more_horiz
PR24 Portal
Section05
RELACJA

Rosjanie mordują ludność cywilną. W Charkowie użyli zakazanej amunicji [ZAPIS RELACJI]

Rosjanie ostrzelali osiedle mieszkaniowe w Charkowie w północno-wschodniej Ukrainie. Deputowany charkowskiej rady miejskiej Andriej Iwanow powiedział, że 4 osoby zginęły, a 19 zostało rannych. - Armia rosyjska wykorzystała zakazaną przez międzynarodowe konwencje - amunicję kasetową - zaznaczył Andriej Iwanow, podkreślając, że Rosjanie zaatakowali wyłącznie miejsca, gdzie przebywała ludność cywilna. Poniżej zapis relacji ze 124. dnia wojny na Ukrainie.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT RELACJA Rosja Ukraina serwis wschodni wojna 2022 Europa Wschodnia Europa

"Rosja rzuca wszystkie rezerwy na dwa kierunki". Szef obwodu ługańskiego o sytuacji w regionie [ZAPIS RELACJI]

Szef władz obwodu ługańskiego Serhij Hajdaj powiedział, że "Rosja rzuca wszystkie rezerwy na dwa kierunki - pierwszy to Siewierodonieck, a drugi to Zołote, Kamiszuwacha, Popasna". Celem przeciwnika jest zajęcie stolicy obwodu i odcięcie trasy Lisiczańsk-Bachmut, by otoczyć siły ukraińskie. Tak relacjonowaliśmy wydarzenia na Ukrainie minionej doby.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni RELACJA Europa Europa Wschodnia

Rosjanie ostrzeliwują front w Donbasie. Ukraińcy odparli szturm w obwodzie donieckim [ZAPIS RELACJI]

Rosjanie prowadzą ostrzał z artylerii, wyrzutni rakietowych i z powietrza wzdłuż linii frontu w Donbasie - informuje sztab generalny armii ukraińskiej. Ukraińcy odparli szturm przeciwnika w rejonie Słowiańska i Bachmutu w obwodzie donieckim. Śledzimy na bieżąco sytuację na Ukrainie. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Europa Wschodnia Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2022 RELACJA serwis wschodni

Rosjanie atakują na 9 kierunkach, miliardowe wsparcie od USA [ZAPIS RELACJI]

Dowódca Sił Zbrojnych Ukrainy generał Wałerij Załużny poinformował w środę, że wojska rosyjskie próbują w obwodzie ługańskim, na wschodzie Ukrainy, atakować jednocześnie na dziewięciu kierunkach. Rosjanie wykorzystują lotnictwo, systemy rakietowe i artylerię. Na bieżąco śledzimy najnowsze doniesienia ze Wschodu.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ukraina Rosja wojna 2022 wojna na Ukrainie RELACJA Europa

NA ŻYWO Trwają walki o Donbas. Zełenski: jedna z najokrutniejszych bitew w Europie [ZAPIS RELACJI]

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski ocenił, że walki trwające w Donbasie "wejdą do historii wojskowości jako jedna z najokrutniejszych bitew w Europie". W jego ocenie wywiad i żołnierze ukraińscy "ogrywają taktycznie" wojska rosyjskie. Śledzimy przebieg wydarzeń na Ukrainie oraz reakcje świata.
Zobacz więcej na temat:  wojna na Ukrainie serwis wschodni Rosja Ukraina Europa RELACJA ŚWIAT

Ukraina: możemy przestawić swoje uzbrojenie na standardy NATO w ciągu miesiąca [ZAPIS RELACJI]

Europa musi szybciej dozbroić Ukrainę, nasze siły są w stanie przestawić swoje uzbrojenie na standardy NATO w ciągu miesiąca – stwierdził minister obrony Ołeksij Reznikow. Doradca prezydenta Ukrainy Ołeksij Arestowycz ocenił, że bez wsparcia Zachodu, konieczna byłaby obrona Lwowa. Na bieżąco śledzimy wydarzenia na Wschodzie.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni Europa Europa Wschodnia RELACJA

Wywiad wojskowy: Rosja nie rezygnuje z celu zajęcia całej Ukrainy, co 30 dni koryguje plan wojny [ZAPIS RELACJI]

Według ustaleń wywiadu wojskowego Ukrainy (HUR) Rosja nie zrezygnowała z celu zagarnięcia całego terytorium Ukrainy. - Dysponujemy potwierdzonymi danymi, że Rosjanie mają plan na 120 dni wojny. Dalsze korekty tego planu będą zależeć od tego, czy przeciwnik osiągnie sukces, czy też poniesie porażkę na wschodzie Ukrainy - poinformował wiceszef wywiadu Wadym Skibicki. Na bieżąco śledzimy przebieg wojny na Ukrainie. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT serwis wschodni wojna na Ukrainie wojna 2022 Ukraina RELACJA Europa Europa Wschodnia

Mikołajów pod ostrzałem. Władze miasta wzywają mieszkańców do ewakuacji [ZAPIS RELACJI]

Władze Mikołajowa wezwały mieszkańców do opuszczenia miasta w związku z kolejnym rosyjskim ostrzałem. Linia frontu znajduje się w odległości od 20 do 30 kilometrów. Jak podkreślił Ołeksandr Sienkiewicz, mer atakowanej miejscowości, każdy może się ewakuować, wystarczy tylko zgłosić się przez internet. Zapraszamy do śledzenia aktualnej sytuacji na Wschodzie.
Zobacz więcej na temat:  RELACJA ŚWIAT Europa Rosja Ukraina wojna 2022 wojna na Ukrainie Wołodymyr Zełenski

Ostrzał artyleryjski na południu Ukrainy. Rosjanie zniszczyli domy i infrastrukturę [Zapis relacji]

Rosyjscy okupanci ponownie atakują miejscowości w gminie zełenodolskiej na południu Ukrainy. Ołeksandr Wiłkuł, pełniący obowiązki mera Krzywego Rogu, poinformował, że są one ostrzeliwane z artylerii. Zostało zniszczonych kilka domów i obiektów infrastruktury. Zapraszamy do zapoznania się z zapisem relacji ze 106. dnia wojny na Ukrainie.
Zobacz więcej na temat:  RELACJA ŚWIAT Ukraina Rosja wojna 2022 Europa serwis wschodni wojna na Ukrainie
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem