more_horiz
PR24 Portal
Section05
Polacy na Białorusi

Portal Polskiego Radia zablokowany na Białorusi. "Łukaszenka odcina ludzi od świata"

Na Białorusi zablokowano dostęp do portalu Polskiego Radia polskieradio.pl. Pod koniec lipca reżimowe władze w Mińsku uznały portal Polskiego Radia za "ekstremistyczny". Materiały białoruskiej służby Polskiego Radia są dostępne na Białorusi przez VPN, a także na falach radiowych.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Polacy na Białorusi media Aleksander Łukaszenka Polskie Radio dla Zagranicy

Za nami Dzień Kultury Białoruskiej w Wilnie. Plac Ratuszowy zamienił się w „mały Mińsk”

W Wilnie, gdzie przebywa obecnie dużo uchodźców politycznych z Białorusi, odbył się Dzień Kultury Białoruskiej. Do centrum Wilna przybyli Białorusini, by wspólnie spędzić ten dzień. Na chwilę Plac Ratuszowy zamienił się w „mały Mińsk”, gdyż wszyscy obecni byli Białorusinami. Dzień Kultury Białoruskiej odbył się w rocznicę urodzin ojca literatury białoruskiej – Janki Kupały.
Zobacz więcej na temat:  Wilno Białoruś Swiatłana Cichanouska Polacy na Białorusi

Charge d’affaires na Białorusi złożył kwiaty na grobach żołnierzy AK w Mikuliszkach

Charge d’affaires Polski na Białorusi Marcin Wojciechowski złożył kwiaty i zapalił znicze na grobach żołnierzy Armii Krajowej w Mikuliszkach - poinformowała na Twitterze Ambasada RP w Mińsku. Chodzi o cmentarz, który został - jak to określiła placówka - "barbarzyńsko zrównany z ziemią". "Polskie miejsca pamięci narodowej na Białorusi nie zostaną zapomniane. Chwała Bohaterom!" - podkreśliła ambasada.
Zobacz więcej na temat:  Białoruś historia Polski Polacy na Białorusi Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Białoruś: działacz mniejszości i dziennikarz Andrzej Poczobut spędza kolejne święta w więzieniu

Andrzej Poczobut, dziennikarz i aktywista Związku Polaków na Białorusi, spędza kolejne święta w białoruskim więzieniu. Więzień polityczny jest w areszcie od ponad roku, postępowanie karne w jego sprawie jest owiane tajemnicą. W sobotę Poczobut obchodził 49. urodziny.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Białoruś mniejszości narodowe Andrzej Poczobut Andżelika Borys areszt Związek Polaków na Białorusi Polacy na Białorusi Ministerstwo Spraw Zagranicznych prawa człowieka dziennikarze więźniowie polityczni