X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Polacy za granicą

Litwa: przyjęto ustawę o pisowni nielitewskich nazwisk. Dla Polaków to finał wieloletniej batalii

Sejm Litwy przyjął projekt ustawy o pisowni nielitewskich nazwisk w dokumentach tożsamości. Przepisy zalegalizują pisownię niektórych nazwisk alfabetem łacińskim w wersji oryginalnej. O możliwość zapisu nazwisk w oryginalnej formie walczyli od lat m.in. przedstawiciele mniejszości polskiej na Litwie, a także obywatelki Litwy, które wyszły za mąż za obcokrajowców.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Litwa Europa Polacy za granicą Polonia relacje polsko-litewskie

IV edycja akcji "Polak z Sercem". Pomoc trafiła do kilkuset potrzebujących

W ramach IV edycji akcji "Polak z Sercem", organizowanej przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, udało się zebrać ponad 102 tys. zł, które pozwoliły na pomoc 536 potrzebującym Polakom na Kresach. Pierwsza część wsparcia została przekazana tuż przed świętami Bożego Narodzenia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA pomoc Polacy za granicą Kresy Białoruś Mińsk Ukraina Wilno społeczeństwo Kościół katolicyzm kancelaria premiera

PR24 "Czytelnicy mnie zaskakują". Adam Hlebowicz o odbiorze książki "Podróż na Wschód"

- Książkę pisałem dla tych wszystkich, którzy są zainteresowani kresami wschodnimi, ale nie tylko. Myślałem też o młodym pokoleniu. Stąd dużo ilustracji do każdego tekstu - powiedział w Polskim Radiu 24 Adam Hlebowicz, dyrektor Biura Edukacji Narodowej IPN.
Zobacz więcej na temat:  Kresy pamięć IPN książki historia Polski Polacy za granicą Polskie Radio 24 KSIĄŻKA KULTURA literatura czytelnictwo

"Dzień dziś wesoły!" Pod tym hasłem w Polsce i na świecie przejdą Orszaki Trzech Króli

Radosne pochody w dniu Święta Trzech Króli, w Uroczystość Objawienia Pańskiego 6 stycznia odbędą się w 668 miejscowościach w Polsce, a także w innych miejscach poza granicami kraju. - Chcemy zaznaczyć radość z Bożego Narodzenia i Epifanii – mówi Piotr Giertych, pomysłodawca Orszaków oraz przewodniczący Rady Fundacji Orszak Trzech Króli.
Zobacz więcej na temat:  Polonia religia Polacy za granicą

Plany Instytutu POLONIKA na nowy rok. W minionym zrealizowano 60 projektów

Narodowy Instytut Polskiego Dziedzictwa Kulturowego za Granicą POLONIKA przedstawił plany na nowy rok. Wśród nich m.in. jest rozwój planów badawczych, konserwacja i renowacja kilkudziesięciu zabytkowych obiektów sakralnych i polskich mogił za granicą. W ubiegłym roku Instytut zrealizował około 60 projektów konserwatorskich.
Zobacz więcej na temat:  Polacy za granicą Polonia Gruzja Europa Ameryka USA Lwów