X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Piotr Wąż

"Zależy od tego, jak ją zdefiniujemy". Prof. Żurawski vel Grajewski o reakcji UE dot. wyroku TK

- Jeśli założymy, że instytucje unijne będą działały zgodnie z traktatami, to jedynym organem Unii Europejskiej uprawnionym do nałożenia sankcji na państwo członkowskie za łamanie prawa unijnego, czyli w ramach art. 7 traktatu UE, jest Rada Europejska - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Przemysław Żurawski vel Grajewski z Uniwersytetu Łódzkiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Piotr Wąż Unia Europejska Trybunał Sprawiedliwości UE prawo polityka Polityka zagraniczna Polski POLSKA

Sejmowy spór wokół stanu wyjątkowego. Badzio: opozycję cechuje infantylizm

-  Myślę, że każda organizacja, która ma wpisany w status opiekę nad uchodźcami, czy imigrantami, powinna zwrócić się w stronę południa Unii Europejskiej, pojechać tam i działać. To, co się dzieje na granicy polskiej, jest bliższe, ale trudno nie posądzić o hipokryzję osób, które oskarżają w tej sprawie rząd - powiedział w Polskim Radiu 24 Paweł Badzio, publicysta "Gazety Obywatelskiej"
Zobacz więcej na temat:  Piotr Wąż POLSKA Białoruś imigranci w Europie opozycja polityka

Prof. Karol Karski: TSUE daje się wplątywać w spory polityczne

- TSUE, podobnie jak każda instytucja unijna związana jest art. 5 traktatu Unii Europejskiej, formułującym zasadę przyznania, to co nie jest wprost określone w traktacie dla jakiejkolwiek instytucji UE, nie należy do jej kompetencji - mówił w Polskim Radiu 24 Prof. Karol Karski, europoseł Prawa i Sprawiedliwości odnosząc się do decyzji TSUE w sprawie kopalni w Turowie. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Polskie Radio 24 polityka POLSKA Trybunał Sprawiedliwości UE Czechy energia elektryczna energetyka Jacek Liziniewicz Piotr Wąż

Jacek Liziniewicz: na zamknięciu Turowa zyskaliby Niemcy i Czesi

- Postawiliśmy się niestety w sytuacji, gdy mamy bardzo mało atutów, a Czesi mają dużo do wygrania. Nieszczególnie też uspokaja perspektywa, o której mówi część komentatorów, że po wyborach wszystko się zmieni, Czesi po prostu ubijają interes na dążeniu do wyłączenia tej kopalni - mówił w Polskim Radiu 24 Jacek Liziniewicz (Gazeta Polska).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Polskie Radio 24 polityka POLSKA Trybunał Sprawiedliwości UE Czechy energia elektryczna energetyka Jacek Liziniewicz Piotr Wąż

"Nie ma tematu, który uzasadniałby spotkanie z Bidenem w tej chwili". Prof. Lewicki o wizycie Andrzeja Dudy w USA

- To, że nie było spotkania nie jest dla mnie despektem, ale stwierdzeniem, że między nami nie ma punktów spornych na tyle istotnych, żeby się spotykać - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 amerykanista prof. Zbigniew Lewicki z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego komentując brak rozmowy prezydentów USA i Polski w kuluarach spotkania NZ.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT USA Ameryka Stany Zjednoczone ONZ Polskie Radio 24 Zbigniew Lewicki Organizacja Narodów Zjednoczonych (ONZ) Piotr Wąż

"Gra centrali związana z wyborami". Prof. Kazimierz Kik o stanowisku Czech w konflikcie ws. Turowa

- Strona czeska gra taktycznie, nie sądzę, żeby do czasu październikowych wyborów Czesi poszli na korzystne dla Polski porozumienie. Wiemy, że samorządy po obu stronach granicy nakłaniają oba rządy do kompromisu - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Kazimierz Kik, politolog Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Polskie Radio 24 polityka POLSKA Trybunał Sprawiedliwości UE Kazimierz Kik Piotr Wąż

"Niektórzy politycy działają bezrefleksyjnie". Dr Biskup o sytuacji na białoruskim pograniczu

- Sytuacja na granicy białorusko-polskiej jest skomplikowana i podlegająca dużym uproszczeniom i to na te uproszczenia nabierają się niektórzy politycy - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Bartłomiej Biskup, politolog z UW. - Oni są bezrefleksyjnymi komentatorami tego wszystkiego, działają bezrefleksyjnie, co jest wodą na młyn organizatorów całej tej sytuacji, mówię o reżimach wschodnich, reżimie białoruskim i rosyjskim - dodał. 
Zobacz więcej na temat:  Bartłomiej Biskup Piotr Wąż Białoruś imigranci w Europie

"Wojna hybrydowa, która rozgrywa się z pomocą mediów". Dr Karp o sytuacji na białoruskim pograniczu

- Jest takie powiedzenie, że pierwszą ofiarą na wojnie jest prawda - powiedziała w Polskim Radiu 24 dr Hana Karp, medioznawca z UKSW i WSKSiM w Toruniu, pytana o przekazy medialne z granicy polsko-białoruskiej. - Chodzi także o uderzenie w armię, w Wojsko Polskie, w Straż Graniczną, a więc w te podmioty, które stoją na straży bezpieczeństwa obywateli i polskich granic - wyjaśniła. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Piotr Wąż media Białoruś imigranci w Europie

Dr Kawecki: w ciągu kilkunastu lat podróż w kosmos będzie warta tyle co lot samolotem

- Nam się wydaje, że my dzisiaj walczymy głównie o budowanie baz kosmicznych na Marsie, o ekspansję przestrzeni. Nam nie chodzi o przestrzeń, chodzi przede wszystkim o minerały i o turystykę kosmiczną, która będzie nieprawdopodobnym źródłem dochodu za 5, 10 lat  - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Maciej Kawecki z Instytutu Lema.
Zobacz więcej na temat:  Piotr Wąż ŚWIAT kosmos nowe technologie turystyka

Dr Aneta Afelt: w połowie września zaczniemy widzieć ruch w liczbie zakażeń

- Jeżeli mówimy o wariancie Delta, czyli wariancie indyjskim, to on jest wysoce zaraźliwy, włącznie z tym, że mogą się zakażać osoby w pełni zaszczepione, a nie wszyscy, którzy przyjęli pierwszą dawkę szczepionki, wrócili po drugą - mówiła w Polskim Radiu 24 dr Aneta Afelt z Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego UW. 
Zobacz więcej na temat:  COVID-19 pandemia epidemia koronawirus Koronawirus w Polsce Piotr Wąż POLSKA

"Mamy do czynienia z ogromną niewiadomą". Sarzyńska o imigracji z Afganistanu

- Mamy do czynienia z ogromnym chaosem, ogromną niewiadomą w Afganistanie, a każde zamieszanie generuje ruchy migracyjne, więc niczego nie można wykluczyć - mówiła w Polskim Radiu 24 Anna Sarzyńska z TVP pytana, czy Europę czeka powtórka z kryzysu migracyjnego z 2015 roku. -  To nie będzie taka fala nieokiełznana, jak to miało miejsce w 2015 roku - dodał. 
Zobacz więcej na temat:  Piotr Wąż imigranci w Europie imigracja Afganistan Bliski Wschód

Dr Ozdyk: młodzi Afgańczycy czują się zdradzeni przez Zachód

- Oczywiście, nowe pokolenie ma w rękach komórki, jest pokoleniem online, ale przeczytajmy, co przekazywane jest na kanałach Telegramu: jedno, krótkie hasło - "dzisiaj zwyciężyliśmy niewiernych w Afganistanie, jutro prawo shariatu będzie na całym świecie" - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Sławomir Ozdyk, ekspert ds. bezpieczeństwa. -  A dlaczego tak jest? Dlatego, że ci młodzi ludzie czują się przez Zachód, przez niewiernych, zdradzeni, oszukani i zostawieni sami sobie - dodał. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Piotr Wąż Bliski Wschód Afganistan imigranci w Europie imigracja uchodźcy

Dr Sutkowski: szybkie zaszczepienie populacji zapobiegnie powstawaniu kolejnych wariantów koronawirusa

- Jeżeli się szybko zaszczepimy w dużej liczbie (jako populacja - red.), to zostawiamy bardzo mało "tlenu" koronawirusowi. Będzie miał bardzo mało zmian swoich wariantów - mówił w Polskim Radiu 24 dr Michał Sutkowski, prezes Warszawskiego Kolegium Lekarzy Rodzinnych.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus Koronawirus w Polsce pandemia szczepienia sars-cov-2 COVID-19 szczepionka Piotr Wąż społeczeństwo

Badzio: w przypadku zmian w k.p.a. doszło do pewnego konsensusu politycznego

- Już po podpisie prezydenta Andrzeja Dudy doszło do zwarcia pewnych szeregów, przynajmniej na jakiś czas - powiedział w Polskim Radiu 24 Paweł Badzio z "Gazety Obywatelskiej". - Po pierwsze, jeśli chodzi o samą Zjednoczoną Prawicę, po drugie, jeśli chodzi o pewien konsensus polityczny. Nawet jeżeli jest on nietrwały, to myślę, że jest zauważalny - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Izrael Piotr Wąż polityka

"Obliczone na użytek wewnętrzny". Prof. Kleiber o słowach szefa MSZ Izraela

- Jestem świadomy złożoności tej sprawy, która jest wywoływana wewnętrznymi sprawami państwa izraelskiego - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Michał Kleiber, redaktor naczelny "Wszystko co najważniejsze", komentując pretensje władz Izraela do władz Polski. - Należy przeczekać okres nerwowości i za jakiś czas powinny zostać podjęte próby kontaktów na najwyższym szczeblu - dodał. 
Zobacz więcej na temat:  Michał Kleiber Piotr Wąż ŚWIAT Izrael reprywatyzacja