X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Przemysław Czarnek

"To kolejny fake news". Szef MEiN zapewnia, że nie ma planów likwidacji szkół specjalnych

- To kolejny fake news - powiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek o informacjach na temat likwidacji szkół specjalnych. Podczas konferencji prasowej minister przedstawił nowe zasady dotyczące nauki w szkołach oraz kompleksowej pomocy dla każdego dziecka, ucznia i jego rodziny.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek edukacja dzieci szkoła

Czarnek: powinna trwać odpowiedzialność społeczna, która pozwoliła na powrót dzieci do szkół

- Życie i zdrowie ludzi jest najważniejsze. Dlatego ta odpowiedzialność społeczna, która pozwoliła na powrót dzieci do szkół, powinna trwać nadal. Niestety widzimy pewne zachowania, które się z tego wyłamują - mówił w Programie 1 Polskiego Radia minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek edukacja szkoła Sygnały Dnia Katarzyna Gójska POLSKA

Wiceszef MEiN: nie ma powodów, by przekładać egzaminy

- Przygotowujemy się do próbnych egzaminów ósmoklasistów i maturalnych. Szkoły, które będą chciały w takim egzaminie uczestniczyć, mają taką możliwość. Mamy doświadczenia z ubiegłego roku szkolnego i przeprowadzania egzaminów w reżimie sanitarnym - mówił w Polskim Radiu 24 wiceminister edukacji i nauki Dariusz Piontkowski.
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce pandemia koronawirus POLSKA zdrowie społeczeństwo szczepienia szkoła edukacja Dariusz Piontkowski Przemysław Czarnek Ministerstwo Edukacji i Nauki

"To szansa na normalność". Minister edukacji zachęca nauczycieli do szczepień

- To gwarancja i szansa na normalność w oświacie i szkolnictwie wyższym - powiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, zachęcając tym samym nauczycieli do szczepień. - Pandemia koronawirusa nie ustaje. Szczepionka to szansa na uratowanie życia - swojego i innych - mówił.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek edukacja szkoła nauczyciel dzieci szczepienia POLSKA

Ponad 1,4 mld złotych dla uczelni wyższych. Przemysław Czarnek podsumował wydatki swojego resortu

Miliard złotych na podwyżki dla pracowników szkół wyższych i 440 milionów na inwestycje dla uczelni publicznych - tak minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek podsumował wydatki resortu na rozwój nauki. Przemysław Czarnek złożył też życzenia naukowcom z okazji Dnia Nauki Polskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA NAUKA Przemysław Czarnek Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego szkolnictwo wyższe

Dzień Nauki Polskiej. Szef MEiN: potrzebne są badania pokazujące prawdę o Polsce i Polakach

- Nauka to poszukiwanie i odkrywanie prawdy - mówił w piątek szef MEiN Przemysław Czarnek w Dniu Nauki Polskiej. Zapowiedział reformę Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki. Ocenił, że konieczne są badania historyczne i politologiczne pokazujące "prawdę o Polsce i Polakach".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA NAUKA HISTORIA historia Polski II wojna światowa Ministerstwo Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek edukacja

"Chrystianofobia dotarła do Europy, jest już faktem". Czarnek o atakach na Kościół

- Na świecie dochodzi do potężnych ataków na chrześcijan na skalę i z brutalnością wcale nie mniejszą niż przed wiekami - powiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. - Nie chcemy, żeby chrystianofobia, która dotarła do Europy, pogłębiała się w Polsce - dodał. Stąd - jak mówił szef MEiN - potrzeba badań wolności religijnej.
Zobacz więcej na temat:  Przemysław Czarnek Ministerstwo Edukacji i Nauki Kościół LGBT społeczeństwo religia POLSKA

Ilu nauczycieli zarejestrowało się już na szczepienia? Znamy najnowsze dane

268 tys. nauczycieli pracujących stacjonarnie, m.in. nauczycieli klas I-III szkół podstawowych, szkół specjalnych i przedszkoli, jest zarejestrowanych na szczepienia przeciw COVID-19, które ruszą w piątek. Od poniedziałku ruszy rejestracja pozostałych nauczycieli oraz wykładowców akademickich.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA edukacja szczepienia nauczyciel epidemia COVID-19 sars-cov-2 Koronawirus w Polsce Przemysław Czarnek Michał Dworczyk Marzena Machałek

Powrót wszystkich uczniów do szkół. Szef MEiN podał prawdopodobny termin

- Prawdopodobnym scenariuszem jest powrót pozostałych klas do nauki stacjonarnej przed Wielkanocą - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Dodał, że decyzja o otwarciu szkół dla kolejnych uczniów w pierwszej kolejności obejmie młodzież z klas ósmych i maturzystów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA edukacja szkoła Przemysław Czarnek Polskie Radio Koronawirus w Polsce pandemia

"Zakładają, że Polacy nie pamiętają ich rządów". Czarnek o konwencji PO

- Polacy pamiętają dokładnie to, co miało miejsce wówczas, kiedy pan Donald Tusk był premierem i Platforma Obywatelska z PSL-em była u władzy. Pamiętają ten program "Laptop dla każdego". (...) Teraz powrót do tego programu przez polityków tej samej formacji jest o tyle śmieszny, co i również niepokojący - mówił w Programie 1 Polskiego Radia minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, odnosząc się do najnowszych propozycji programowych PO.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Sygnały Dnia Przemysław Czarnek Ministerstwo Edukacji i Nauki POLSKA edukacja Katarzyna Gójska Platforma Obywatelska laptopy szkoła

Inauguracja PUNCS. Czarnek: będzie aktywizować społeczeństwo w oparciu o wartości chrześcijańskie

- Po wielu dekadach marginalizowania myśli chrześcijańsko-społecznej powołano instytucję, która będzie aktywizować społeczeństwo obywatelskie w oparciu o uniwersalne wartości chrześcijańskie - powiedział w sobotę szef resortu nauki Przemysław Czarnek w czasie inauguracji PUNCS.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Przemysław Czarnek polityka PiS chrześcijaństwo Ministerstwo Edukacji i Nauki

Od niedzieli ponowne testy nauczycieli na obecność koronawirusa. MEiN podało szczegóły

W niedzielę 7 lutego rozpoczną się powtórne testy przesiewowe na obecność SARS-Cov-2 dla nauczycieli klas I-III szkół podstawowych i szkół specjalnych. W kolejną niedzielę 14 lutego rozpoczną się testy na koronawirusa dla nauczycieli przedszkoli - poinformowało MEiN.
Zobacz więcej na temat:  edukacja dzieci szkoła Ministerstwo Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek Koronawirus w Polsce pandemia POLSKA COVID-19 nauczyciel szczepienia szczepionka