X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Polski Ład

Kościński: gospodarce potrzebne są pozytywne impulsy. Będą nimi inwestycje i konsumpcja

Nasz priorytet to stabilne finanse, szybki rozwój polskiej gospodarki i sukcesywny wzrost PKB - powiedział w poniedziałek podczas rozpoczęcia Europejskiego Kongresu Finansowego Online 2021 minister finansów, funduszy i polityki regionalnej Tadeusz Kościński.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Tadeusz Kościński Ministerstwo Finansów pkb rating Polski Polski Ład COVID-19 tarcza antykryzysowa

Współpraca PiS-Kukiz'15. Jakub Pacan: Jarosław Kaczyński pokazuje koalicjantom, że ma inne wyjścia

- To, komu bardziej opłaca się ta koalicja, zależy od tego, jakie stawiają sobie cele. Jeżeli chodzi o PiS, to oprócz zysku głosów posłów Pawła Kukiza przyjdą też zmiany wizerunkowe. Kukiz dociera do młodszego elektoratu, a do nich PiS-owi ciężko dotrzeć. Na dłuższą metę Prawu i Sprawiedliwości może się to opłacić - powiedział w Polskim Radiu 24 o zawartym porozumieniu Jakub Pacan, publicysta "Tygodnika Solidarność".
Zobacz więcej na temat:  Paweł Kukiz Jarosław Kaczyński Prawo i Sprawiedliwość Kukiz'15 Polski Ład prawo POLSKA polityka Polskie Radio 24

"Nie można wyobrazić sobie PiS-u bez Jarosława Kaczyńskiego". Horała o wyborach nowych władz partii

- Pozycja pana prezesa Jarosława Kaczyńskiego jest niepodważalna. Myślę, że nikt nie wyobraża sobie innego prezesa Prawa i Sprawiedliwości. Bardzo cieszymy się, że będzie on kandydował na kolejną kadencję - powiedział w niedzielę wiceminister infrastruktury Marcin Horała.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo polityka PiS Polski Ład Jarosław Kaczyński Marcin Horała Kacper Płażyński

ANALIZA Polski Ład. Zobacz propozycje zmian dla wsi i rolników

W ramach Polskiego Ładu rząd złożył rolnikom kilka propozycji. Wśród nich znalazła się ustawa o rodzinnym gospodarstwie rolnym, w której miałyby się znaleźć m.in. rozwiązania dotyczące spraw spadkowych i możliwość przekazania gospodarstwa bez zrzekania się go. Planowane są też nowe stawki dopłat do paliwa rolniczego.
Zobacz więcej na temat:  Polski Ład rolnictwo GOSPODARKA wieś premier Mateusz Morawiecki rolnicy

Debata "Polski Ład, od pola do stołu". Premier: mamy zobowiązanie, by szukać najlepszych rozwiązań dla rolników

- Mamy zobowiązanie, by naprawiać błędy przeszłości oraz szukać najlepszych, możliwych rozwiązań dla rolników we współczesnym świecie pełnym wielu wyzwań - powiedział w sobotę premier Mateusz Morawiecki otwierając debatę "Polski Ład, od pola do stołu"
Zobacz więcej na temat:  Polski Ład rolnictwo debata wieś Mateusz Morawiecki pieniądze POLSKA polityka żywność

"Podważanie rozwiązań Polskiego Ładu musi mieć konsekwencje". Prof. Paruch o Porozumieniu Jarosława Gowina

- Polski Ład w materii gospodarczej, finansowej i podatkowej jest bardzo spójny. Wyrwanie jednego z tych elementów np. kwoty wolnej od podatku wprowadzi rozgardiasz finansowy. Gospodarka i finanse publiczne muszą być spójne, ten pomysł jest całościowy i kompleksowy - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Waldemar Paruch, politolog (UMCS).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 pandemia polityka Krajowy Plan Odbudowy Polski Ład Stanisław Janecki Porozumienie Jarosława Gowina

Jarosław Zieliński: z zadowoleniem przyjmuję ewolucję poglądów Pawła Kukiza

– W polityce jest tak, że postawy i poglądy ewoluują. Chciałbym wierzyć, że głównym powodem jest to, że pan Paweł Kukiz przekonał się do naszego programu i dlatego chce z nami bliżej współpracować, ale może być tak, że zawiódł się na tym, co wcześniej robił w ramach swoich inicjatyw politycznych i koalicji, w które wchodził – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Jarosław Zieliński, poseł Prawa i Sprawiedliwości. – Z zadowoleniem przyjmuję ewolucję poglądów Pawła Kukiza i jego posłów – podkreślił. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka PiS Bartłomiej Graczak Jarosław Zieliński Trójka Polski Ład Paweł Kukiz zjednoczona prawica Kukiz'15

Premier: przed nami bardzo dobre lata dla polskiej gospodarki

- Mamy dzisiaj najniższe w Europie bezrobocie, jedną z najszybciej rosnących produkcji przemysłowych, rekord w zakresie zamówień opisywanych przez wskaźnik PMI. Polska gospodarka szykuje się do rzeczywistego skoku - powiedział premier Mateusz Morawiecki, który odwiedził firmę Miranda Textiles w Turku.
Zobacz więcej na temat:  premier Mateusz Morawiecki Polski Ład GOSPODARKA gospodarka polska inwestycje przemysł POLSKA