X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Platforma Obywatelska

"Brakuje mu myślenia propaństwowego". Jarosław Krajewski o Donaldzie Tusku

- Donald Tusk ma problem, żeby połączyć czyny ze swoimi słownymi zapowiedziami. Wielokrotnie obrażał przeciwników politycznych, ale nie miał problemu z tym, żeby kolejnego dnia wyjść i nawoływać do współpracy i porozumienia. Jest niewiarygodny w tym, co robi - stwierdził w Polskim Radiu 24 Jarosław Krajewski, poseł PiS.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Adrian Klarenbach Polskie Radio 24 Jarosław Krajewski Prawo i Sprawiedliwość polityka PiS Donald Tusk Platforma Obywatelska

FELIETON Lempart i przyjaciele na wojnie z polskością. Felieton Miłosza Manasterskiego

Podczas niedawnej proaborcyjnej manifestacji pod Sejmem Marta Lempart obraziła haniebnie polskich mundurowych broniących granic ubliżając im od morderców dzieci. Czy to efekt zjawiska znanego w psychologii projekcją, czyli przypisywania innym własnych intencji? - pisze w swoim felietonie Miłosz Manasterski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Platforma Obywatelska Donald Tusk kryzys na granicy polityka Marta Lempart KOD obywatele RP granica Białoruś migracja imigranci w Europie aborcja straż graniczna Wojsko Polskie miłosz manasterski felieton

"PO nie akceptuje niczego, co rząd robi dla dobra Polski". Andrzej Dera o ustawie o sędziach pokoju

- PO realizuje swój program, z którym weszła, i już była wcześniej, w poprzedniej kadencji, totalnej opozycji. Inne partie opozycyjne złożyły swoje pomysły, jak rozwiązać problem ilości spraw przed sądem - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia minister Andrzej Dera z Kancelarii Prezydenta.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Katarzyna Gójska sądownictwo Platforma Obywatelska Andrzej Dera

"Małość działaczy PO". Joanna Lichocka o braku ulicy im. Lecha Kaczyńskiego w Warszawie

- Mimo że Lech Kaczyński był prezydentem Warszawy, potem prezydentem państwa, w stolicy nie ma ulicy jego imienia. To świadczy nie tylko o małości działaczy PO, ale też o ich bardzo ograniczonym myśleniu o państwie, o ciągłości, o tradycji. To barbarzyńcy, którzy nigdy nie powinni piastować funkcji publicznych - podkreśliła w Polskim Radiu 24 Joanna Lichocka, poseł Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Joanna Lichocka POLSKA Lech Kaczyński Warszawa POLSKA Platforma Obywatelska

"Trzaskowski weźmie udział w debacie w Kongresie USA". Poseł PO usuwa tweeta i blokuje internautów

"Rafał Trzaskowski weźmie udział w debacie w Kongresie USA. Do premiera i prezydenta Polski zaproszenie nie dotarło" - pisała niedawno na Twitterze Marta Wcisło z PO. Gdy okazało się, że prezydent Warszawy nigdzie nie poleci, poseł usunęła tweeta i zablokowała część użytkowników, którzy pytali ją o powody. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rafał Trzaskowski Platforma Obywatelska Kongres USA twitter

Karnkowski: nawet w razie konfliktu zbrojnego optyka polskiej opozycji się nie zmieni

- Rząd będzie mógł liczyć na wsparcie lub przynajmniej neutralność ze strony PSL, być może również centroprawicowej parlamentarnej drobnicy. Natomiast większość opozycyjna raczej nie zmieni swojej optyki. Nawet jeżeli dojdzie do jakiegoś ostrego konfliktu militarnego, czyli napaści Rosji na Ukrainę - powiedział w Polskim Radiu 24 socjolog dr Krzysztof Karnkowski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Platforma Obywatelska opozycja

"Tusk jest w polityce musztardą po obiedzie". Formela o słowach lidera PO ws. ofensywy dyplomatycznej Polski

- To Donald Tusk jest w polskiej polityce musztardą po obiedzie. Jest politykiem, który jest z innego czasu, z innych okoliczności, który rozpaczliwie walczy o powrót do dawnego krajobrazu politycznego i medialnego - powiedział w Polskim Radiu 24 Marek Formela z "Gazety Gdańskiej". W ten sposób odniósł się do słów lidera PO, który uznał ofensywę dyplomatyczną Polski, w sprawie kryzysu na granicy, za spóźnioną.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa Gdańsk Donald Tusk Platforma Obywatelska

SONDAŻ Jak oceniana jest postawa Tuska ws. kryzysu na granicy? Lider PO nie będzie zadowolony

43 proc. Polaków negatywnie ocenia postawę Donalda Tuska wobec kryzysu na polsko-białoruskiej granicy, który jest spowodowany hybrydowymi działaniami reżimu Łukaszenki - wynika z najnowszego sondażu Social Changes dla portalu wPolityce.pl. Pozytywnie działania lidera Platformy Obywatelskiej postrzega 26 proc. respondentów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Donald Tusk Platforma Obywatelska

Ustawa o ochronie granicy wraca do Sejmu. Lenartowicz: Senat wprowadził dwie ważne poprawki

- Wszystkie narzędzia potrzebne, by dobrze chronić granicę, rząd ma i nie ma potrzeby robienia protez, które sprowadzając się do zasłon - mówiła w Polskim Radiu 24 o pracach nad ustawą o ochronie granicy poseł PO-KO Gabriela Lenartowicz. Dodała, że Senat wprowadził do projektu prawa "dwie ważne poprawki: dostęp dziennikarzy i organizacji humanitarnych, oczywiście pod pewnymi rygorami do granicy". - To nam skompensuje to, czym światową i polską opinię publiczną rozgrywa Łukaszenka - podkreśliła.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Platforma Obywatelska Adrian Klarenbach służby i bezpieczeństwo granica Białoruś

"Buta polityków PO nie służy Tuskowi". Prof. Paruch o zatrzymaniu prawa jazdy liderowi Platformy

- Nie tylko Donald Tusk nie przeprosił, ale inni politycy Platformy uparcie bronią swojego przewodniczącego. Radosław Sikorski stwierdził, że dzięki temu przypadkowi dowiedzieliśmy się, że szef PO nie jest wożony limuzyną. Buta polityków tej partii i takie wypowiedzi na pewno nie służą Tuskowi - podkreślił w Polskim Radiu 24 politolog prof. Waldemar Paruch. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Donald Tusk Platforma Obywatelska Dorota Kania polityka PO

"Polska nie pozwalała sobie pomóc". Radosław Sikorski o kryzysie na granicy z Białorusią

- Kryzysowi na granicy można było zaradzić już 3-4 miesiące temu, gdyby Polska zwróciła się do Unii Europejskiej. Ale polski rząd nie chciał z nią współpracować - powiedział na antenie Programu 3 Polskiego Radia Radosław Sikorski, europoseł Platformy Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka granica kryzys na granicy Białoruś Radosław Sikorski Bartłomiej Graczak Platforma Obywatelska Parlament Europejski Unia Europejska migracja imigranci w Europie Niemcy Angela Merkel Aleksander Łukaszenka