more_horiz
PR24 Portal
Section05
Polskie Stronnictwo Ludowe

Wspólna lista wyborcza opozycji? Dr Kawęcki: upór Donalda Tuska jest nieracjonalny

- Pamiętamy wypowiedzi polityków PO, że z chwilą powrotu Donalda Tuska do krajowej polityki oczekują notowań sięgających 30 proc. Mamy notowania poniżej tych oczekiwań, trudno liczyć partii na możliwość poprawy tego wyniku, na pewno jest to duży zawód - mówił w Polskim Radiu 24 Dr Krzysztof Kawęcki, politolog.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Platforma Obywatelska Polskie Stronnictwo Ludowe Donald Tusk

Polska pomaga Ukrainie. Rzepa: gdyby sytuacja się odwróciła, moglibyśmy liczyć na sąsiada

- Wielki test solidarności z Ukrainą Polska zdała co najmniej na ocenę 4,5-5 (...) Mam nadzieję, że jeżeli sytuacja by się odwróciła, to moglibyśmy liczyć na sąsiada, wobec którego zachowaliśmy się w porządku - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PSL Jarosław Rzepa, komentując pomoc Polski dla walczącej Ukrainy.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach ŚWIAT Europa Ukraina wojna 2022 serwis wschodni Rosja Polskie Stronnictwo Ludowe

"Trzeba domagać się swojego". Krajewski o unijnych środkach na pomoc uchodźcom

Polska w dalszym ciągu nie otrzymała unijnych pieniędzy w związku z pomocą dla uchodźców wojennych. - Trzeba domagać się swojego, ponieważ wzięliśmy na siebie praktycznie cały ciężar wsparcia dla uchodźców z Ukrainy i te środki są potrzebne - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Stefan Krajewski, poseł PSL.
Zobacz więcej na temat:  Ukraina Jedynka Ukraina Krzysztof Świątek pieniądze uchodźcy Polskie Stronnictwo Ludowe

SONDAŻ PiS z największym poparciem, duża przewaga nad KO. Zobacz nowy sondaż

Jak wynika z najnowszego sondażu CBOS, w wyborach do Sejmu PiS (wraz z Solidarną Polska i Partią Republikańską) zyskałoby 32 proc. poparcia, KO - 17. proc., Polska2050 Szymona Hołowni - 11 proc. Pozostałe ugrupowania nie przekroczyłyby progu wyborczego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka partie polityczne Polskie Stronnictwo Ludowe Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska sondaż Konfederacja lewica Polska 2050

SONDAŻ PiS z największym poparciem, KO notuje straty. Sprawdź nowy sondaż

Zjednoczona Prawica ma poparcie 32,9 proc. wyborców, natomiast Koalicja Obywatelska - 25,1 proc. Pierwszą trójkę zamyka Polska 2050 Szymona Hołowni z poparciem na poziomie 9 proc. - wynika z najnowszego sondażu IBRiS dla "Rzeczpospolitej".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka partie polityczne Prawo i Sprawiedliwość sondaż Platforma Obywatelska Polskie Stronnictwo Ludowe Konfederacja lewica Polska 2050

sondaż PiS z dużą przewagą nad KO. Sprawdź nowy sondaż

Po kilkutygodniowej inwazji Rosji na Ukrainę, Polska scena polityczna również nieco się zmienia. Z najnowszego sondażu dla wPolityce wynika, że Zjednoczona Prawica ma 12-procentową przewagę nad Koalicją Obywatelską. Pozycja partii opozycyjnych jest stabilna. PSL przekracza 5 proc.
Zobacz więcej na temat:  polityka Sejm Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska zjednoczona prawica Konfederacja lewica Polskie Stronnictwo Ludowe partie polityczne

Franciszek Kamiński. Komendant Batalionów Chłopskich

- Na ulicy Miedzianej było to nieszczęsne ZSL. Tam mnie kiedyś poprosili Banach i Koter, i zaproponowali, żebym samokrytykę złożył. "Co wy chcecie? To wszystko, co ja robiłem, piękne było, wielkie i szlachetne. Wy chcecie, żebym na to pluł? Wykluczone!" odpowiedziałem - mówił o propozycji satelickiego wobec PZPR ugrupowania chłopskiego gen. Franciszek Kamiński.
Zobacz więcej na temat:  Armia Krajowa Franciszek Kamiński HISTORIA okupacja niemiecka okupacja sowiecka Polskie Stronnictwo Ludowe PSL Stanisław Mikołajczyk

Zagrożenie ze strony Rosji. Zgorzelski: Putin marzy o przywróceniu Związku Radzieckiego

- To nic dziwnego, że Putin dziś marzy o powrocie do Związku Radzieckiego. Ta idea przyświecała mu, kiedy zobaczył słabość USA, po tym jak prezydentem został Biden. Zauważył też, że jest szansa ogrania Niemców po 16 latach "merkelizmu" - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Zgorzelski, poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego.
Zobacz więcej na temat:  PSL Polskie Stronnictwo Ludowe Piotr Zgorzelski polityka ŚWIAT Ukraina Rosja Władimir Putin

"Śniadanie w Trójce" - polityczne podsumowanie tygodnia

Gośćmi Programu 3 Polskiego Radia będą: Radosław Fogiel z Prawa i Sprawiedliwości, Marcin Kierwiński z Koalicji Obywatelskiej i Platformy Obywatelskiej, Paweł Sałek z Kancelarii Prezydenta oraz Marek Sawicki z Polskiego Stronnictwa Ludowego. Do słuchania audycji "Śniadanie w Trójce" w sobotę (22 stycznia) między godz. 9.05 a 10.00 zaprasza Beata Michniewicz.
Zobacz więcej na temat:  Beata Michniewicz Marcin Kierwiński Radosław Fogiel Paweł Sałek Marek Sawicki kancelaria prezydenta Polskie Stronnictwo Ludowe Prawo i Sprawiedliwość koalicja obywatelska Platforma Obywatelska

Szczepienia przeciw COVID-19. Piotr Zgorzelski: powinny być obligatoryjne

Lewica złożyła projekt ustawy, który zakłada m.in. wprowadzenie obowiązku szczepień. Wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski, który był gościem Programu 1 Polskiego Radia, nie ma wątpliwości. - Moim zdaniem szczepienia powinny być obligatoryjne - zaznaczył, podając na antenie twarde statystyki.
Zobacz więcej na temat:  Piotr Zgorzelski Polskie Stronnictwo Ludowe PSL Koronawirus w Polsce COVID-19 szczepienia szczepionka społeczeństwo Piotr Gociek Sygnały Dnia POLSKA

Wybory w PSL. Prof. Konarski: Kosiniak-Kamysz nie ma pomysłu na swoją partię

- Władysław Kosiniak-Kamysz został łatwo wybrany, ponieważ nie ma rywala. Dziś w ramach PSL jedyną w miarę wyrazistą i często pojawiającą się na scenie publicznej osobą jest marszałek Piotr Zgorzelski, który nie był tą funkcją zainteresowany - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Wawrzyniec Konarski z Akademii Finansów i Biznesu Vistula.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka konstytucja Polskie Stronnictwo Ludowe

SONDAŻ Bardzo dobry wynik Zjednoczonej Prawicy, pięć ugrupowań w Sejmie. Zobacz nowy sondaż poparcia

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę to w Sejmie znalazłoby się pięć ugrupowań - wynika z najnowszego sondażu Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka sondaż PiS Prawo i Sprawiedliwość zjednoczona prawica koalicja obywatelska Polska 2050 Konfederacja lewica Kukiz'15 PSL Polskie Stronnictwo Ludowe Porozumienie Jarosława Gowina Sejm

"Nikt dziś o tym nie rozmawia". Klimczak o słowach Tuska ws. wspólnego startu opozycji w wyborach

- Nie zakładamy budowania żadnej wspólnej listy dla całej opozycji. Mało tego, na ten temat w ogóle nie odbywają się rozmowy. Nie wiem nic na ten temat, aby trwały jakiekolwiek uzgodnienia między klubami parlamentarnymi - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł PSL Dariusz Klimczak. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Stronnictwo Ludowe Donald Tusk polityka opozycja wybory parlamentarne
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem