more_horiz
PR24 Portal
Section05

Piotr Nisztor

"Uczą się zwyciężać wrogów Rosji". Maciejewski o indoktrynacji ukraińskich dzieci

- Spośród 200 tys. dzieci wywiezionych do Rosji z terenów okupowanych przez Rosjan, jakiś promil został - za łapówki - odsprzedany handlarzom ludźmi - powiedział w Polskim Radiu 24 Jakub Maciejewski z tygodnika "Sieci" i portalu wPolityce.pl. Jak mówił, część dzieci jest wywożona w głąb Federacji Rosyjskiej, gdzie "uczą się, jak zwyciężać w przyszłości wrogów Rosji".
Zobacz więcej na temat:  Ukraina Piotr Nisztor Rosja

Afera podsłuchowa i subsydiarny akt oskarżenia. Nisztor: Giertych jest wykonawcą politycznej vendetty Tuska

- Można powiedzieć, że słowo "zemsta" jest synonimem programu PO, który reprezentuje Donald Tusk jako lider tej formacji. Jednym z jego elementów jest gnębienie niewygodnych dziennikarzy. Roman Giertych jako zaufany prawnik Tuska jest wykonawcą politycznej vendetty - mówił w Polskim Radiu 24 dziennikarz śledczy Piotr Nisztor. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 afera podsłuchowa Roman Giertych Piotr Nisztor Donald Tusk Platforma Oburzonych

Afera śmieciowa w Warszawie. Nisztor: Karpiński mógł robić, co chciał, dzięki Trzaskowskiemu

- Mówimy o ogromnych pieniądzach, ogromnych kontraktach i decyzji prezydenta Warszawy, która gdyby nie została podjęta, to Ratusz kontrolowałby umowy i decydowałby, czy je zawierać, czy też nie. A tak Włodzimierz Karpiński, dzięki Rafałowi Trzaskowskiemu, mógł robić, co mu się żywnie podoba - powiedział w Polskim Radiu 24 dziennikarz śledczy "GPC" Piotr Nisztor.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa regiony Antoni Opaliński Piotr Nisztor Rafał Trzaskowski mazowieckie śmieci

"W cieniu afer". Szymon Wochal o historii polskiej mafii

- W przypadku mafii pruszkowskiej trzeba sięgnąć do lat 1986-1988 do stanowczej interwencji ambasady Austrii, która wymogła na komunistycznej bezpiece, by zajęła się falą kradzieży samochodów. W kradzieżach brali udział gangsterzy związani z Warszawą - mówił w Polskim Radiu 24 Szymon Wochal, dziennikarz śledczy.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Piotr Nisztor przestępczość policja PRL transformacja ustrojowa

Afera korupcyjna w warszawskim ratuszu. Porzucek: wielu polityków PO może być w to zamieszanych

- Wiemy, jakie są decyzje tzw. niezależnych sądów. Więc jeżeli w sprawie aresztu dla Włodzimierza Karpińskiego w kolejnej instancji sąd podtrzymuje oczekiwania prokuratury, (...) to znaczy, że te dowody są niezwykle mocne - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Marcin Porzucek.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Piotr Nisztor Włodzimierz Karpiński sąd prokuratura areszt korupcja

Warszawski radny PiS: praca Karpińskiego jako sekretarza miasta służyła celom korupcyjnym

- Jako radny muszę powiedzieć, że trudno było dostrzec aktywność sekretarza miasta, który jest w mojej opinii drugą osobą w mieście. A dzisiaj mamy wrażenie, że ta aktywność, to było po prostu zarządzanie pewnymi projektami w celach korupcyjnych - mówił w Polskim Radiu 24 radny PiS-u w Warszawie Filip Frąckowiak.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Piotr Nisztor POLSKA polityka Warszawa Włodzimierz Karpiński Platforma Obywatelska korupcja

Piotr Nisztor o tłumaczeniach obrońcy Sławomira Nowaka: kuriozalna i nieprawdopodobna historia

- Obrońca Sławomira Nowaka, twierdzi, że część wątków, które dotyczą Ukrainy powinny być przeniesione na Ukrainę, a w związku z tym, że tam trwa wojna to cały proces powinien być zawieszony do momentu jej zakończenia - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Nisztor, dziennikarz śledczy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sławomir Nowak sap służby i bezpieczeństwo Piotr Nisztor Michał Rachoń Polskie Radio 24

Afera korupcyjna w PE. Bielan: bardzo wielu obywateli Polski zobaczyło inną twarz Parlamentu Europejskiego

- Choćby zbadanie sprawy postępowania antymonopolowego wobec Gazpromu, które nie zakończyło się nałożeniem na tę firmę żadnej kary, pokazuje, jak wielu urzędników Komisji Europejskiej musiało być skorumpowanych, bo nie ma innego wytłumaczenia tej skandalicznej decyzji sprzed kilku lat - mówił w Polskim Radiu 24 Adam Bielan (Republikanie).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Europa ŚWIAT Unia Europejska korupcja Parlament Europejski Rosja Adam Bielan Piotr Nisztor

Wątek rosyjski w aferze korupcyjnej PE. Piotr Nisztor wyjaśnia

- Wątek rosyjski za chwilę wybuchnie. Wywiad marokański, który rozgrywał kwestię kupowania rezolucji czy korzystnych decyzji w Europarlamencie, jednocześnie bardzo pracował nad zbieraniem haków na europejskich przywódców. Myślę, że kluczem do rozwiązania zagadki jest współpraca wywiadowcza na linii Rosja-Maroko - powiedział w Polskim Radiu 24 dziennikarz Piotr Nisztor. 
Zobacz więcej na temat:  Piotr Nisztor ŚWIAT Unia Europejska Parlament Europejski Rosja wywiad korupcja

"Zmowa milczenia". Tomasz Duklanowski o sprawie pedofila Krzysztofa F.

- To, że PO powinna o sprawie poinformować, jest dla mnie oczywiste. Tu właśnie chodzi o dobro ofiar, Krzysztof F. przez wiele lat współpracował z różnymi środowiskami związanymi z młodymi ludźmi i dziećmi, należy zadać sobie pytanie, czy ofiar nie było więcej - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Duklanowski, redaktor naczelny Radia Szczecin.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Piotr Nisztor pedofilia POLSKA społeczeństwo

Sekretarz stanu w KPRM: jeśli KE złamie umowę ws. KPO, to będzie dowód na jej złą wolę

- Jeśli Komisja Europejska złamałaby ten kompromis i nie chciałaby Polsce wypłacać należnych nam środków, to Polacy jako naród mieliby bardzo jasną odpowiedź, że zła wola jest tylko i wyłącznie po stronie Komisji Europejskiej, a nie po stronie rządu - mówił w Polskim Radiu 24 Adam Andruszkiewicz, sekretarz stanu w KPRM, odnosząc się do projektu nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym, nad którym pracuje Sejm.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adam Andruszkiewicz Piotr Nisztor polityka dyplomacja Polityka zagraniczna Polski Parlament Europejski Unia Europejska Komisja Europejska

Afera nie tylko korupcyjna, ale i szpiegowska? Piotr Nisztor o działalności tajnych służb Maroka w UE

- Mamy do czynienia z akredytowanym w Polsce dyplomatą, który jest jednym z najuważniejszych elementów siatki wywiadu marokańskiego w Europie Zachodniej, człowiekiem, który ma ogromną wiedzę ws. funkcjonowania UE - mówił o działalności Abderrahima Atmouna, ambasadora Maroka w Polsce, Piotr Nisztor, dziennikarz śledczy ("Gazeta Polska").
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Europa ŚWIAT Maroko Michał Rachoń Piotr Nisztor sahara zachodnia

Bossowie mafi pruszkowskiej zatrzymani. Rafał Pasztelański: mentalnie tkwią w latach 90.

- Bossowie "Pruszkowa" stali się filmowymi gangsterami jak Al Capone czy "Ojciec chrzestny" i z tym się kojarzą, to jest zupełnie błędne. Pamiętam lata 90. - dresiarzy bijących ludzi, bo ktoś się źle spojrzał, gwałcących kobiety, kradnących na potęgę samochody czy też narkotyki, które były wszędzie. To nie są dobrzy ludzie, to wyrachowani, brutalni przestępcy - mówił w Polskim Radiu 24 Rafał Pasztelański, dziennikarz portalu TVP Info.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Piotr Nisztor przestępczość policja PRL transformacja ustrojowa

Wyrok ws. Niesiołowskiego. Piotr Nisztor: w demokratycznym kraju nie powinno to mieć miejsca

- Nie mieści się w głowie, że człowiek, który był niegdyś jasną postacią opozycji, został uniewinniony z zarzutów korupcyjnych dzięki decyzjom sądów, które zapadły w okresie PRL, reżimu, który kiedyś go uciskał. To pokazuje, jak przełom lat 80. i 90. de facto nie doprowadził do zerwania z komunistycznym reżimem - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Nisztor, dziennikarz śledczy ("Gazeta Polska").
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Michał Rachoń sądownictwo Stefan Niesiołowski Piotr Nisztor

"Wybrano najmniej wiarygodną spółkę". Zastrzeżyński o prywatyzacji Małopolskiej Sieci Szerokopasmowej

- Odrzucono oferty firm takich jak Telekomunikacja Polska czy Netia, wybrano firmę, która zajmowała się głównie numerami 0-700, w swoim biuletynie deklaruje zajmowanie się ezoteryką czy erotyką, to była najmniej wiarygodna spółka - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Zastrzeżyński (Gazeta Krakowska).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Piotr Nisztor korupcja małopolskie telekomunikacja

"W cieniu afer". Dariusz Loranty o powstaniu mafii w Polsce: delikatny nadzór Służby Bezpieczeństwa

- Wiadomo, że każda służba, a Służba Bezpieczeństwa w szczególności, musiała pozyskiwać informatorów, dobrze było mieć ich także w świecie przestępczym - mówił w Polskim Radiu 24 Dariusz Loranty, były policjant z Wydziału ds. Terroru Kryminalnego i Zabójstw Komendy Stołecznej Policji.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Piotr Nisztor przestępczość policja PRL transformacja ustrojowa