more_horiz
PR24 Portal
Section05

Platforma Obywatelska

Sterta śmieci po marszu Platformy. Będzie zawiadomienie do prokuratury. "Może na miejscu pojawi się Tusk z workami?"

Po przeanalizowaniu materiału przez Główny Inspektorat Ochrony Środowiska w piątek zostanie złożone zawiadomienie do prokuratury o śmieciach z Gnojna (woj. mazowieckie) - zapowiedział wiceminister klimatu i środowiska Jacek Ozdoba. Polityk udostępnił też nagranie, na którym lokalni mieszkańcy alarmują o transparentach z niedzielnego marszu Donalda Tuska, zaśmiecających tereny nad Narwią.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jacek Ozdoba śmieci Platforma Obywatelska prokuratura społeczeństwo

Politycy PSL i Polski 2050 nie podporządkują się Tuskowi? "Koncentrujemy się na realizacji naszego projektu"

- Spodziewaliśmy się, że po 4 czerwca sondaże uderzą w projekt Trzeciej Drogi. Ale z jednego czy dwóch sondaży nie należy wyciągać wniosków. Koncentrujemy się na realizacji naszego projektu i nie rozpatrujemy jakichkolwiek innych wariantów wyborczych. Nie ma zagrożenia, że poparcie wyborców spadnie poniżej 10 proc. - mówią politycy PSL i Polski 2050.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Platforma Obywatelska Donald Tusk Polskie Stronnictwo Ludowe Polska 2050 wybory parlamentarne

SONDAŻ Kto wygra wybory parlamentarne? PiS zdecydowanym faworytem. Jest nowy sondaż

Z opublikowanego w środę sondażu pracowni Social Changes dla portalu wPolityce.pl wynika, że 37 procent Polaków uważa, że jesienne wybory wygra Prawo i Sprawiedliwość oraz ich sojusznicy i to ta partia będzie rządzić. 25 procent wskazuje natomiast, że władzę przejmie Koalicja Obywatelska.
Zobacz więcej na temat:  wybory w Polsce Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska POLSKA polityka PiS sondaż

Tusk zmarginalizuje inne partie opozycji? Poseł PiS: marzy, by błagali go o wspólną listę

- Ci politycy dali się wciągnąć w grę Tuska pod nazwą "marsz 4 czerwca". Jeżeli liderzy PSL i Polski 2050 nie zachowają podmiotowości swoich formacji, to Tusk ich "zje". Będą błagać lidera PO o jedną listę opozycji. Takie jest marzenie Tuska - podkreślił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Dariusz Stefaniuk.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA opozycja Platforma Obywatelska Donald Tusk polityka

Antyrządowy marsz Tuska. Wiceszef MEiN: liderzy PSL, Polski 2050 i Lewicy pokazali, że są przybudówką PO

- Liderzy Lewicy, PSL-u i Polski 2050 pokazali, że są jakąś przybudówką Platformy Obywatelskiej. Podejrzewam, że to będzie miało swoje odzwierciedlenie w ciągu najbliższych dwóch, trzech tygodni w sondażach - podkreślił w Polskim Radiu 24 wiceminister edukacji i nauki dr Tomasz Rzymkowski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Tomasz Rzymkowski POLSKA opozycja wybory parlamentarne Platforma Obywatelska polityka

Bejda: nie będzie jednej listy z Koalicją Obywatelską

- Od początku mówimy, że nie będzie jednej listy z Koalicją Obywatelską. Powód jest prosty. Taka polaryzacja - gdyby była jedna lista po stronie opozycyjnej i jedna po stronie Zjednoczonej Prawicy - budowałaby Konfederację, a nam na tym nie zależy - mówił w Programie 1 Polskiego Radia poseł PSL-Koalicji Polskiej Paweł Bejda.
Zobacz więcej na temat:  Paweł Bejda PSL Polska 2050 Władysław Kosiniak-Kamysz Szymon Hołownia Donald Tusk PO Platforma Obywatelska opozycja polityka wybory parlamentarne POLSKA Grzegorz Jankowski PSL-Koalicja Polska

TYLKO U NAS Marsz opozycji czy marsz Tuska? Lider PO ograł antyrządowych sojuszników, ale "nie powiedział nic przełomowego"

- Ten marsz niewiele zmieni, choć wzmocni pozycję Donalda Tuska w ramach opozycji. Proszę przyjrzeć się strukturze tego wydarzenia. Lider PO wystąpił zarówno na początku, jak i na końcu. Cały marsz toczył się wokół niego, wszystko inne było ilustracją - powiedział portalowi PolskieRadio24.pl politolog prof. Kazimierz Kik, odnosząc się do marszu Platformy Obywatelskiej, który 4 czerwca przeszedł ulicami Warszawy.
Zobacz więcej na temat:  Donald Tusk opozycja polityka Marek Jurek Kazimierz Kik rząd PiS Prawo i Sprawiedliwość PO Platforma Obywatelska demonstracje PSL Polska 2050 Szymon Hołownia Władysław Kosiniak-Kamysz POLSKA

Marsz 4 czerwca. Małecki: rząd podnosi świadczenia dla rodzin, a opozycja - swój poziom agresji

- Zamiast programu, który opozycja mogłaby przedstawić Polakom, zamiast debaty, mamy wciąż inwektywy i obrażanie. My podnosimy świadczenia dla polskich rodzin z 500 zł na 800 zł, a opozycja podnosi poziom agresji, co widzieliśmy wczoraj na marszu - podkreślił w Polskim Radiu 24 wiceminister aktywów państwowych Maciej Małecki.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka opozycja Donald Tusk Platforma Obywatelska

"Ten marsz był pułapką na polityków innych ugrupowań opozycyjnych". Krajewski o intencjach Tuska

- Myślę, że ten marsz był typową pułapką ze strony Donalda Tuska zastawioną na polityków innych ugrupowań opozycyjnych. Chodziło o ich zmarginalizowanie - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Jarosław Krajewski, poseł Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  opozycja PiS Prawo i Sprawiedliwość POLSKA polityka Warszawa społeczeństwo Jarosław Krajewski Samuel Pereira Donald Tusk Platforma Obywatelska

Bogdan Pęk o marszu opozycji: nienawiść wobec suwerennego państwa polskiego

- To nie był żaden przełom, to próba tworzenia nowej mitologii, odstraszającej i odbierającej wolę walki polskiej prawicy, która ma niebywałe sukcesy na wszystkich polach. To próba niecelna, wątpię, żeby rozumni ludzie dali się zrobić na taki manewr - mówił w Polskim Radiu 24 Bogdan Pęk, były senator PiS.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Trybunał Konstytucyjny Platforma Obywatelska Michał Rachoń

"Nienawiść była niesiona na sztandarach". Poseł PiS o antyrządowym marszu opozycji

- Przede wszystkim to był marsz nienawiści, mnóstwo wulgaryzmów i tak naprawdę nienawiść była niesiona na sztandarach - mówiła na antenie Polskiego Radia 24 Joanna Borowiak z Prawa i Sprawiedliwości. Polityk skomentowała w ten sposób kwestię antyrządowego marszu opozycji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mirosław Skowron Joanna Borowiak społeczeństwo polityka Platforma Obywatelska Prawo i Sprawiedliwość