X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Polonia

Prezydent do młodzieży ze Wschodu: jesteśmy dumni, że się czujecie Polakami

Prezydent Andrzej Duda, pierwsza dama Agata Kornhauser - Duda, marszałek Senatu i minister edukacji przywitali w Polsce pierwszą grupę młodzieży polonijnej, która w ramach projektu "Polska jest w Tobie" przez trzy tygodnie będzie poznawać kulturę kraju swoich przodków. Podczas pobytu w Polsce poznają oni historię Polski, będą uczyć się języka polskiego, zwiedzać oraz spotkają się z osobami ze świata polityki, kultury i biznesu. 
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Duda Polonia polityka POLSKA prezydent

TYLKO U NAS Brazylijczyk zakochany w Mrożku, czyli czego można się nauczyć na polonistyce UFP w Kurytybie

Studenci wydziału polonistyki z Uniwersytetu Federalnego Parany, chętnie sięgają po dzieła Adama Mickiewicza, Czesława Miłosza i Sławomira Mrożka. A nawet tłumaczą ich wiersze, czy książki na język portugalski. Reporter portalu PolskieRadio24.pl rozmawiał z uczestnikami Kongresu Młodzieży Polonijnej w Kurytybie o ich fascynacji związanej z nauką języka polskiego. Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT studia Kurytyba - Kongres Młodzieży Polonijnej język polski Polonia

TYLKO U NAS Zespół "Śląsk" poprowadził warsztaty taneczne dla młodzieży polonijnej

Uczestnicy Kongresu Młodzieży Polonijnej w Kurytybie wzięli udział w warsztatach tanecznych, które poprowadzili członkowie zespołu "Śląsk". - To niesamowite doświadczenie - mówił w rozmowie z reporterem portalu PolskieRadio24.pl uczestnik zajęć Robinson. Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Kurytyba - Kongres Młodzieży Polonijnej taniec Polonia Brazylia Ameryka Południowa

Iwona Kozłowska z MSZ: wspieranie nauki języka polskiego to nasz priorytet

- Nauczanie języka polskiego w Argentynie czy Brazylii to jest nasz priorytet, ponieważ nie ma w tej części świata wielu ośrodków nauki języka dla Polonii - mówiła w rozmowie z reporterem portalu PoskieRadio24.pl Iwona Kozłowska, dyrektor Departamentu Współpracy z Polonią i Polakami za Granicą MSZ.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Polonia Kurytyba - Kongres Młodzieży Polonijnej edukacja Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ameryka Południowa Kurytyba wideo