X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Polskie Stronnictwo Ludowe

"Trzeba się dogadywać z Czechami". Kasprzak o wyroku TSUE ws. kopalni Turów

- Nie mamy w tej chwili wyjścia. Chcąc funkcjonować normalnie, zgodnie z ustawodawstwem, trzeba zapłacić karę. To jest bolesne i trudne. Ale to się stało przez zaniedbanie. Trzeba się dogadywać z Czechami, a nie pisać, że będziemy wychodzić z Grupy Wyszehradzkiej – podkreślił w Polskim Radiu 24 poseł PSL Mieczysław Kasprzak.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Stronnictwo Ludowe energetyka Trybunał Sprawiedliwości UE Polska w Unii Europejskiej Polskie Radio 24

SONDAŻ PiS umacnia się na prowadzeniu, spadek poparcia dla Hołowni. Sprawdź nowy sondaż

Gdyby w najbliższą niedzielę odbywały się wybory do Sejmu na Zjednoczoną Prawicę głos oddałoby 37,1 proc. respondentów, na Koalicję Obywatelską - 25 proc., a 9 proc. zagłosowałobyna Lewicę - wynika z sondażu United Surveys dla "DGP" i RMF FM.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Sejm partie polityczne sondaż Prawo i Sprawiedliwość Szymon Hołownia lewica Platforma Obywatelska Polskie Stronnictwo Ludowe Konfederacja

SONDAŻ PiS ze wzrostem poparcia, jedno ugrupowanie poza Sejmem. Jest nowy sondaż

Prawo i Sprawiedliwość może liczyć na 36,3 proc. poparcia, czyli o ponad 2 pkt. proc. więcej w porównaniu z notowaniami z początku sierpnia. Na KO zagłosowałoby 25,5 proc. respondentów -  to spadek o 2,1 pkt. proc. - wynika z najnowszego sondażu United Surveys dla Wirtualnej Polski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Sejm Prawo i Sprawiedliwość koalicja obywatelska lewica sondaż Polskie Stronnictwo Ludowe Konfederacja

Kanthak o sytuacji na granicy: opozycja nie zdaje egzaminu z odpowiedzialności i postawy propaństwowej

- Tutaj chodzi o bezpieczeństwo państwa. Zachowania takie, jak posła Sterczewskiego czy pani poseł Jachiry wpisują się w scenariusz Łukaszenki - powiedział w Polskim Radiu 24 Jan Kanthak (Solidarna Polska), odnosząc się do sytuacji na polsko-białoruskiej granicy. Gośćmi "Sztuki słuchania" byli także Wojciech Skurkiewicz (PiS), Marek Sawicki (PSL) i Andrzej Szejna (Nowa Lewica).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Białoruś migracja kryzys migracyjny granica Wojciech Skurkiewicz Jan Kanthak Marek Sawicki Prawo i Sprawiedliwość lewica Polskie Stronnictwo Ludowe Solidarna Polska Małgorzata Raczyńska-Weinsberg

"Należy rozpocząć rozmowy dyplomatyczne". Bejda o sytuacji na granicy polsko-białoruskiej

- Dobrze by było, żeby na najbliższym posiedzeniu Sejmu przedstawiono informację dotyczącą migrantów. Ale przede wszystkim należy rozpocząć rozmowy dyplomatyczne. Być może one się toczą, ale opinia publiczna o tym nie wie - co jest oczywiście zrozumiałe - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego Paweł Bejda.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Stronnictwo Ludowe POLSKA migracja Białoruś służby i bezpieczeństwo

SONDAŻ PiS z największym poparciem, dwie partie poza Sejmem. Sprawdź nowy sondaż

Na Zjednoczoną Prawicę chce głosować 34 proc. zadeklarowanych wyborców, na Koalicję Obywatelską 23 proc., a na Polskę 2050 - 21 proc. - wynika z najnowszego sondażu Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl. Konfederacja uzyskałaby 8 proc., a Lewica 7 proc.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka partie polityczne Sejm sondaż Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska lewica Polskie Stronnictwo Ludowe Konfederacja

Marek Sawicki: potrzebna jest współpraca na opozycji oraz opozycji z rządem

- Chcę wyraźnie podkreślić, że nie po to tworzyliśmy Koalicję Polską, żeby dzisiaj wracać do wspólnych list Koalicji Europejskiej. Jeśli Donald Tusk ma taką ochotę i chce stworzyć lewicowo-liberalną listę, to oczywiście zachęcamy go do tego. Natomiast my będziemy tworzyć listę centrum konserwatywnego Koalicji Polskiej - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego.
Zobacz więcej na temat:  Katarzyna Gójska Marek Sawicki Polskie Stronnictwo Ludowe PSL polityka

Dariusz Klimczak: partii rządzącej bardzo zależy na konfrontacji z Unią Europejską

- Nie mam pewności, czy PiS chce wyprowadzić Polskę z Unii Europejskiej. Natomiast mam bardzo dużą pewność, że PiS-owi bardzo zależy na konfrontacji z Unią na potrzeby polityki wewnętrznej. I każdą okazję, którą ma, ta partia wykorzystuje - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł PSL Dariusz Klimczak. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Stronnictwo Ludowe Polska w Unii Europejskiej Unia Europejska

"Zakończy trwający od roku pat". Mieczysław Kasprzak o wyborze prof. Marcina Wiącka na RPO

- To zasługa Władysława Kosiniaka-Kamysza, by zwrócić się do Rad Wydziałów uniwersytetów, aby wskazały kandydata. To z Uniwersytetu Warszawskiego dostaliśmy propozycję kandydatury prof. Marcina Wiącka - mówił w Polskim Radiu 24 Mieczysław Kasprzak (Polskie Stronnictwo Ludowe - Koalicja Polska).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Prawo i Sprawiedliwość Rzecznik Praw Obywatelskich Polskie Stronnictwo Ludowe

SONDAŻ PiS liderem, Polska 2050 przed PO. Sprawdź nowy sondaż

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę, czyli 9 maja, wygrałaby je Zjednoczona Prawica z poparciem 34 proc. głosów - wynika z najnowszego sondażu Social Changes przeprowadzonego na zlecenie portalu wPolityce.pl.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka sondaż PiS Prawo i Sprawiedliwość Szymon Hołownia koalicja obywatelska lewica Konfederacja Kukiz'15 PSL Polskie Stronnictwo Ludowe parlament w Polsce

"Jest wola spotkania, m.in. ze strony PSL". Bartłomiej Wróblewski zabiega o poparcie senatorów opozycji

- Jest wola spotkania m.in. ze strony senatorów PSL oraz niezależnych - mówił wybrany na RPO przez Sejm poseł PiS Bartłomiej Wróblewski. Dodał, że jeśli nie dojdzie do porozumienia z żadnym z klubów czy kół, liczy na to, że poszczególni senatorowie zagłosują "zgodnie z sumieniem".
Zobacz więcej na temat:  Bartłomiej Wróblewski Rzecznik Praw Obywatelskich Prawo i Sprawiedliwość Polskie Stronnictwo Ludowe Senat polityka POLSKA

"Zachowywali się, jakby się nic nie stało". Sasin o politykach PO i PSL po katastrofie smoleńskiej

- Politycy rządu PO-PSL po katastrofie smoleńskiej zachowywali się tak, jakby się nic nie stało. Totalnie zaufali Rosjanom. To albo naiwność, albo plan polityczny - powiedział portalowi wPolityce.pl wicepremier Jacek Sasin, odnosząc się do zdjęć b. premier Ewy Kopacz z moskiewskiego prosektorium.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jacek Sasin polityka katastrofa smoleńska Ewa Kopacz Platforma Obywatelska Polskie Stronnictwo Ludowe

Bejda: nie poprzemy ratyfikacji Funduszu Odbudowy, jeśli rząd nie będzie chciał z nami rozmawiać

- Jeżeli premier Mateusz Morawiecki nie ma chęci, żeby usiąść z opozycją do stołu, to zagłosujemy przeciw Funduszowi Odbudowy. Nie chcemy, żeby były to pieniądze wydawane na kampanię wyborczą PiS. Środki te oczywiście są Polsce potrzebne, ale chodzi o to, żeby usiąść razem i spróbować się dogadać - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego Paweł Bejda.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Stronnictwo Ludowe POLSKA polityka fundusze unijne fundusze europejskie