more_horiz
PR24 Portal
Section05
Płock

Władysław Broniewski. Poeta wielokrotnie zapomniany

Jego nazwisko jest słynne, lecz twórczość należy do mniej znanych w historii polskiej literatury. Zawsze coś stało na przeszkodzie jego poezji. – W swoim życiu stanął wobec wszystkich największych wyzwań XX wieku, za co płacił wielką cenę – mówił w Polskim Radiu biograf Władysława Broniewskiego Mariusz Urbanek.
Zobacz więcej na temat:  Władysław Broniewski KSIĄŻKA historia Polski literatura HISTORIA poezja pisarz KULTURA Antoni Słonimski wiersze PRL ZSRR II Rzeczpospolita II RP komunizm miłość Wisła Warszawa Płock wojna polsko-bolszewicka wojna 1920 Armia Polska w ZSRR

Mazowieckie: 13-latek za kierownicą, a dorośli pasażerowie pod wpływem alkoholu

29-letni mężczyzna i 24-letnia kobieta, czyli pasażerowie volkswagena, którym w piątek w Płocku kierował 13-latek mieli ok. 1,5 promila alkoholu. Nieletni doprowadził do kolizji z innym samochodem, a następnie próbował uciec z miejsca zdarzenia. Za udostępnienie pojazdu mechanicznego nieletniemu, 29-latek odpowie przed sądem.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony mazowieckie Płock wypadek dziecko alkohol

Miał zawieźć dzieci na wycieczkę, był nietrzeźwy. Kierowca autobusu w rękach policji

Policjanci z Sierpca niedaleko Płocka zatrzymali 55-letniego nietrzeźwego kierowcę autobusu, który miał zawieźć dzieci na szkolną wycieczkę do Torunia. Mężczyzna, mieszkaniec powiatu sierpeckiego, miał 0,28 promila alkoholu. Stracił prawo jazdy, a za swój czyn odpowie przed sądem.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA policja polska pijani kierowcy dzieci wycieczka autobus kierowca regiony mazowieckie Płock

200 lat Muzeum Mazowieckiego w Płocku. Dziś króluje tam art déco

- Art déco weszło z przytupem na rynki projektantów i do gustów przeciętnego widza. Postanowiliśmy w dosyć szybkim tempie zgromadzić kolekcję w tym stylu i pokazać ją odwiedzającym. Trochę mnie dziwi, że do tej pory w Polsce nie ma żadnej takiej wystawy stałej art déco - powiedział w Polskim Radiu 24 Leonard Sobieraj, dyrektor Muzeum Mazowieckiego w Płocku. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Płock Dwudziestolecie międzywojenne KULTURA

Festiwal Themersonów. "Popularyzujemy twórczość tych wybitnych artystów"

- Themersonowie są coraz bardziej znani i coraz bliżsi płocczanom. Mam nadzieję, że również dzięki Festiwalowi, który organizujemy od dwunastu lat. Staramy się propagować ich życie, twórczość, związki z Płockiem i mamy nadzieję, że to praca, która procentuje, bo coraz więcej płocczan utożsamia się z postawą i ideami, jakie były bliskie Themersonom - mówiła w Dwójce Iwona Markiewicz z Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki.
Zobacz więcej na temat:  Dwójka Płock malarstwo grafika Jakub Jamrozek KULTURA infografika

"Potwierdziły się najgorsze przypuszczenia". Na Wiśle odnaleziono ciało starosty płockiego

Ciało mężczyzny odnalezione na rzece w Płocku (woj. mazowieckie) to zwłoki zaginionego w niedzielę, po wywróceniu się łodzi, starosty płockiego Mariusza Bieńka - podały policja i starostwo powiatowe. Poszukiwania starosty trwały od niedzieli. Jego ciało znaleźli w środę wędkarze ponad 20 km od miejsca wypadku.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony mazowieckie Płock policja wypadek
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem