X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Polski Ład

Polski Ład: 10 kluczowych zmian w 100 dni. Najważniejsze projekty ustaw w Sejmie

Podczas konferencji prasowej rzecznik rządu Piotr Müller mówił, na jakim etapie są rozwiązania będące częścią programu Polski Ład. Przypomniał, że zgodnie z zapowiedziami, w ciągu pierwszych 100 dni od ogłoszenia poszczególnych elementów programu projekty ustaw zostały skierowane do prac parlamentarnych.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Polski Ład rodzina kwota wolna od podatku emerytura mieszkania społeczeństwo POLSKA Piotr Müller

"Trzeba się zastanowić, jak je podzielić". Szef MZ o zwiększeniu środków na służbę zdrowia

- Zdecydowaliśmy, że zwiększymy nakłady na ochronę zdrowia i teraz trzeba zastanowić się, jaka część z tej kwoty ma być przeznaczona na wzrost wynagrodzeń, a jaka na świadczenia i refundacje - powiedział szef MZ Adam Niedzielski, pytany o rozmowy z protestującymi medykami.
Zobacz więcej na temat:  służba zdrowia Adam Niedzielski pieniądze Polski Ład szpital pandemia POLSKA polityka

POLSKI ŁAD "Jakość w ochronie zdrowia nie będzie dodatkiem, ale stałym elementem". Niedzielski o Polskim Ładzie

- Jakość w ochronie zdrowia była traktowana jako pewien dodatek i luksus, w ramach Polskiego Ładu powstaną rozwiązania, które wprowadzą ją jako trwały element systemu zarządzania opieką zdrowotną - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Zdrowia Adam Niedzielski służba zdrowia Polski Ład pieniądze POLSKA społeczeństwo

"Dominować będzie temat odbudowy po pandemii". W Katowicach rozpoczął się Europejski Kongres Gospodarczy

W Katowicach rozpoczął się 13. Europejski Kongres Gospodarczy. Na wydarzenie zarejestrowało się około 5 tysięcy uczestników. W debatach biorą udział między innymi politycy, samorządowcy, ekonomiści, naukowcy i przedstawiciele organizacji pozarządowych. Spotkanie potrwa do środy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA GOSPODARKA Katowice Europejski Kongres Gospodarczy Polski Ład pandemia kryzys

Krzysztof Mróz: od dłuższego czasu trwa próba zakłamywania Polskiego Ładu

- Polski Ład w zakresie zmian w systemie podatkowym to obniżka lub neutralność dla 90 proc. polskich podatników. Natomiast przedstawia się te zmiany jako podwyżkę. To oczywiście nie jest prawda - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Krzysztof Mróz, senator PiS. 
Zobacz więcej na temat:  Polski Ład Jerzy Jachowicz Prawo i Sprawiedliwość podatki polityka GOSPODARKA gospodarka polska POLSKA społeczeństwo

Eksperci: wysoka inflacja zostanie z nami na dłuższy czas, to znamię kryzysu

Wysoka inflacja zostanie z nami jeszcze wiele miesięcy – mówili zgodnie goście audycji "Rządy Pieniądza": dr Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek z Wydziału Nauk Ekonomicznych UW i Maciej Wośko redaktor naczelny "Gazety Bankowej". Zgodzili się też, że przyczyna leży po części w czynnikach zewnętrznych wpływających na ceny paliw czy energii elektrycznej, a w następstwie na ceny towarów i usług. Jednak co do tego czy NBP powinien podwyższać stopy procentowe, aby zwalczać inflację mieli odmienne zdania.  
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Polski Ład Unia Europejska inflacja nieruchomości tarcza antykryzysowa COVID-19

POLSKI ŁAD "Zmniejszają obciążenia dla średnio zarabiających". Kuźmiuk o rozwiązaniach podatkowych Polskiego Ładu

- W kieszeniach podatników zostaje 16,5 mld złotych, w związku z tym mówienie o tym, że Polski Ład to rozwiązania obciążające dodatkowo Polaków, to są księżycowe porównania, których nie rozumiem - mówił w Polskim Radiu 24 Zbigniew Kuźmiuk, europoseł PiS. Gościem "Dwóch stron" był również Jakub Kulesza, polityk Konfederacji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA PiS Polski Ład podatki ekonomia Zbigniew Kuźmiuk Stanisław Janecki