more_horiz
PR24 Portal
Section05
Piotr Nisztor

Afera GetBack. Dziennikarz: to wydarzenie bez precedensu

Piotr Osiecki i Jakub Ryba to dwie osoby, które usłyszały zarzuty ws. afery GetBack. Na przełomie sierpnia i września ubiegłego roku zostali aresztowani, następnie wypuszczono ich na wolność, by 22 stycznia ponownie zatrzymać. – Obaj panowie nie przyznają się do zarzucanych im przez prokuraturę czynów – podkreślił Bartek Godusławski z "Dziennika Gazety Prawnej".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 finanse Piotr Nisztor polityka pieniądze

Kulisy Spraw. Nieuczciwa konkurencja w branży transportowej

- "Brama wschodnia" jest otwarta. Samochody wykonujące transport międzynarodowy, zamiast dopuszczalnych 200 lub 600 litrów, w zależności od kraju, z którego wjeżdżają do Polski, wwożą w bakach 1500 litrów paliwa. Od nadwyżki nie jest zatem pobierany podatek VAT i akcyza - mówił w Kulisach Spraw Andrzej Bogdanowicz, dyrektor generalny Ogólnopolskiego Związku Pracodawców Transportu Drogowego.  
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 akcyza konkurencyjność transport Piotr Nisztor

Piotr Woyciechowski: likwidacja WSI była zaszczytem

- Likwidacja WSI była zaszczytnym i szlachetnym przedsięwzięciem, które powierzono mnie oraz Sławomirowi Cenckiewiczowi i zespołowi, który podjął się pracy w ramach komisji likwidacyjnej, a potem – od listopada 2007 roku – weryfikacyjnej ds. WSI – powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Woyciechowski (były wiceszef Komisji Likwidacyjnej WSI i członek Komisji Weryfikacyjnej ds. WSI). Gośćmi Polskiego Radia 24 byli również dziennikarze Cezary Gmyz i Wojciech Wybranowski. 
Zobacz więcej na temat:  Piotr Nisztor WSI służby specjalne Wojskowe Służby Informacyjne POLSKA wywiad

Tomasz Markowski: wymiar sprawiedliwości działał jak w komunizmie

Tomasz Markowski odszedł z polityki w 2007 r. na skutek zarzutów wyłudzania z Sejmu środków na wynajem mieszkania w Warszawie. Był dwukrotnie uniewinniany, sprawa trafiała ponownie do pierwszej instancji. Ostatecznie został skazany przez sędziego Wojciecha Łączewskiego. O działaniach wymiaru sprawiedliwości rozmawiał z Piotrem Nisztorem w audycji z cyklu „Kulisy Spraw”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Piotr Nisztor Sejm

Nisztor Pyta. Eksperci o działaniu Służby Ochrony Państwa

- Sama zmiana nazwy, przy pozostawieniu struktur, patologii, nie jest reformą. To nie jest działanie, które może zakończyć się sukcesem - powiedział w audycji Nisztor Pyta dr Łukasz Kister, ekspert ds. bezpieczeństwa. Gościem Polskiego Radia 24 był również Tomasz Rzymkowski, poseł Kukiz'15. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Amber Gold Piotr Nisztor Tomasz Rzymkowski Beata Szydło Służba Ochrony Państwa Biuro Ochrony Rządu polityka

Michał Majewski: na nagraniach nie ma nic porażającego

Portal Onet opublikował artykuł, w którym dziennikarze powołują się na akta afery taśmowej, do których mieli dotrzeć. Według ich informacji kelnerzy skazani w wyniku afery taśmowej obciążyli w swoich zeznaniach obecnego premiera Mateusza Morawieckiego, a w latach 2007-2015 prezesa banku BZ WBK. – W tym nagraniu nie ma rzeczy wstrząsających – mówił w audycji "Kulisy spraw” w Polskim Radiu 24 Michał Majewski, były dziennikarz śledczy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Piotr Nisztor Mateusz Morawiecki afera taśmowa

Rudolf Skowroński to od lat poszukiwany polski oligarcha

Od 15 lat polskie służby próbują odnaleźć jednego z najbogatszych Polaków z lat 90-tych Rudolfa Skowrońskiego. - To barwna postać, której kariera i zgromadzony majątek są ściśle związane z wykonywaniem zleceń ze strony komunistycznych służb specjalnych – mówił w audycji "Nisztor pyta” Piotr Woyciechowski, ekspert ds. służb specjalnych. Gościem Polskiego Radia 24 był również dziennikarz śledczy Witold Gadowski.
Zobacz więcej na temat:  Piotr Nisztor służby specjalne

Nisztor pyta. Nowe wątki w aferze GetBack

Gazeta Polska Codziennie poinformowała o nowych wątkach w śledztwie dotyczącym GetBack. Pewna grupa miała na zlecenie byłego prezesa spółki nagrywać osoby związane ze środowiskiem premiera Mateusza Morawieckiego. - Ktoś kto nie wie, że jest nagrywany nigdy na taśmach nie wypada dobrze – mówił w audycji "Nisztor pyta” Bartek Godusławski z "Dziennika Gazety Prawnej”. W audycji uczestniczył również Artiom Bujan, prezes Stowarzyszenia Poszkodowanych Obligatariuszy GetBack.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Piotr Nisztor

"Nisztor pyta" o ekstradycję Dariusza Przywieczerskiego

Do jednego z warszawskich aresztów trafił Dariusz Przywieczerski tuż po ekstradycji ze Stanów Zjednoczonych. Skazany w związku z aferą FOZZ przebywa pod specjalnym nadzorem ze względów na jego bezpieczeństwo. - W tej sprawie interesuje mnie czy Przywieczerski powie o rosyjskich inspiracjach w tej aferze i o konsultacjach z Rosjanami – mówił w audycji "Nisztor pyta” w Polskim Radiu 24 publicysta Witold Gadowski. O aferze FOZZ dyskutowali również dr Łukasz Kister i Piotr Woyciechowski, eksperci ds. bezpieczeństwa.
Zobacz więcej na temat:  przestępczość przestępczość gospodarcza Piotr Nisztor POLSKA służby i bezpieczeństwo społeczeństwo ludzie

Czy kadrowicze Adama Nawałki inwestowali w obligacje GetBack-u?

Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej odroczył do 9 października zgromadzenie wierzycieli spółki GetBack, które zebrało się w celu zawarcia układu. W sprawie pojawiają się kolejne wątki. Nieoficjalnie mówi się o istnieniu nagrań rozmów z obligatariuszami. - Od samego początku fali zatrzymań i stawiania zarzutów pojawia się wątek nagrań – mówił w audycji "Kulisy spraw” w Polskim Radiu 24 Bartek Godusławski z "Dziennika Gazety Prawnej”.
Zobacz więcej na temat:  Piotr Nisztor finanse obligacje

Straty w związku z SKOK Wołomin przewyższą trzy miliardy zł?

- Po ujawnieniu kredytobiorców SKOK Wołomin okazało się, że klientami w niewielkiej części są oficerowie Wojskowych Służb Informacyjnych - mówił w audycji "Nisztor Pyta" Marcin Karliński ze Stowarzyszenia Wspierania Spółdzielczości Finansowej im. Św. Michała. Gościem Polskiego Radia 24 był również Witold Gadowski, który stwierdził, że są osoby w Polsce, biorące tzw. chwilówki i mogące ich nie spłacać. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Piotr Nisztor Witold Gadowski służby specjalne

Afera GetBack. Tak działa piramida finansowa

Nie milkną echa w sprawie nieprawidłowości w spółce GetBack. Prokuratura prowadzi postępowanie dotyczące działalności spółki windykacyjnej. Szacuje się, że GetBack ma ponad 2,5 mld złotych zadłużenia. Czy działalność windykatora można porównać z aferą Amber Gold, rozmawiali o tym w audycji "Nisztor pyta” Wojciech Dudziński (audytor śledczy) i Bartek Godusławski (Dziennik Gazeta Prawna).
Zobacz więcej na temat:  Piotr Nisztor obligacje finanse wierzytelności Amber Gold GOSPODARKA