more_horiz
PR24 Portal
Section05
Piotr Łodej

Przed nami 25. Piknik Naukowy. Motywem przewodnim woda!

Czy kropla wody może lewitować? Co wspólnego mają małże z kranówką? Jak to się dzieje, że glony świecą? Czy prarekiny miały zdrowe zęby? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań będzie można uzyskać podczas 25. Pikniku Naukowego Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. Impreza odbędzie się w sobotę 21 maja w godz. 11.00-20.00 na terenie Centrum Nauki Kopernik – przy Bulwarach Wiślanych. Motywem przewodnim wydarzenia będzie woda.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Polskie Radio Centrum Nauki Kopernik Warszawa Mateusz Tomaszuk Piotr Łodej Piknik Naukowy woda

Laureatka konkursu o Katyniu: Żeby pamiętać, żeby nie było kłamstw

Już po raz trzeci odbył się ogólnopolski konkurs "Polskie serce pękło. Katyń 1940" skierowany do młodzieży i studentów. Młode osoby z całego kraju przygotowywały prace plastyczne, wypracowania, teksty piosenek oraz scenariusze lekcji poświęconych historii zbrodni katyńskiej. Laureaci zostali zaproszeni do Sejmu, na galę wręczenia nagród. Pomysłodawcą konkursu jest marszałek Sejmu Elżbieta Witek, a patronem i współorganizatorem - Polskie Radio.
Zobacz więcej na temat:  Trójka młodzież konkurs Polskie Radio zbrodnia katyńska Rosja Sejm Elżbieta Witek Agnieszka Kamińska Piotr Łodej

#ArmiaWFormie. Kolejny Dzień Sportu w Wojsku Polskim

Zawód żołnierza wymaga doskonałej formy fizycznej, zarówno od kadeta, oficera, jak i od generała. W ubiegłym roku 27 kwietnia został ogłoszony Dniem Sportu w polskiej armii. Z tej okazji w całym kraju odbywają się imprezy sportowe, w tym m.in. "Wojskowy bieg po sprawność" oraz poprzedzony pokazem spadochroniarzy towarzyski mecz piłki nożnej pomiędzy reprezentacjami Sił Zbrojnych RP i policji. Wszystko to pod hasłem #ArmiaWFormie. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka Piotr Łodej wojsko aktywność fizyczna bieganie

Rocznica powstania w warszawskim getcie. Hołd i pamięć

– Nasza obecność dziś jest wyrazem pamięci, hołdu i wdzięczności wobec tamtego pokolenia, obywateli polskich żydowskiego pochodzenia, którzy chwycili za broń, którzy pod flagą biało-czerwoną i niebiesko-białą walczyli o wolność własną, ale i wolność Rzeczpospolitej, która była ojczyzną wielu narodów i wielu kultur – podkreśla Jan Józef Kasprzyk, szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo historia Polski powstanie w getcie Warszawa Żydzi Trójka Piotr Łodej

Nowe badania rynku radiowego bardziej reprezentatywne

Krajowy Instytut Mediów zakończył pierwszą fazę pomiarów treści audio. Badanie to zostało uruchomione w trybie pilnym na wniosek KRRiT w styczniu tego roku według opracowanego przez KIM nowego standardu pomiaru słuchalności treści audio, w tym radia. Projekt, obok Badania Założycielskiego, jest drugim przedsięwzięciem o tak szerokiej skali, realizowanym przez KIM na potrzeby rynku mediowego.
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo Polskie Radio badania rynku radio Paweł Turski Piotr Łodej Trójka

Andrzej Sułek: Ukraina to niebywały tygiel kulturowy

W niedzielę, po godz. 19 w Studiu PR im. Witolda Lutosławskiego odbędzie się charytatywny koncert symfoniczny "Solidarni z Ukrainą. Jednym głosem". Wystąpią znakomici artyści, a cały dochód z tego wydarzenia zostanie przeznaczony na pomoc naszym wschodnim sąsiadom. O koncercie mówi kierownik redakcji muzycznej Programu 2 Polskiego Radia Andrzej Sułek.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA MUZYKA muzyka hp Ukraina Andrzej Sułek Olga Pasiecznik Trójka Piotr Łodej
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem