more_horiz
PR24 Portal
Section05

Powązki

Odkryć tajemnice Starych Powązek. Wyjątkowa aplikacja dla każdego

Cmentarz Powązkowski w Warszawie to niezwykłe, historyczne miejsce. Spoczywa tam wielu wybitnych ludzi, a ich dzieje i dzieje samej nekropolii warto poznać. Fundacja Stare Powązki od lat stara się zainteresować tą historią, a służy temu m.in. specjalna aplikacja. Projekt realizowany jest we współpracy z Archiwum Polskiego Radia i pod patronatem Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  Powązki historia Polski Warszawa Agnieszka Kunikowska

Prof. Krzysztof Szwagrzyk: "aż do upadku komunizmu władze dbały o to, żeby nie było informacji o tym miejscu"

"Naród, który traci pamięć, traci sumienie" – pisał Zbigniew Herbert. W ostatnich latach przywracana jest pamięć o Żołnierzach Wyklętych. Niezłomni doczekali się swego święta: 1 marca, w rocznicę wykonania wyroku śmierci na ostatnich dowódcach Zrzeszenia "Wolność i Niezawisłość".
Zobacz więcej na temat:  Żołnierze Wyklęci Krzysztof Szwagrzyk Powązki Łączka

"Państwo ma zobowiązania wobec tych, którzy mu służyli". Dziedziczak o pożegnaniu prof. Jana Łukasiewicza

- Wychodzimy z założenia, że państwo polskie ma zobowiązania wobec tych, którzy mu służyli i przyczynili się do niepodległości. Wielkim marzeniem niemałej części było to, by mogli spocząć w demokratycznej Polsce. I tak się właśnie dzieje - skomentował na antenie Polskiego Radia 24 sekretarz stanu w KPRM Jan Dziedziczak.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA pogrzeb Powązki historia Polski społeczeństwo

Jan Himilsbach - gra w papier, nożyce i kamień

34 lata temu, 11 listopada 1988 roku zmarł w Warszawie Jan Himilsbach, aktor, pisarz i scenarzysta. Należał do najbarwniejszych postaci czasów PRL. Pod powierzchownością zniszczonego życiem kamieniarza - alkoholika skrywał głęboką wrażliwość artystyczną.
Zobacz więcej na temat:  HISTORIA PRL FILM film polski kino literatura aktorzy aktor Warszawa Powązki Jan Himilsbach Marek Hłasko Marek Piwowski Andrzej Kondratiuk Zdzisław Maklakiewicz

Kwesta na rzecz ratowania zabytków Starych Powązek. Zebrano ponad 220 tys. zł

Na Powązkach zakończyła się kwesta na rzecz renowacji zabytkowych pomników tej najstarszej warszawskiej nekropolii. Przewodniczący Społecznego Komitetu Opieki nad Starymi Powązkami Marcin Święcicki powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na odnowienie zabytkowych obiektów w najbardziej znanej części Powązek.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa Powązki

Miłosne historie Powązek zaczynają się już przy bramie św. Honoraty

Jedna z najstarszych nekropoli warszawskich, stała się z biegiem lat panteonem nie tylko Warszawy, ale i całej Polski. To miejsce magiczne, pełne tajemnic i niezwykłych opowieści o ludziach związanych z historią miasta i kraju. To też miejsce, gdzie na każdym kroku spotykamy miłość i związane z nią historie, wzruszające i tragiczne. 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka śmierć cmentarz Kasia Dydo Powązki Warszawa historia Polski