X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Polonia

NASZ WYWIAD Ważne słowa brytyjskiego ministra ds. brexitu o Polakach

- Chciałbym powiedzieć wszystkim Polakom, że nasz rząd zagwarantował, iż nawet w przypadku wyjścia z UE bez umowy prawa Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii będą chronione. Są tu mile widziani, doceniamy ich i mamy nadzieję, że tu pozostaną - mówił w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl Martin Callanan, brytyjski minister stanu ds. wyjścia z UE.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Wielka Brytania Brexit Unia Europejska Polonia Europejski Kongres Gospodarczy 2019

Polacy w świecie. Dzień Polonii i Polaków za Granicą

2 maja świętowało blisko 20 milionów Polaków na całym świecie. To był Dzień Polonii i Polaków za granicą. Uroczyście obchodzono także 228. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Ulicami Wilna przeszła Parada Polskości, w biało-czerwonym pochodzie wzięło udział kilka tysięcy Polaków, którzy przyjechali z całej Litwy. W audycji także relacje z obchodów Dnia Polonii i Polaków za granicą w Chicago, Lwowie oraz sytuacji Polonii w Rosji.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 USA Polonia w USA Polonia Litwa Ukraina

Polonia we Włoszech: wśród naszych zadań troska o Monte Cassino

Troska o o zapewnienie dostępu do miejsc pamięci na Monte Cassino i ich historycznego charakteru oraz o dwujęzyczność dzieci z polsko-włoskich rodzin - takie zadania wymieniła prezes Związku Polaków we Włoszech Urszula Stefańska Andreini. W niedzielę w Rzymie odbędą się obchody Dnia Polonii i Polaków za Granicą z udziałem marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego, wicemarszałka Bogdana Borusewicza i grupy parlamentarzystów.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Włochy Polonia Rzym Senat Stanisław Karczewski

Polacy w świecie. Prawa polskiej mniejszości na Litwie

Na Litwie trwa kampania wyborcza z polskimi akcentami w tle. O ważnych sprawach dla polskiej mniejszości dyskutowali kandydaci na prezydenta kraju. Pomysłodawcą i organizatorem debaty był Polski Klub Dyskusyjny. - Nie da się być prezydentem na Litwie nie uwzględniając praw mniejszości narodowych, w tym tak licznej, polskiej – mówiła dla Polskiego Radia Alina Obolewicz, prezes Polskiego Klubu Dyskusyjnego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Holokaust USA Polonia w USA Polonia Litwa