X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Przemysław Czarnek

Od czwartku nauka zdalna w szkołach. Szef MEiN podał szczegóły

Jak poinformował minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, od czwartku uczniowie z klasy V-VIII szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych do końca ferii zimowych przechodzą na naukę zdalną. Szef resortu edukacji wskazał, że decyzja ta ma związek z ostatnim wzrostem zakażeń i opiniami ekspertów. Nauka tradycyjna pozostanie w przedszkolach i młodszych klasach szkoły podstawowej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo szkoła Przemysław Czarnek szkoła podstawowa dzieci młodzież szkoła ponadgimnazjalna Ministerstwo Edukacji i Nauki edukacja COVID-19 pandemia koronawirus nauka hybrydowa Ferie zimowe GIS

"Dziś zapadnie decyzja". Rzymkowski o przejściu szkół na tryb zdalny

Wiceminister edukacji i nauki Tomasz Rzymkowski, pytany o wprowadzenie nauki zdalnej, powiedział, że "wzrost zachorowań w V fali i nowy wariant koronawirusa omikron zmuszają nas do podjęcia bardzo niepopularnych decyzji". - O skali tych decyzji poinformuje zapewne dziś minister prof. Przemysław Czarnek - dodał.
Zobacz więcej na temat:  NAUKA edukacja POLSKA młodzież szkoła szkoła podstawowa szkoła ponadgimnazjalna społeczeństwo Przemysław Czarnek Tomasz Rzymkowski

Nowelizacja Prawa oświatowego. Szefowa Kancelarii Prezydenta podała nowe informacje

Szefowa Kancelarii Prezydenta Grażyna Ignaczak-Bandych na antenie Programu 1 Polskiego Radia przekazała, że "w czwartek w godzinach popołudniowych dojdzie do spotkania prezydenta Andrzeja Dudy z szefem MEiN Przemysławem Czarnkiem". Jak wskazała, chodzi o nowelizację Prawa oświatowego.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek prezydent Andrzej Duda POLSKA polityka społeczeństwo edukacja szkoła

Uczniowie przejdą na naukę zdalną? Czarnek: decyzja w najbliższych godzinach

W najbliższych godzinach ma zapaść decyzja ws. przejścia na naukę zdalną w szkołach - taką informację przekazał minister edukacji i szkolnictwa wyższego Przemysław Czarnek. - Jest kilka wariantów postępowań, jeden z nich dotyczy przejścia na naukę zdalną klas od IV wzwyż i punktowo w miastach, gdzie transmisja koronawirusa jest najwyższa - dodał. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo edukacja Przemysław Czarnek szkoła Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Nauka stacjonarna w szkołach. Szef MEiN: chcemy utrzymać obecną strategię

Szef MEiN Przemysław Czarnek powiedział na antenie Programu 1 Polskiego Radia, że resort chce utrzymać obecną strategię dotyczącą nauki stacjonarnej w szkołach. Podkreślił, że ministerstwo obserwuje sytuację związaną z rozwojem pandemii z dnia na dzień, i dodał, że "jeśli by się działo coś absolutnie dramatycznego, to będzie podejmować szybko decyzje w wariantach, które ma na stole". Jak dodał, "możliwości jest kilka".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Przemysław Czarnek Ministerstwo Edukacji i Nauki szkoła dzieci młodzież edukacja NAUKA COVID-19 koronawirus nauka hybrydowa Katarzyna Gójska

Ustawa o Narodowym Centrum Nauki. Czarnek: jest gotowy gruntowny projekt nowelizacji

Jak poinformował Przemysław Czarnek, jest gotowy gruntowny projekt nowelizacji ustawy o Narodowym Centrum Nauki. - Rząd powinien się nim zająć już w najbliższych tygodniach, żeby w połowie roku lub najdalej w przyszłym półroczu nowe przepisy ustawy o NCN zaczęły obowiązywać - przekazał szef MEiN.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA edukacja Ministerstwo Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek społeczeństwo Narodowe Centrum Nauki Polska Akademia Nauk szkolnictwo wyższe

Nowy przedmiot w szkołach. Szef MEiN: decyzje finansowe młodych ludzi będą bardziej przemyślane

- Nowy przedmiot Biznes i zarządzanie pomóc ma w późniejszych decyzjach finansowych młodych ludzi, ale także zamienić ich patrzenie na przedsiębiorczość oraz podejmowanie decyzji o zakładaniu firm - powiedział Przemysław Czarnek. Dodał, że podczas tworzenia podstawy programowej chcą "skorzystać z wiedzy i doświadczenia przedstawicieli biznesu w tym zakresie". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Przemysław Czarnek Ministerstwo Edukacji i Nauki edukacja szkoła społeczeństwo

Będzie lockdown w szkołach? Znamy stanowisko szefa MEiN

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek zapowiedział, że na razie szkoły będą pracowały stacjonarnie. Szef MEiN podkreślił jednak, że ze względu na piątą falę koronawirusa i pojawienie się nowego wariantu omikron, nie wyklucza wprowadzenia dodatkowych obostrzeń.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Ministerstwo Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek edukacja pandemia szkoła dzieci lockdown Koronawirus w Polsce

"Sytuacja zmienia się z dnia na dzień, teraz nie podejmujemy decyzji". Czarnek o ustaleniach ws. szkół

Minister Przemysław Czarnek w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie wziął w udział w spotkaniu dotyczącym rozpoczęcia konsultacji na temat praktycznego nauczania przedsiębiorczości w szkołach. Podczas spotkania zwrócił uwagę na "wszelkie niepokoje związane z piątą falą koronawirusa i omikronem, które nas wszystkich dotyczą".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Przemysław Czarnek Ferie zimowe Ministerstwo Edukacji i Nauki szkoła dzieci zdrowie COVID-19 omikron polityka Adam Niedzielski

"Wprowadza porządek w szkole". Minister edukacji o Lex Czarnek

 - Nie wolno ideologizować, indoktrynować i demoralizować dzieci, zabrania tego konstytucja. Ustawa daje realne narzędzia kuratorowi, aby temu się przeciwstawić - mówił w Polskim Radiu 24 minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, komentując założenia nowelizacji Prawa oświatowego, tzw. Lex Czarnek, które przyjął Sejm.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Edukacji i Nauki Polskie Radio 24 POLSKA edukacja szkoła Przemysław Czarnek