X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Pruszków

TYLKO U NAS Starosta pruszkowski chciał się zaszczepić poza kolejnością? "Wściekł się, kiedy mu odmówiono"

Na początku stycznia do szpitala na Wrzesinie (podwarszawski Pruszków) dotarły pierwsze szczepionki przeciw COVID-19. Miejscowy starosta Krzysztof Rymuza pojawił się na miejscu i miał zażądać zaszczepienia. Dziennikarz portalu zpruszkowa.pl w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl opisał całą sytuację. - Kiedy koordynatorka ds. szczepień w szpitalu odmówiła staroście - ten się wściekł. Zapowiedział kontrolę, a po dwóch tygodniach odwołano dyrektor szpitala - powiedział.
Zobacz więcej na temat:  szczepienia szczepionka Pruszków Warszawa Koronawirus w Polsce regiony szpital POLSKA

INFRASTRUKTURA Kolejarze wybudują przejścia nad torami. Umowa na inwestycję w Pruszkowie podpisana

Władze samorządowe Pruszkowa podpisały umowę z PKP Polskimi Liniami Kolejowymi w sprawie budowy przejść i przejazdów nad torami kolejowymi. Jedna z inwestycji, która będzie kosztować około 19 milionów złotych, poprawi komunikację w mieście. To nie jedyne takie porozumienie, które zawierają kolejarze z samorządowcami.
Zobacz więcej na temat:  infrastruktura kolej GOSPODARKA Pruszków POLSKA

Z wizytą w Pruszkowie. Miasto z powstańczą historią

"Tędy przeszła Warszawa" - głosi napis znajdujący się na murze Muzeum Dulag 121 w Pruszkowie. - Istniał tutaj obóz przejściowy dla ludności Warszawy wypędzonej podczas Powstania Warszawskiego i po jego zakończeniu - mówi Małgorzata Bojanowska, dyrektor muzeum. "Jedyne takie miejsce" udało się w podróż do miasta, w którym współczesność łączy się z historią.
Zobacz więcej na temat:  muzeum społeczeństwo Małgorzata Raducha Pruszków historia Polski

Obóz przejściowy Dulag 121. Tu trafiała ludność cywilna Warszawy i okolicznych miejscowości

- Nie było żadnej ewidencji więźniów. Robiąc kwerendy, dowiadujemy się o osobach, które przechodziły przez ten obóz - bezpośrednio od nich, ich rodzin oraz z list, które powstawały w obozach koncentracyjnych. Wszystkie liczby są szacunkowe - powiedziała w Polskim Radiu 24 Małgorzata Bojanowska, kierownik Muzeum Dulag 121 w Pruszkowie. 
Zobacz więcej na temat:  II wojna światowa Niemcy historia Polski Powstanie Warszawskie Pruszków

"Tędy przeszła Warszawa" - Dzień Pamięci Więźniów Obozu Dulag 121

Obóz przejściowy Dulag 121 był przeznaczony dla ludności cywilnej i powstał w sierpniu 1944 roku w Pruszkowie na terenie warsztatów kolejowych we wschodniej dzielnicy Żbików. Z powstańczej Warszawy wysiedlano mieszkańców i kierowano najpierw do obozu, a następnie docelowo na roboty przymusowe do Rzeszy, czy do obozów koncentracyjnych. Był też obozem jenieckim dla żołnierzy powstania.
Zobacz więcej na temat:  Powstanie Warszawskie Pruszków Katarzyna Jankowska

Wymiana ambulansów. Stacje pogotowia zyskają 200 karetek

Dwieście nowoczesnych karetek trafi do stacji pogotowia ratunkowego w całej Polsce w ramach rządowego programu wymiany ambulansów. W Pruszkowie minister zdrowia Łukasz Szumowski podpisał umowę na dofinansowanie zakupu karetki i przekazał symboliczny czek na kwotę 400 tys. zł Karolowi Bielskiemu, dyrektorowi wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego Meditrans.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA pogotowie ratunkowe Pruszków mazowieckie Łukasz Szumowski