X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Polska w Unii Europejskiej

Zaostrzenie przepisów w transporcie. "Zaszkodzi małym i średnim firmom"

– Po wejściu w życie tak zwanego pakietu mobilności możemy stracić około 20 procent przewozów - powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Piotr Mikiel ze Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce. Gościem audycji był także Artur Kalisiak ze Związku Pracodawców Transport i Logistyka Polska.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka transport Unia Europejska Polska w Unii Europejskiej Marcin Pośpiech

Pełnomocnik Polski przed TSUE: działania KE to wymyślanie prawa na użytek sprawy

- Występowałem przed sędziami TSUE w sprawie reformy sądownictwa. Mówiłem, że to jest fałsz normatywny; prawo, którego nie ma w przyrodzie - nie ma prawa, zastosowania którego wobec Polski chce KE - ocenił w Polskim Radiem 24 prof. Waldemar Gontarski, pełnomocnik Polski przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Trybunał Sprawiedliwości UE Ryszard Gromadzki reforma sądownictwa Komisja Europejska Polska w Unii Europejskiej

Debata w PE. Beata Szydło: reformy w wymiarze sprawiedliwości będą kontynuowane

W Parlamencie Europejskim w Strasburgu odbyła się debata na temat stanu praworządności w Polsce. Była tradycyjna wymiana argumentów między większością w PE, wskazującą na erozję rządów prawa w Polsce oraz eurodeputowanymi PiS przekonującymi, że nic takiego nie ma miejsca. Tym razem jednak debata europosłów nt. praworządności była znacznie bardziej stonowana niż poprzednie.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa reforma sądownictwa Parlament Europejski POLSKA Polska w Unii Europejskiej sądownictwo

Prezydent: obecność Polski w Unii Europejskiej nie jest zagrożona

- Według sondaży 80 procent Polaków jest za członkostwem w Unii. Obecność Polski w Unii Europejskiej nie jest zagrożona - mówi prezydent Andrzej Duda w wywiadzie opublikowanym w tygodniku "Wprost". Jego zdaniem być może brukselskie elity nie są z nas zadowolone, zbyt mocno bowiem naruszyliśmy czyjeś interesy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Andrzej Duda Unia Europejska Polska w Unii Europejskiej reforma sądownictwa

Unijny budżet 2021-2027. Premier: "nie" dla ograniczenia funduszu spójności

- Propozycja Komisji Europejskiej ws. budżetu na lata 2021-2027 jest niewystarczająca, zbyt mało ambitna. Unię Europejską stać na więcej - powiedział premier Mateusz Morawiecki, odnosząc się do swojego sobotniego spotkania w Portugalii z przywódcami kilkunastu państw UE w tzw. Grupie Przyjaciół Spójności.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA premier Mateusz Morawiecki Unia Europejska Polska w Unii Europejskiej budżet UE 2021-2027 polityka Brexit

Jastrzębowski: spór jest o to czy w Polsce możemy sami reformować sądownictwo

- W sporze o reformę sądownictwa chodzi o to czy my w Polsce możemy sami tej reformy dokonywać czy nie. Oczywiście, że mamy prawo do samodzielnego decydowania - powiedział w Polskim Radiu 24 publicysta Sławomir Jastrzębowski. Gośćmi audycji byli także: Przemysław Harczuk ("Super Express") i Andrzej Rafał Potocki ("Sieci"). 
Zobacz więcej na temat:  reforma sądownictwa sądownictwo Unia Europejska POLSKA Polska w Unii Europejskiej Tadeusz Płużański Parlament Europejski

KOMENTARZ EKSPERTA Mieczysław Ryba: SN chciałby przenieść kompetencje stanowienia prawa za granicę

- Spór o sądownictwo jest w istocie kwestią tego, czy państwo polskie ma zachować atrybuty suwerenności w newralgicznych przestrzeniach, jak stanowienie prawa i wymiar sprawiedliwości - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Mieczysław Ryba, politolog i historyk z KUL.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka sądownictwo reforma sądownictwa Michał Rachoń Brexit Polska w Unii Europejskiej

Halicki o polskich sądach: chaos i zdemolowany porządek prawny

- Nie mamy w Polsce KRS, mamy jakąś politycznie nadzorowaną instytucję. Nie mamy Trybunału Konstytucyjnego, mamy jego fasadę - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Andrzej Halicki, eurodeputowany Koalicji Obywatelskiej, odnosząc się do sporu o sądownictwo między Polską a Unią Europejską.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Andrzej Halicki koalicja obywatelska Parlament Europejski Polska w Unii Europejskiej sądownictwo Krzysztof Świątek

Ekspert: Komisji Europejskiej nie zależy na eskalacji napięć

- Wizyta Viery Jourowej w Polsce to sygnał ze strony Komisji Europejskiej, że jest chęć nowego otwarcia, przełamania impasu w relacja Polska-instytucje unijne - mówiła w Polskim Radiu 24 dr Małgorzata Bonikowska, prezes Centrum Stosunków Międzynarodowych. - Bardzo dużo będzie zależało od dialogu - dodała.
Zobacz więcej na temat:  Polityka PR24 Vera Jourova Komisja Europejska polityka sądownictwo POLSKA Polska w Unii Europejskiej

Müller: brak spotkania Jourovej z członkami KRS pokazuje nieszczere intencje

- Wcześniej delegacja Komisji Weneckiej przyjechała z konkretnymi poglądami, nie chcąc ich zweryfikować. Teraz brak spotkania wiceszefowej Komisji Europejskiej z przedstawicielami KRS pokazuje intencje, które nie są szczere - ocenił we wtorek rzecznik rządu Piotr Müller.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Piotr Müller Komisja Europejska Krajowa Rada Sądownictwa Polska w Unii Europejskiej reforma sądownictwa

Ziobro prawdopodobnie spotka się z Jourovą. Wójcik: okazja do rozmów o wyborze sędziów

- To okazja do tego, żeby porozmawiać także o różnicach pomiędzy systemami, bo w Czechach sędziów wybierają politycy, a w Polsce sędziów wybierają sędziowie - powiedział wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik, informując, że Zbigniew Ziobro najprawdopodobniej spotka się z wiceszefową Komisji Europejskiej Vierą Jourovą.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA reforma sądownictwa sądownictwo Michał Wójcik Trybunał Konstytucyjny Komisja Europejska Polska w Unii Europejskiej

Rzecznik KE krytykuje TK. MSZ: całkowicie niedopuszczalne słowa

- Jeżeli sama Komisja oczekuje od państw członkowskich pewnych zachowań, to sama tego standardu powinna również przestrzegać - powiedział wiceszef MSZ Paweł Jabłoński po spotkaniu z przedstawicielem KE w Polsce Markiem Prawdą. - Wczoraj miała miejsce wypowiedź rzecznika KE, którą polski rząd ocenia jako całkowicie niedopuszczalną - powiedział wiceszef MSZ.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Komisja Europejska Polska w Unii Europejskiej Unia Europejska