X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Podwieczorek z Filipem i Leopoldem

Siostry rzeki ratują Wisłę

Metody mające na celu ochronę środowiska dotyczą m.in. rzek, które nierzadko z powodu czynności człowieka są zanieczyszczane. Uwagę na społeczną wartość czystych, naturalnych rzek postanowiły zwrócić Siostry Rzeki, które razem z Cecylią Malik, gościem "Podwieczorka z Filipem i Leopoldem" w Polskim Radiu Dzieciom, przeprowadziły akcję na ratunek Wiśle.
Zobacz więcej na temat:  Podwieczorek z Filipem i Leopoldem edukacja przyrodnicza rzeka radio dla dzieci radio dla rodziców radio bez reklam

Moda na recykling

Jakie kroki możemy podjąć, aby dbać o środowisko i chronić przyrodę? Oprócz segregowania śmieci równie istotny jest recykling, czyli powtórne wykorzystanie odpadów. W „Podwieczorku z Filipem i Leopoldem” gospodarze audycji porozmawiali z Anną Kubisz, projektantką mody i twórczynią projektu "Moda na recykling", która na warsztatach dla dzieci i młodzieży pokazała, jakie stylizacje można stworzyć z przetworzonych surowców.
Zobacz więcej na temat:  Podwieczorek z Filipem i Leopoldem recycling edukacja przyrodnicza radio dla rodziców radio dla dzieci radio bez reklam środowisko

PR Dzieciom poleca do szkoły: z czego słynie Nambia?

Czy to pobliskie wycieczki czy dalekie wyprawy, każdy wyjazd jest okazją do nauki czegoś nowego. Zwłaszcza, jeśli dodatkowo mamy możliwość nawiązania bliskiego kontaktu z naturą, zobaczenia wyjątkowych krajobrazów i poznania miejscowych kultur. Tego samego zdania jest Ania Olej Kobus, autorka książki o Namibii i gość "Podwieczorka z Filipem i Leopoldem" w PR Dzieciom.
Zobacz więcej na temat:  radio dla dzieci radio dla rodziców Podwieczorek z Filipem i Leopoldem edukacja

Gdzie pływa najwięcej rekinów?

Rekiny to jedne z najniebezpieczniejszych i największych ryb na świecie. Potrafią pływać nawet kilkadziesiąt km/h oraz wyczuć krew z bardzo dużej odległości. Co ciekawe, istnieje gatunek rekina, który żywi się planktonem. Jak się nazywa? Odpowiedź można było usłyszeć w "Podwieczorku z Filipem i Leopoldem" w Polskim Radiu Dzieciom, którego gościem był Konrad Tomaniak z wrocławskiego zoo.
Zobacz więcej na temat:  Lew i Królik w PRD Podwieczorek z Filipem i Leopoldem radio bez reklam radio dla dzieci edukacja przyrodnicza

Jak poprawni wymówić słowo ketchup?

Kiedy powracamy do kraju z podróży, przywozimy ze sobą różne pamiątki, nierzadko także w postaci słów, których nauczyliśmy się będąc za granicą. Zdarza się, że wyrazy te określają potrawy, które z czasem stają się popularne także w Polsce. Pojawia się wtedy jednak pytanie, jak dane słowo należy wymówić. Wskazówek udzielił gość smakowitego wydania "Podwieczorka z Filipem i Leopoldem" i językoznawca, Agata Hącia.
Zobacz więcej na temat:  Podwieczorek z Filipem i Leopoldem Lew i Królik w PRD poprawność językowa poprawna polszczyzna

Wycieczka rowerowa śladami Powstania Warszawskiego

77 lat temu, 1 sierpnia wybuchło Powstanie Warszawskie. W każdą rocznicę o godzinie 17:00 Warszawa zatrzymuje się, by minutą ciszy upamiętnić i oddać cześć wszystkim tym, którzy wówczas walczyli. Co roku, na wycieczkę rowerową śladami powstańczych opowieści wyrusza także Bartek Popczyński, o której opowiedział w "Podwieczorku z Filipem i Leopoldem".
Zobacz więcej na temat:  Podwieczorek z Filipem i Leopoldem Lew i Królik w PRD radio dla rodziców radio dla dzieci Powstanie Warszawskie

Zatoka Gdańska - atrakcje turystyczne dla dzieci

Jest takie miasto w Polsce, w północno-środkowej części kraju, słynące ze wspaniałej historii, przyrody oraz bursztynów. Mowa o Gdańsku, które co roku przyciąga do siebie wielu turystów, także z zagranicy. W "Podwieczorku z Filipem i Leopoldem" wybraliśmy się na wycieczkę do Zatoki Gdańskiej, po której oprowadzał nas licencjonowany przewodnik, Jakub Zgliński.
Zobacz więcej na temat:  Podwieczorek z Filipem i Leopoldem Lew i Królik w PRD Gdańsk wakacje radio dla dzieci

Kim był Aleksander Wielki? Audycja dla dzieci

W 356 roku przed naszą erą urodził się jeden z największych przywódców w historii całego świata. Co ciekawe, przed narodzinami jego ojciec śnił, że żona wyda na świat lwa z sygnetem. Kobieta natomiast miała sen, że w jej brzuch trafił piorun, co miało być znakiem od Zeusa. Z racji tego, że miało to miejsce w starożytnej Grecji, przyszła mama uznała, że ojcem jej syna będzie największy bóg na Olimpie. Mowa o Aleksandrze Wielkim, królu Macedonii, o którym w Podwieczorku z Filipem i Leopoldem opowiedział Łukasz Przybyłek z Dziecięcego Uniwersytetu Ciekawej Historii.
Zobacz więcej na temat:  Podwieczorek z Filipem i Leopoldem

Szczecin i jego atrakcje turystyczne

Niedaleko Morza Bałtyckiego, na północnym zachodzie Polski położone jest miasto, w którym co kilka lat odbywają się wspaniałe regaty. Co ciekawe, w jego centrum można zacumować np. jacht, a odległość dzieląca je z Warszawą jest większa niż ze stolicą Niemiec. Mowa o Szczecinie, o którym w "Podwieczorku z Filipem i Leopoldem" opowiedział Tomasz Wieczorek, licencjonowany przewodnik po mieście.
Zobacz więcej na temat:  Podwieczorek z Filipem i Leopoldem Lew i Królik w PRD edukacja radio dla dzieci wakacje

Rowerem po Bieszczadzkim Parku Narodowym

Na południowym wschodzie Polski położony jest Bieszczadzki Park Narodowy, który pod względem wielkości obszarów tego typu znajduje się na trzecim miejscu. Możemy dostać się tam np. samochodem lub rowerem, jak zrobił to Bartosz Popczyński, gość "Podwieczorka z Filipem i Leopoldem". Jednak bez względu na to, jaki środek transportu wybierzemy, możemy być pewni, że w momencie dotarcia do parku naszym oczom ukaże się wyjątkowy widok Bieszczad.    
Zobacz więcej na temat:  parki narodowe radio dla dzieci Podwieczorek z Filipem i Leopoldem

Bursztyny z Bałtyku. Ciekawostki i legendy [AUDYCJA DLA DZIECI]

Za bursztynową stolicę świata uznaje się Gdańsk, dlatego też jeśli w wakacje udamy się nad polskie morze istnieje szansa, że znajdziemy tam tzw. złoto Bałtyku. Jak zaznaczyła w "Podwieczorku z Filipem i Leopoldem" Aleksandra Harasiuk z Międzynarodowego Stowarzyszenia Bursztynników, bursztyn nie jest kamieniem, lecz skamieniałą żywicą, która pochodzi z okresu, kiedy żyły dinozaury.  Jej zadaniem była ochrona wysokich drzewa iglastych, które rosły wówczas w ciepłym klimacie.
Zobacz więcej na temat:  Podwieczorek z Filipem i Leopoldem radio dla dzieci DAB+

Jak pszczoły produkują miód? [POSŁUCHAJ]

Pracowite pszczółki spędzają całe swoje krótkie życie na zbieraniu nektaru i pyłków, z których następnie robią miód. Nie jest to jednak ich jedyna rola. Są one dla nas szczególnie ważne, ponieważ zapylają rośliny, tym samym przyczyniając się do wzrostu warzyw i owoców, które następnie jemy. Jak dokładnie wygląda ich praca i podział obowiązków w ulu? Gospodarze "Podwieczorka z Filipem i Leopoldem" w Polskim Radiu Dzieciom, zapytali o to Magdę Kozierską z Fundacji Kochajmy Pszczoły.
Zobacz więcej na temat:  Podwieczorek z Filipem i Leopoldem pszczoły miód radio dla dzieci