X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
PR24 Portal
Section05
Piotr Semka

Piotr Semka: jeśli prezydent Andrzej Duda przegra wybory, państwo wejdzie w stan paraliżu

- Andrzej Duda powinien przedstawić bardzo wyraźnie, co się stanie, jeśli on przegra wybory. Wtedy państwo wejdzie w stan paraliżu. Będzie klincz, z którym dotychczas mieliśmy do czynienia tylko raz chyba, to znaczy w drugiej fazie rządów Lecha Wałęsy, kiedy prezydent był na wojennej ścieżce z rządem - mówił w Polskim Radiu 24 publicysta tygodnika "Do Rzeczy" Piotr Semka.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Piotr Semka Magdalena Złotnicka POLSKA polityka wybory prezydenckie 2020 wybory prezydenckie wybory w Polsce kampania wyborcza

Semka o Trzaskowskim: ciągle jest człowiekiem, który "sprawia dobre wrażenie"

- Rafał Trzaskowski ciągle jest człowiekiem, który "sprawia dobre wrażenie", a ma już 48 lat. Ma wyraźne parcie na karierę, a w pewnym momencie Donald Tusk pchnął go do polityki i mam wrażenie, że mu się tam spodobało - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Semka z "Do Rzeczy".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 wybory prezydenckie 2020 polityka Rafał Trzaskowski Platforma Obywatelska koalicja obywatelska Piotr Semka Antoni Trzmiel

Piotr Semka: Małgorzata Kidawa-Błońska została postawiona w obliczu totalnego upokorzenia

- Pani Małgorzata nie jest bohaterką mojej bajki, ale jest mi przykro, że jest tak traktowana. Trochę jak mebel, który przesuwa się z jednego miejsca na inne - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Semka z "Do Rzeczy". Według nieoficjalnych informacji Małgorzata Kidawa-Błońska zrezygnuje z kandydowania w wyborach prezydenckich, nowym kandydatem zostanie Rafał Trzaskowski. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Piotr Semka wybory prezydenckie 2020 Małgorzata Kidawa-Błońska Rafał Trzaskowski polityka koalicja obywatelska

"Gra o kilka rzeczy naraz". Marcin Piasecki o Jarosławie Gowinie

- Jarosław Gowin chce znaleźć sobie miejsce w polskiej polityce, które jest mocniejsze niż przystawka do Zjednoczonej Prawicy. Być może to również kwestie ambicjonalne, ale także próba uniknięcia kompromitacji. Potrzeba mu teraz konsekwencji - powiedział w Polskim Radiu 24 Marcin Piasecki z "Rzeczpospolitej". Gościem audycji był również Piotr Semka z "Do Rzeczy".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA wybory prezydenckie 2020 Jarosław Kaczyński Jarosław Gowin Porozumienie Jarosława Gowina Prawo i Sprawiedliwość polityka Marcin Piasecki Piotr Semka Mirosław Skowron

"Komentarz dnia": program wyborczy prezydenta Andrzeja Dudy

Gośćmi Programu 1 Polskiego Radia byli: Piotr Semka ("Do Rzeczy") i Marcin Piasecki ("Rzeczpospolita"). Publicyści dyskutowali o dzisiejszej konwencji programowej starającego się o reelekcję prezydenta Andrzej Dudy, podczas której przedstawił swój program wyborczy na kolejną kadencję.
Zobacz więcej na temat:  Nasz komentarz wybory prezydenckie 2020 Andrzej Duda kampania wyborcza Piotr Semka Marcin Piasecki Henryk Szrubarz

"Znak kontynuacji procesu zmian". Piotr Semka o nominacji dla Kamila Zaradkiewicza

- Osoba prof. Kamila Zaradkiewicza może być negowana przez opozycję podobnie, jak dzieje się to z Julią Przyłębską. (…) Jednak atmosfera panująca na polskiej scenie politycznej powoduje, że trudno znaleźć kogoś, kto jest poza sporem - powiedział Piotr Semka z tygodnika "Do Rzeczy". Do sprawy nominacji dla tymczasowego Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego odniósł się również Marcin Piasecki z "Rzeczpospolitej".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Adrian Stankowski Piotr Semka Koronawirus w Polsce Sąd Najwyższy Małgorzata Gersdorf Kamil Zaradkiewicz reforma sądownictwa sądownictwo sąd

Piotr Semka: należy się zastanowić, czy propozycja Borysa Budki ws. wyborów jest zgodna z konstytucją

- Jest dużo wątpliwości w związku z tym, czy metoda przedłużania - czysto politycznego - stanu wyjątkowego, aby "dożeglować" do maja 2021 roku, jest zgodna z duchem konstytucji. Aby przełożyć wybory, trzeba zmienić konstytucję - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Semka, publicysta tygodnika "Do Rzeczy". Gościem audycji był także Tomasz Krzyżak z "Rzeczpospolitej". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wybory prezydenckie 2020 konstytucja polityka Platforma Obywatelska koalicja obywatelska Piotr Semka

Piotr Semka: PiS ma rację mówiąc, że głosowanie korespondencyjne jest możliwe do przeprowadzenia

- Jarosław Kaczyński bardzo chce terminu 10 maja, bo dla PiS to naturalny termin - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Semka, publicysta "Do Rzeczy", odnosząc się do dyskusji dotyczącej terminu wyborów prezydenckich. - Stan wyjątkowy to byłby czas zawieszenia, czas wygodny dla opozycji - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Piotr Semka Krzysztof Świątek Koronawirus w Polsce wybory prezydenckie 2020 polityka

Semka: likwidacja mediów publicznych, to od wielu lat ulubiony temat liberałów

- Od pewnego czasu pojawia się pytanie czy telewizja publiczna jest wartością publiczną. Ja twierdzę, że jest i utrzymuje równowagę medialną, a także informuje o niektórych faktach, o których w innym przypadku się byśmy nie dowiedzieli - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Semka, publicysta "Do Rzeczy". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA ustawa medialna media publiczne TVP Jacek Kurski Piotr Semka Antoni Trzmiel

"Popełnia rozmaite błędy, które zaskakują". Piotr Semka o Szymonie Hołowni

- Szymon Hołownia wiele lat był dziennikarzem. Oto jego sztab lub on sam wykreśla bardzo dużą część wywiadu Onetu z nim, a jeśli wierzyć dziennikarzom, nawet próbowano zmieniać pytania. Nie najlepiej idzie mu kampania - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Semka.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polskie Radio 24 Antoni Trzmiel Piotr Semka kampania wyborcza wybory w Polsce wybory prezydenckie wybory prezydenckie 2020 Szymon Hołownia onet