more_horiz
PR24 Portal
Section05
Podatki 2022

Będzie "tarcza dla pogranicza". Prof. Mączyńska: to odpowiedź na oczekiwania lokalnych przedsiębiorców

- Nie znam szczegółów tego, co zostanie wprowadzone, a diabeł, jak zwykle, tkwi w szczegółach (...), Ale generalnie ten kierunek i ta inicjatywa jest słuszna i chyba niezbędna, bo rzeczywiście przedsiębiorcy np. z rejonów Białowieży (...) stracili, zwłaszcza przedsiębiorstwa turystyczne gastronomiczne, hotele - mówiła w Polskim Radiu 24 prof. Elżbieta Mączyńska, odnosząc się do pomysłu stworzenia "tarczy dla pogranicza".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 GOSPODARKA ekonomia POLSKA Magdalena Złotnicka Elżbieta Mączyńska podatki Podatki 2022 granica

Wzrost produkcji przemysłowej. Soboń: fundamenty gospodarki są zdrowe

- Dane dotyczące produkcji świadczą o tym, że bez szoków zewnętrznych fundamenty gospodarki są zdrowe. Wojna na Ukrainie jest negatywnym szokiem - mówił na antenie Polskiego Radia 24 wiceminister finansów Artur Soboń, uczestnik Forum Wizja Rozwoju. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Artur Soboń POLSKA Polski Ład Ministerstwo Finansów GOSPODARKA podatki Podatki 2022 inflacja produkcja przemysłowa

Zmiany w podatkach i inicjatywy wspierające Ukrainę. Dyskusja ekspertów na Forum Wizja Rozwoju

Wszyscy czekają na koniec wojny i wygraną Ukrainy. Zmieni to z pewnością sytuacją gospodarczą nie tylko w naszym regionie ale i na świecie. Ważna jest też odbudowa Ukrainy po wojnie i tu Polska może odegrać istotną rolę - mówili goście audycji Rządy Pieniądza z drugiego dnia Forum Wizja Rozwoju w Gdyni: Maciej Wośko, redaktor naczelny Gazety Bankowej i Mateusz Walewski, główny ekonomista Banku Gospodarstwa Krajowego. Analizowali również kwestię kolejnej zmiany w PIT wchodzącej już za 9 dni.
Zobacz więcej na temat:  Podatki 2022 podatki wojna na Ukrainie pieniądze Trójmorze

Wiceminister Soboń: likwidujemy patologię dualizmu zaliczkowego w systemie podatkowym

Likwidujemy patologię, którą mieliśmy w związku z przepisami systemu podatkowego obowiązującego od 1 stycznia – powiedział w poniedziałek w Lublinie wiceminister finansów Artur Soboń, odnosząc się do likwidacji dualizmu zaliczkowego przez nowelizację ustawy o PIT, która wejdzie w życie 1 lipca br.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Artur Soboń Ministerstwo Finansów podatki Polski Ład ustawa Podatki 2022

Zmiany podatkowe 2022. Soboń: pracujemy nad nowymi rozwiązaniami dotyczącymi CIT

Wiceminister finansów Artur Soboń zadeklarował, że w planach jest tymczasowe zawieszenie minimalnego CIT. Później będzie inna podstawa opodatkowania, bardziej zrozumiała dla przedsiębiorców i inny sposób wyliczania wskaźnika rentowności, uwzględniający specyfikę różnych kosztów - zapowiedział w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną".
Zobacz więcej na temat:  podatki Polski Ład GOSPODARKA finanse osobiste Podatki 2022

Jarosław Szatański z MF: Na obniżce dolnej stawki PIT z 17 do 12 proc. zyska większość podatników

- Na obniżeniu dolnej stawki podatku PIT skorzystają wszyscy podatnicy, którzy rozliczają się według skali podatkowej. Obejmuje więc ona osoby, które uzyskują wynagrodzenie z tytułu umowy o pracę, emerytów, rencistów, a także przedsiębiorców rozliczających się według skali podatkowej - powiedział Jarosław Szatański dyrektor Departamentu Podatków Dochodowych w Ministerstwie Finansów w audycji "Ekspres Gospodarczy" w Programie 1 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA podatki Ministerstwo Finansów Podatki 2022

Opozycja straszy, że KPO zostanie wykorzystane do wydłużenia wieku emerytalnego. Maląg dementuje

- Gdy mówimy o środkach z Krajowego Planu Odbudowy, opozycja zaczyna opowiadać, że chcemy wydłużyć wiek emerytalny. Nic bardziej błędnego - stwierdziła Marlena Maląg. Jak podkreśliła minister rodziny i polityki społecznej, "przywróciliśmy wiek emerytalny nie po to, by go wydłużać".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg emerytura senior wiek emerytalny w Polsce społeczeństwo Krajowy Plan Odbudowy Podatki 2022 pit kwota wolna od podatku

"Oprócz zmian w PIT, pracujemy nad korektami CIT". Minister finansów o działaniach resortu

Oprócz planowanych zmian w podatku PIT, obejmujących m.in. usunięcie tzw. ulgi dla klasy średniej i obniżenie wysokości pierwszego progu podatkowego, pracujemy też nad pewnymi koniecznymi korektami w CIT, które jednak wymagają konsultacji z rynkiem - powiedziała minister finansów Magdalena Rzeczkowska dla "Pulsu Biznesu".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka społeczeństwo Ministerstwo Finansów Magdalena Rzeczkowska pit cit podatki Podatki 2022 GOSPODARKA kwota wolna od podatku pkb wojna na Ukrainie inflacja ulga podatkowa

Zmiany dla samotnych rodziców z dziećmi. Wiceminister ujawnia

Proponujemy powrót do wspólnego rozliczania samotnych rodziców z dziećmi wprowadzając współczynnik 0,5. Oznacza to ogromne korzyści dla rodziców samotnie wychowujących dzieci - poinformowała na Twitterze Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej wiceminister rodziny Barbara Socha.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Podatki 2022 dzieci rodzice podatki pit Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej POLSKA społeczeństwo

Minister finansów o wydłużeniu tarczy antyinflacyjnej: przyczyni się do stabilizacji cen

Rozwiązania zawarte w podpisanej przez prezydenta ustawie przedłużającej działania tarczy antyinflacyjnej mają na celu m.in. ograniczenie wzrostu cen paliw na stacjach - wskazała Magdalena Rzeczkowska. W ocenie minister finansów przyczyni się to również do stabilizacji cen w innych obszarach gospodarki, w tym cen żywności. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka społeczeństwo tarcza antyinflacyjna Ministerstwo Finansów GOSPODARKA inflacja vat ceny żywności ceny paliw akcyza Magdalena Rzeczkowska prąd energia elektryczna Podatki 2022
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem