more_horiz
PR24 Portal
Section05
Piotr Gociek

"Mamy bardzo dużo zadań do wykonania". Kidawa-Błońska o wyborach parlamentarnych 2023

Donald Tusk apeluje do opozycji o utworzenie wspólnej listy w przyszłorocznych wyborach parlamentarnych. - Obszarów, w których opozycja mówi jednym głosem, jest bardzo dużo - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Małgorzata Kidawa-Błońska, wicemarszałek Sejmu z Platformy Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sygnały Dnia społeczeństwo Piotr Gociek Małgorzata Kidawa-Błońska Platforma Obywatelska Donald Tusk wybory parlamentarne

Siemoniak o incydencie z udziałem rosyjskiego ambasadora: wygląda to na prowokację

W poniedziałek Rosja obchodziła rocznicę zwycięstwa nad hitlerowskimi Niemcami. Z tej okazji ambasador Rosji w Polsce chciał złożyć kwiaty przy Cmentarzu Mauzoleum Żołnierzy Radzieckich, został jednak oblany farbą przez demonstrantów. - Sprawa wyglądała na zaplanowaną prowokację - uważa Tomasz Siemoniak, wiceprzewodniczący PO.
Zobacz więcej na temat:  Tomasz Siemoniak Piotr Gociek Rosja NATO Władimir Putin

Pomoc Niemiec dla Ukrainy. Prof. Krasnodębski: między deklaracjami a działaniami jest przepaść

Premier Mateusz Morawiecki udał się do Berlina, aby porozmawiać z kanclerzem Olafem Scholzem na temat zwiększenia pomocy dla Ukrainy. Między deklaracjami a realnymi działaniami w Niemczech jest jednak nadal ogromna przepaść. - W czwartek odbędzie się debata w Bundestagu na temat dostarczania broni ciężkiej Ukrainie. Jak wiadomo, kanclerz Scholz to wyklucza - mówi w Programie 1 Polskiego Radia prof. Zdzisław Krasnodębski, europoseł Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  Sygnały Dnia Piotr Gociek Jedynka Ukraina Niemcy broń Stany Zjednoczone Olaf Scholz Zdzisław Krasnodębski ŚWIAT

Wiceminister finansów: podatki będą niższe, bardziej stabilne i przewidywalne

- To będzie oznaczało spore wyzwanie, ale za to będziemy mieli niższe podatki, bardziej stabilny i przewidywalny system podatkowy, bez tych rozwiązań, które budziły kontrowersje w pierwszej połowie tego roku, tzw. ulgi dla klasy średniej - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Artur Soboń, wiceminister finansów.
Zobacz więcej na temat:  pieniądze podatki finanse pit Podatki 2022 Artur Soboń POLSKA Sygnały Dnia GOSPODARKA społeczeństwo Piotr Gociek

Paweł Mucha: Polska jest dziś adwokatem Ukrainy

- Jesteśmy bezpośrednim sąsiadem Ukrainy. Jesteśmy kluczowym państwem, jeżeli chodzi o kwestie bezpieczeństwa na wschodniej flance NATO. A z drugiej strony - mamy szczególnie serdeczne i bliskie relacje z Ukraińcami, bezprecedensowa jest ta pomoc milionom Ukraińców, którzy trafili do Polski. To wszystko przekłada się na to, że sprawy ukraińskie często są wzmacniane na forum międzynarodowym przez głos płynący z Polski - mówił w "Sygnałach dnia" Paweł Mucha, społeczny doradca Prezydenta RP.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Duda Paweł Mucha Ukraina wojna na Ukrainie Jedynka Ukraina Piotr Gociek

Ilu uczniów z Ukrainy jest w polskich szkołach? Szef MEiN: liczba przyrasta o 10 tys. dziennie

- Szacujemy, że ok. 700 tys. osób przekraczających granicę polsko-ukraińską to dzieci w wieku szkolnym. Obecnie w polskich szkołach jest 85 tys. dzieci uchodźców - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Jak zaznaczył, liczba ta zwiększa się o ok. 10 tys. na dobę.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Przemysław Czarnek szkoła edukacja Ukraina wojna 2022 Piotr Gociek

Marlena Maląg o specustawie dot. uchodźców z Ukrainy

- Ustawa jest dedykowana obywatelom Ukrainy, którzy w wyniku działań wojennych szukają schronienia w Polsce. Otworzyliśmy swoje drzwi, serca, domy. Teraz czas na uporządkowanie [różnych kwestii] w ustawie - powiedziała w audycji "Sygnały dnia" w Programie 1 Polskiego Radia minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.
Zobacz więcej na temat:  Ukraina Jedynka Ukraina uchodźcy Piotr Gociek Marlena Maląg Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej

Gen. Szymczyk: skierowałem na granicę polsko-ukraińską kolejnych funkcjonariuszy policji

- To ogromne przedsięwzięcie, które spadło na Straż Graniczną, wymagało również naszego wsparcia. Skierowałem prawie tysiąc funkcjonariuszy na granicę polsko-ukraińską, dzisiaj przyjadą kolejni policjanci z głębi kraju - mówi na antenie Programu 1 Polskiego Radia generał Jarosław Szymczyk, komendant główny policji. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wojna 2022 Ukraina Piotr Gociek uchodźcy granica Jedynka Ukraina służby i bezpieczeństwo policja

Wiceminister o sytuacji na przejściach granicznych z Ukrainą

- Jesteśmy przygotowani na to, by udzielić pomocy wszystkim tym, którzy uciekają przed bombami. Staramy się jak najszybciej zapewnić przejście przez granice, jak najszybciej dostarczyć uchodźcom wikt i opierunek - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Maciej Wąsik, wiceszef MSWiA. Jak poinformował, "od rozpoczęcia konfliktu na terenie Polski pojawiło się 350 tys. osób".
Zobacz więcej na temat:  Maciej Wąsik Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji MSWiA Sygnały Dnia POLSKA służby i bezpieczeństwo wojna 2022 Ukraina serwis wschodni Piotr Gociek uchodźcy granica
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem