X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
PR24 Portal
Section05
Piotr Jaroszewicz

Zabójstwo Jaroszewiczów. "Motyw rabunkowy wątpliwy"

Zarzuty zabójstwa małżeństwa Jaroszewiczów usłyszało trzech podejrzanych; dwóch z nich przyznało się do winy. - To dziwna historia, że recydywiści z gangu karateków zostali zatrzymani i postawiono im zarzuty. Moim zdaniem w tej sprawie wszystko opiera się na słowach, czyli zeznaniach, które zawsze są obarczone ryzykiem. Dla mnie ta sprawa się nie klei. Na motyw rabunkowy przez tyle lat nie znaleziono przekonujących dowodów – powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Nisztor z „Gazety Polskiej Codziennie”.
Zobacz więcej na temat:  Piotr Jaroszewicz PRL przestępczość

Andrzej Jaroszewicz: poczułem ulgę

Krakowska prokuratura postawiła zarzuty trzem osobom podejrzanym o zabójstwo małżeństwa Jaroszewiczów.  Dwóch mężczyzn przyznało się do winy, trzeci odmówił składania zeznań.  - Nie mogę w to teraz uwierzyć na słowo, że prokuratura posiada faktycznych sprawców zbrodni. Już raz w to uwierzyłem i bardzo się sparzyłem - mówił w audycji Kulisy Spraw Andrzej Jaroszewicz, syn Jaroszewiczów.
Zobacz więcej na temat:  Piotr Jaroszewicz prokuratura przestępczość

Nowe zarzuty ws. zabójstwa Jaroszewiczów. Komentarze

– Cieszy fakt, że jest postęp w tej sprawie. Jednak ta radość, po tylu latach, jest podszyta łzami (…) – mówił w Debacie Poranka Polskiego Radia 24 Bartłomiej Radziejewski z „Nowej Konfederacji”, odnosząc się do doniesień dotyczących zatrzymań ws. zabójstwa premiera PRL Piotra Jaroszewicza i jego żony. Sprawę komentował również Ryszard Gromadzki z Telewizji Republika.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Piotr Jaroszewicz zabójstwo

Tajemnica morderstwa małżeństwa Jaroszewiczów

Nocą z 31 sierpnia na 1 września 1992 roku w podwarszawskim Aninie doszło do zabójstwa byłego premiera PRL, Piotra Jaroszewicza i jego żony, Alicji Solskiej. - Ludzie nie są w stanie pogodzić się z myślą, że Piotr Jaroszewicz, postać historyczna, mógł zginąć przez małych, prostych złodziei - mówił w audycji Kulisy Spraw kom. Dariusz Janas, były funkcjonariusz wydziału zabójstw Komendy Stołecznej Policji, który prowadził sprawę morderstwa Jaroszewiczów.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Kulisy Spraw policja Piotr Jaroszewicz Anin

Śmierć Jaroszewicza nadal niewyjaśniona. "Absolutny bałagan"

– Na początku XXI wieku, gdy w policji został uruchomiony system identyfikacji odcisków palców, policyjne Archiwum X postanowiło wrócić do sprawy zabójstwa małżeństwa Jaroszewiczów. Zgłoszono się po akta sprawy i okazało się, że z magazynu zniknęły bardzo ważne dowody: cztery folie daktyloskopijne z odciskami palców, które zostały znalezione na miejscu zbrodni – powiedział w audycji Kulisy Spraw dziennikarz Tomasz Sekielski. Gość PR24 mówił także o tym, jak przebiega śledztwo w tej sprawie, czy pojawiły się nowe informacje o motywach zbrodni i czy kiedykolwiek poznamy prawdę o mocodawcach tego zabójstwa.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Piotr Jaroszewicz zabójstwo polityka PRL