X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Platforma Obywatelska

Prof. Paruch: PO nie umie żyć w świecie, w którym prezentuje się różne narracje wyjaśniające rzeczywistość

- Z takim patronażem obóz opozycyjny przegrał wybory europejskie. Pamiętajmy, że Donald Tusk się w całości w te wybory zaangażował i Koalicja Europejska przez niego kierowana poniosła klęskę - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Waldemar Paruch, odnosząc się do głosów przewidujących powrót Donalda Tuska do polskiej polityki. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Platforma Obywatelska Donald Tusk

20 lat Platformy Obywatelskiej. Bogumił Łoziński: organizacyjny i intelektualny uwiąd

- Jeżeli druga co do wielkości w Polsce partia, która przez 8 lat rządziła, nie jest w stanie nawet symbolicznie uczcić swojego powstania, to mamy do czynienia z organizacyjnym i intelektualnym uwiądem - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Bogumił Łoziński ("Gość Niedzielny"). Gośćmi Polskiego Radia 24 byli również publicysta Miłosz Lodowski i Jacek Łęski (TVP).
Zobacz więcej na temat:  Platforma Obywatelska Donald Tusk Szymon Hołownia polityka POLSKA

"Mniej restrykcji, podatków i kontroli". Poseł PO o konieczności zmian w polskiej gospodarce

- Dziesiątki tysięcy polskich przedsiębiorców, ryzykując codziennie dorobek własnego życia, nie z własnej przyczyny będąc zamkniętymi, musi liczyć na informacje ze strony państwa, w jakim zakresie może im pomóc - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Borys, poseł PO, odnosząc się do rządowej strategii wsparcia przedsiębiorstw w czasie pandemii koronawirusa. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 pandemia Koronawirus w Polsce COVID-19 GOSPODARKA przedsiębiorca rząd Mateusza Morawieckiego POLSKA polityka Platforma Obywatelska

"Kryzys przywództwa oraz programowy". Paweł Lisicki o sytuacji PO

- To, co teraz obserwujemy, to czas "wielkiej smuty" Platformy Obywatelskiej, czyli stan braku przywództwa, programu, zagubienia i rozczarowania. Platforma trwa, ale od sześciu lat jedynym jej celem jest być przeciwko PiS. Pytanie, jak długo można funkcjonować na scenie politycznej, mając jedynie to do powiedzenia - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Lisicki ("Do Rzeczy").
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Platforma Obywatelska Donald Tusk Paweł Lisicki Antoni Trzmiel

Dr Gajewski: PO mierzy się z większymi problemami niż reszta opozycji

- Jeśli porównamy sobie sytuację ruchu Szymona Hołowni czy Lewicy, to Platforma Obywatelska mierzy się z większymi problemami niż pozostałe ugrupowania opozycyjne - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Sebastian Gajewski z Centrum im. Daszyńskiego. Gośćmi "Debaty Poranka" byli także Maciej Kożuszek z "Gazety Polskiej" i Jerzy Mosoń z Fundacji FIBRE.
Zobacz więcej na temat:  Platforma Obywatelska POLSKA Polskie Radio 24 polityka

Dwudziestolecie PO. Prof. Konarski: problemem tej partii jest brak silnego przywództwa

- Partia, która ma aspiracje do rządzenia (...) musi dbać o kwestię przywództwa, a Tusk tego nie zrobił. I nastąpiły dwa bardzo złe eksperymenty w postaci Ewy Kopacz, a potem efekt Grzegorza Schetyny, czyli polityka hiperambitnego, który nie był w stanie do siebie przekonać, ale też nie ma pewnych umiejętności przywódczych - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Wawrzyniec Konarski, politolog.     
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 społeczeństwo opozycja POLSKA polityka Platforma Obywatelska Szymon Hołownia Mirosław Skowron Donald Tusk

"Musi jasno określić swoją tożsamość". Politolog o ruchu Polska 2050

- Jeśli popatrzeć na strukturę elektoratu w Polsce, który już jest aktywny i tego, który może być zmobilizowany, to w pewnym przybliżeniu rzecz ujmując, o ten sam elektorat rywalizuje Platforma Obywatelska i Polska 2050 - powiedziała na antenie Polskiego Radia 24 prof. Ewa Marciniak, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego.  
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 społeczeństwo Mateusz Drozda opozycja POLSKA polityka Platforma Obywatelska Szymon Hołownia

Dr Rydliński: Hołownia nie jest tak postępowy jak jego wyborcy

- Szymon Hołownia nie daje o sobie zapomnieć. Przystąpiła do niego Hanna Gill-Piątek i nastąpiła cisza w eterze, ale Joanna Mucha jest znanym politykiem PO. To kolejna osoba, która pokazuje, że Szymon Hołownia jest lepszym liderem na przyszłość niż Borys Budka - mówił w Polskim Radiu 24 dr Bartosz Rydliński, politolog z UKSW.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Platforma Obywatelska Joanna Mucha koalicja obywatelska Szymon Hołownia polityka Mateusz Drozda Polskie Radio 24

"Jest na fali wznoszącej, ale za chwilę będzie opadał". Poseł PSL o Szymonie Hołowni

- Szymon Hołownia jest na fali wznoszącej się, ale za chwilę będzie się stabilizował, a potem opadał. Na razie efekt świeżości otwiera mu wszystko - mówił o transferach politycznych z PO do Polski 2050 w Polskim Radiu 24 Czesław Siekierski, poseł PSL.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sejm Platforma Obywatelska Szymon Hołownia koalicja obywatelska PSL Michał Boni polityka Adrian Klarenbach Polskie Radio 24

Ruch Szymona Hołowni. Krzysztof Karnkowski: są politycy, którzy udają, że nie są politykami

- Politycy będący politykami i otaczający się osobami jeszcze mocniej umoczonymi w polityce próbują politykę przedstawić jako coś złego i swoją pozycję w polityce budować na tym, że rzekomo nie są politykami. Jest to kłamstwo - powiedział o ruchu Szymona Hołowni dr Krzysztof Karnkowski z "Gazety Polskiej Codziennie".
Zobacz więcej na temat:  Szymon Hołownia Platforma Obywatelska Joanna Mucha Sejm Senat kampania wyborcza POLSKA polityka Polskie Radio 24

"Antypis przesuwa się coraz wyraźniej na lewo". Dr Żukowski o zmianach w polskiej opozycji

- To, że Platforma już umarła, jak głoszą jej ważni, byli już politycy, niekoniecznie musi być tezą prawdziwą. Przypomnę, że mówiono tak również wtedy, kiedy powstała Nowoczesna - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Tomasz Żukowski, socjolog z UW, komentując sytuację Platformy Obywatelskiej po osłabieniu ugrupowania przez transfery parlamentarzystów do formacji Szymona Hołowni. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Platforma Obywatelska Joanna Mucha POLSKA Szymon Hołownia