X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
PR24 Portal
Section05
Piotr Wąż

Prof. Chwedoruk: ochrona zwierząt nie jest tematyką dzielącą wyborców

- Debaty dotyczące ochrony zwierząt toczą się od lat 70. Biorąc pod uwagę sytuację wewnątrz Zjednoczonej Prawicy (...), pojawia się pytanie, czy to nie jest element walki wewnętrznej? - stwierdził w Polskim Radiu 24 prof. Rafał Chwedoruk z Uniwersytetu Warszawskiego, który odniósł się do projektu ustawy ochrony zwierząt przedstawionego przez PiS.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Piotr Wąż Rafał Chwedoruk ochrona zwierząt Prawo i Sprawiedliwość

Protesty przeciw Łukaszence. Publicysta: białoruski kąsek utknął Kremlowi w gardle

- Widzimy, że na Białorusi oprócz rządzących jest jeszcze 10 mln obywateli, którzy żądają swoich praw. W tej sytuacji białoruski kąsek utknął Kremlowi w gardle. Gdyby nie jawne wsparcie rosyjskie, Łukaszenka już dawno by upadł - powiedział w Polskim Radiu 24 Andrzej Łomanowski z "Rzeczpospolitej".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Białoruś protest demonstracje Aleksander Łukaszenka Rosja Władimir Putin polityka Europa Piotr Wąż

Relacje amerykańsko-rosyjskie. Wróblewski: Trump jest skuteczniejszy niż Obama

- Barack Obama dużo mówił, ale nic z tego nie wyszło, a Putin zobaczył jego słabość. Donald Trump niby był takim złym człowiekiem, ale był skuteczniejszy z punktu widzenia polskiego bezpieczeństwa - mówił w Polskim Radiu 24 Artur Wróblewski, amerykanista z Uczelni Łazarskiego.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT USA Rosja Stany Zjednoczone polityka zagraniczna USA Donald Trump Barack Obama Władimir Putin Artur Wróblewski Piotr Wąż

Próba otrucia Nawalnego. Dr Anusz: relacje rosyjsko-niemieckie ulegną ochłodzeniu

- Nawalny to charyzmatyczny przywódca w Rosji, a termin ataku na niego nie jest przypadkowy. Państwa naszego regionu wchodzą w bardzo dynamiczny obszar i teraz relacje między Niemcami a Rosją ulegną pewnemu ochłodzeniu - mówił w Polskim Radiu 24 dr Andrzej Anusz, politolog z Instytutu Józefa Piłsudskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Aleksiej Nawalny ŚWIAT Rosja Europa Białoruś Andrzej Anusz Piotr Wąż

Sytuacja w polskiej gospodarce. Ekspert: musimy dbać o zainteresowanie naszymi produktami

- Dzisiaj nie ma już barier tego typu, że "pieniędzy jest za mało". Dostęp do kapitału jest naprawdę szeroki. Mówi się, że udział własny kredytobiorców w obszarze zakupów nieruchomości ma być ułatwiony. To zwiększa konsumpcję, a właśnie konsumpcja zwiększa produkcję - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Artur Bartoszewicz z SGH.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA GOSPODARKA Koronawirus w Polsce produkcja inwestycje Piotr Wąż

"Pacjenci powinni być zadowoleni". Dr Gryglewicz o jesiennej strategii walki z koronawirusem

- Wydaje się, że najbardziej zadowoleni ze zmian powinni być pacjenci, nie tylko ci chorujący na koronawirusa. W tej strategii najważniejsze jest to, że ciężar odpowiedzialności za diagnostykę przerzuca się na lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Jerzy Gryglewicz z Uczelni Łazarskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce pandemia COVID-19 zdrowie Ministerstwo Zdrowia wirus choroba społeczeństwo Piotr Wąż

"Kandydatura ta pokazuje, że Polska jest poważnie traktowana". Prof. Chwedoruk o nowym ambasadorze Niemiec w Polsce

- Przysyłanie takich osób, które muszą odgrywać istotną rolę w państwie niemieckim, przez naszych zachodnich sąsiadów, oznacza, że Polska jest poważnie traktowana - powiedział prof. Rafał Chwedoruk z Uniwersytetu Warszawskiego, który odniósł się do postaci nowego ambasadora Niemiec w Polsce. - Z drugiej strony Niemcy nie wykazały się zasadną wrażliwością - dodał.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Piotr Wąż Rafał Chwedoruk Niemcy dyplomacja Polityka zagraniczna Polski

"OMON jest odważniejszy, kiedy na protestach jest mniej osób". Wicedyrektor telewizji Biełsat o sytuacji na Białorusi

Na Białorusi w 20. dniu powyborczych protestów, akcje opozycji miały lokalny charakter. W Mińsku zorganizowano kilka łańcuchów solidarności. W centrum stolicy zgromadzono milicyjny OMON, żołnierzy wojsk wewnętrznych i samochody więźniarki do przewozu osób zatrzymanych. W Polskim Radiu 24 wydarzenia te komentował wicedyrektor TV Biełsat Aleksiej Dzikawicki.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Białoruś Europa wybory na Białorusi Biełsat Polskie Radio 24 Piotr Wąż Aleksander Łukaszenka milicja protest demonstracje manifestacje

Dr Michał Sutkowski: chore dziecko nie może iść do szkoły. To warunek podstawowy

- Bardzo bym liczył na inwencję nauczycieli i odpowiedzialność rodziców, którzy nie będą puszczali chorych dzieci do szkoły. To jest warunek podstawowy. Chore dziecko nie powinno być przysyłane do szkoły. Jeśli jest katar, drapanie w gardle, kichanie, jeżeli rodzice widzą, że dziecko jest osowiałe, ma nawet nieznacznie podwyższoną temperaturę, należy w takiej sytuacji rezygnować od razu, bezwzględnie z pójścia dziecka do szkoły fizycznie - mówił w Polskim Radiu 24 dr Michał Sutkowski, specjalista medycyny rodzinnej z Uczelni Łazarskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo koronawirus Koronawirus w Polsce pandemia COVID-19 epidemia Polskie Radio 24 Piotr Wąż edukacja szkoła

"Premier jest szczególnie aktywny". Prof. Reginia-Zacharski o działaniach rządu ws. Białorusi

- Aktywność w sprawie Białorusi pojawiła się już jakiś czas temu i ciągle rośnie. To inicjatywa polska na forum Unii Europejskiej była jedną z pierwszych, jeżeli nie pierwsza. Premier jest szczególnie aktywny tak samo jak polska polityka - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 prof. Jacek Reginia-Zacharski, politolog z Uniwersytetu Łódzkiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polityka zagraniczna Polski dyplomacja premier Mateusz Morawiecki polityka Białoruś Piotr Wąż

Ekspert: Białoruś jest naturalnym kierunkiem dla rosyjskich służb specjalnych

- Strona rosyjska jest aktywnym graczem na kierunku białoruskim, bo to naturalny kierunek dla rosyjskich służb specjalnych, co wynika z interesów Rosji. Suma pewnych działań i aktywności daje nam jednak obraz, którego nie widzimy w całości - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Jacek Raubo, politolog i ekspert Defence24.pl.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Białoruś służby i bezpieczeństwo służby specjalne wywiad Aleksander Łukaszenka Piotr Wąż

"Nauka na odległość nie była efektywna". Szef MEN o powrocie dzieci do szkół 1 września

- Wiemy, że nauka na odległość nie była tak efektywna jak stacjonarne zajęcia i miała negatywne skutki społeczne. Z tych powodów postaramy się wrócić do tradycyjnej nauki. Jeśli w danych szkołach będzie zagrożenie epidemiologiczne, inspektor sanitarny pozwoli dyrektorowi szkoły przejść na nauczanie zdalne - powiedział w Polskim Radiu 24 Dariusz Piontkowski, minister edukacji narodowej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA edukacja Koronawirus w Polsce pandemia szkoła COVID-19 społeczeństwo Dariusz Piontkowski Ministerstwo Edukacji Narodowej Piotr Wąż

"Jedyny pomysł to zadłużanie się". Ekonomista o walce z pandemią koronawirusa

- Gdyby rok temu ktoś powiedział, że deficyt budżetowy będzie dziś wynosił 120 mld, złapalibyśmy się za głowę. Niemal na całym świecie jedynym pomysłem na walkę z koronawirusem jest zadłużanie się i dodrukowywanie pieniędzy - powiedział w Polskim Radiu 24 Marek Zuber, ekonomista.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce GOSPODARKA koronawirus pandemia budżet Polski ekonomia Piotr Wąż Polskie Radio 24

Prof. Gut: do scenariusza włoskiego nam daleko, poważne przypadki stanowią tylko 1 proc. zakażeń koronawirusem

- Wykrywalność zakażeń jest w Polsce duża. Wskazuje to, że nadzór jest prawidłowy. Jedyne co nam zostało, to dyscyplina społeczna - powiedział wirusolog prof. Włodzimierz Gut. - Należy pamiętać, że pod względem liczby zakażeń przesuwamy się jednak stopniowo do przodu w rankingu państw europejskich - ostrzegł.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA społeczeństwo Piotr Wąż koronawirus Koronawirus w Polsce choroby zakaźne choroby płuc wirus zdrowie pandemia epidemia