X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Piotr Nisztor

Skuteczna broń w walce z koronawirusem. Światowe badania mogą odbywać się w Polsce

- Polska jest jednym z liderów w pracach nad lekiem wspomagającym walkę z koronawirusem. (…) Nasi naukowcy niewątpliwie mają potencjał, by wziąć udział we wspólnych światowych wysiłkach dążących do wypracowania skutecznej broni w walce z pandemią - powiedział dr Radosław Sierpiński, p.o. prezes Agencji Badań Medycznych.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 koronawirus Koronawirus w Polsce pandemia epidemia choroby płuc choroby zakaźne wirus wirusy Piotr Nisztor

Ekonomista: żaden rząd nie mógłby zrekompensować strat w wyniku pandemii koronawirusa

- Tarcza antykryzysowa to realna finansowa pomoc, dobrze zaadresowana. Będzie to pomoc dalece niewystarczająca do potrzeb, ale takich strat w gospodarce nie jest w stanie zrekompensować żaden rząd - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Marian Szołucha, ekonomista z Instytutu Prawa Gospodarczego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce GOSPODARKA przedsiębiorca przedsiębiorstwo tarcza antykryzysowa Piotr Nisztor ekonomia

Marcin Porzucek: powinniśmy zwiększyć liczbę sędziów w Polsce

- Pewne rzeczy musimy w sądach poprawić. Ten system kuleje od kilkudziesięciu lat i krok po kroku ten mur udaje nam się burzyć. Widać jednak dokładnie - jest wiele osób w środowisku sędziowskim, wśród opozycji także, które chcą ten proces zatrzymać - powiedział Marcin Porzucek, poseł Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  Piotr Nisztor Polskie Radio 24 Prawo i Sprawiedliwość Sąd Najwyższy Ministerstwo Sprawiedliwości Krajowa Rada Sądownictwa krs

Sprawa wilii w Kazimierzu Dolnym. Nisztor: Kwaśniewscy powinni być przesłuchani

- Po zapoznaniu się z raportem CBA jestem przekonany, że decyzja o podjęciu działań wobec byłego prezydenta była słuszna. Nie może być tak, że ktokolwiek jest ponad prawem. Wszyscy powinni być rozliczani bez względu na zajmowane stanowisko - powiedział dziennikarz śledczy Piotr Nisztor.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Piotr Nisztor Ryszard Gromadzki Jolanta Kwaśniewska Aleksander Kwaśniewski Kazimierz Dolny CBA Centralne Biuro Antykorupcyjne

Piotr Nisztor: materiały CBA dowodzą, że Kwaśniewscy mają wiele na sumieniu

- Na podstawie tych materiałów możemy powiedzieć, że były prezydent oraz była pierwsza dama mogli mieć pieniądze, które nie pochodziły z oficjalnych pensji - mówił na antenie Polskiego Radia 24 dziennikarz śledczy Piotr Nisztor ("Gazeta Polska Codziennie").
Zobacz więcej na temat:  Aleksander Kwaśniewski Jolanta Kwaśniewska Kazimierz Dolny CBA Centralne Biuro Antykorupcyjne Tomasz Kaczmarek prokuratura Piotr Nisztor Michał Rachoń Polskie Radio 24 POLSKA

Poseł PiS: Marian Banaś to człowiek o dwóch twarzach

- Z jednej strony mamy urzędnika, który twardo potrafił walczyć z mafiami VAT-owskimi, a z drugiej człowieka podejmującego szereg dość dziwnych działań, z których nie potrafił w sposób logiczny i przekonujący się wytłumaczyć - powiedział Tomasz Latos, poseł Prawa i Sprawiedliwości, nawiązując do czynności podjętych przez Centralne Biuro Antykorupcyjne wobec prezesa Najwyższej Izby Kontroli.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Tomasz Latos Piotr Nisztor Marian Banaś NIK Najwyższa Izba Kontroli CBA Centralne Biuro Antykorupcyjne polityka POLSKA

Były wiceminister zdrowia: maseczki zmniejszają ryzyko zakażenia koronawirusem

- Koronawirus rozprzestrzenia się dosyć wolno. Do tej pory zmarło niewiele osób i mamy „ozdrowieńców”. Nie wiemy jednak jaka jest realna śmiertelność, a więc ile osób zakażonych umiera - powiedział w Polskim Radiu 24 Krzysztof Łanda, były wiceminister zdrowia, z wykształcenia lekarz.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA koronawirus choroba zdrowie wirus wirusy choroby zakaźne Krzysztof Łanda Piotr Nisztor

"Aleksander Kwaśniewski chciał zamieść sprawę pod dywan". B. minister zdrowia o aferze LFO

- Tanio wysyłaliśmy polskie osocze, a drogo kupowaliśmy przerobione preparaty krwiopochodne. Rząd polski udzielił gwarancji rządowych firmie Zygmunta Nizioła na wybudowanie fabryki za 32 mln dolarów. Niestety ktoś postanowił dokonać przekrętu - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Mariusz Łapiński, były minister zdrowia w rządzie Leszka Millera.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Aleksander Kwaśniewski Piotr Nisztor służba zdrowia

Magdalena Sroka: sędziowie nie mogą zajmować się zmianami ustrojowymi

- Zmierzamy do tego, by sędziowie orzekali w sprawach bezstronnie, by wydawali wyroki, z którymi nie będzie się dyskutowało. To ich zadanie. Nie mogą natomiast podważać legalności innych sędziów, ich wyboru - powiedziała Magdalena Sroka z Porozumienia. - Stoimy twardo na stanowisku, że zmiany w ustroju sądowym są potrzebne - dodała.  
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 sądownictwo POLSKA reforma sądownictwa Piotr Nisztor sąd Porozumienie Jarosława Gowina

Publicysta: zaskakujące jest to, że Putin odpuścił w ostatniej chwili

- Wydaje się, że celem prezydenta Rosji w Jerozolimie nie była historia, tylko to, co dziennik "Haaretz" określił mianem "geopolityki holocaustowej" - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Zbigniew Parafianowicz ("Dziennik Gazeta Prawna"). Zdaniem dr. Sebastiana Gajewskiego (Centrum Daszyńskiego) "historia nie zawsze układa się tak, jakbyśmy sobie tego post factum życzyli".
Zobacz więcej na temat:  Yad Vashem Jerozolima Izrael Rosja Władimir Putin stosunki polsko-rosyjskie historia Polski II wojna światowa Żydzi Holokaust ŚWIAT Sebastian Gajewski Piotr Nisztor Polskie Radio 24

Jacek Liziniewicz o reformie sądownictwa: liczę, że przyjdzie otrzeźwienie

- Jeżeli te przepychanki wygra Sąd Najwyższy i Platforma Obywatelska, to będzie masowe szantażowanie sędziów wybranych przez obecny KRS - powiedział publicysta Jacek Liziniewicz ("Gazeta Polska Codziennie"). - Sędziowie oraz sędziowie Sądu Najwyższego wprost negują prawo wyboru przez KRS innych sędziów i status powołania ich przez prezydenta RP - dodał.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 sądownictwo POLSKA reforma sądownictwa Piotr Nisztor sąd Porozumienie Jarosława Gowina

Reforma sądownictwa. Piotr Pałka: Andrzej Duda chciałby być postrzegany jako arbiter

- Prezydent w ciągu swojej kadencji kilkukrotnie udowadniał już, że jest człowiekiem dialogu i chętnie rozmawia nawet ze swoimi przeciwnikami politycznymi - powiedział Piotr Pałka, który skomentował w ten sposób spotkanie Andrzeja Dudy z przedstawicielami klubów parlamentarnych, by przedyskutować proces reformy sądownictwa.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Piotr Nisztor sądownictwo reforma sądownictwa Andrzej Duda sąd POLSKA