more_horiz
PR24 Portal
Section05
Piotr Naimski

Dymisja Piotra Naimskiego. Wojciech Jakóbik o przyczynach takiej decyzji

- Oczywiście można spierać się o jego politykę w odniesieniu do importu energii do Polski, w odniesieniu do planów rozbudowy terminalu LNG w Świnoujściu (...), ale trudno nie odczytywać wczorajszego ruchu w kontekście także wczorajszego wolnego zgromadzenia Lotosu, które potwierdziło, że większość udziałowców popiera fuzję - powiedział w Polskim Radiu 24 Wojciech Jakóbik (Biznes Alert).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Piotr Naimski polityka Polskie Radio 24 Antoni Opaliński

Piotr Naimski zdymisjonowany. Mateusz Morawiecki: dziękuję mu za jego pracę i zaangażowanie

Piotr Naimski, dotychczasowy minister w Kancelarii Premiera i pełnomocnik rządu do spraw strategicznej infrastruktury krytycznej, został zdymisjonowany. "Piotr Naimski od lat jest jednym z najlepszych w Polsce specjalistów od energetyki. Baltic Pipe i inne inwestycje to jego dziedzictwo. Dziś kończy swoją misję w rządzie. Dziękuję mu za jego pracę i zaangażowanie" - napisał w mediach społecznościowych premier Mateusz Morawiecki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mateusz Morawiecki Piotr Naimski polityka GOSPODARKA

Polska przygotowana na zimę? Naimski: odbiorcy energii mogą nawet nie zauważyć kryzysu

- Polska jest przygotowana na zimę stosunkowo lepiej niż reszta kontynentu. Jeżeli pod względem temperatur będzie ona taka jak w ostatnich latach, to odbiorcy mogą nawet nie zauważyć, że jesteśmy w trybie kryzysowym - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Piotr Naimski, pełnomocnik rządu do spraw strategicznej infrastruktury energetycznej. Dodał, że ewentualne podwyżki cen energii będą "bardzo limitowane".
Zobacz więcej na temat:  Piotr Naimski gaz węgiel energetyka POLSKA GOSPODARKA energia

Czy wchodzimy w okres "drugiej zimnej wojny"? Naimski: politycy nie chcą tego przyznać

- Powinniśmy zdać sobie sprawę, że jesteśmy w sytuacji wojny z Rosją; politycy się przed tym wzdragają, bo chcą powrotu do tego, co było przed nią - powiedział pełnomocnik rządu RP do spraw strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski. Dodał też, że państwa powinny być przygotowane m.in. na próby rosyjskiego sabotażu.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA energetyka gaz ziemny bezpieczeństwo energetyczne Piotr Naimski wojna 2022

TYLKO U NAS Rosja na energetycznej wojnie z Zachodem. Naimski: koszt jest wysoki, ale musimy go ponieść

Pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski powiedział Polskiemu Radiu, że koszt odejścia przez Zachód od rosyjskich surowców energetycznych jest wysoki, ale - jak podkreślił - należy go ponieść. Naimski przebywa w Waszyngtonie, gdzie uczestniczył w zorganizowanej przez The Atlantic Council dyskusji na temat współpracy UE i USA w dziedzinie energetyki.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT USA Ameryka Piotr Naimski Marek Wałkuski wojna 2022 Rosja energetyka

Naimski: jesteśmy bezpieczni energetycznie, ale o to bezpieczeństwo trzeba ciągle dbać

- Realizujemy inwestycje zaplanowane w 2016 roku, które uniezależniają nas od monopolistycznych dostaw rosyjskiego gazu. To strategia, którą realizujemy konsekwentnie, i która w sposób istotny, widoczny, polepsza bezpieczeństwo energetyczne Polski - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Naimski, pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Rosja ropa naftowa gaz ziemny bezpieczeństwo energetyczne GOSPODARKA Piotr Naimski Gazprom POLSKA energetyka

OSE Gdańsk 2022. Piotr Naimski potwierdził termin połączenia sieci energetycznej Polski i Ukrainy

Do końca tego roku ma zostać uruchomiony most energetyczny między Polską a Ukrainą. Pracują nad tym operatorzy systemów przesyłowych energii elektrycznej Polski i Ukrainy - PSE i Ukrenergo. Mówił o tym podczas Ogólnopolskiego Szczytu Energetycznego OSE GDAŃSK 2022 pełnomocnik rządu do spraw strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA energia elektryczna energetyka energia atomowa energia Ukraina Piotr Naimski