X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
RPO

Dr Bartłomiej Wróblewski: jeśli zostanę RPO, priorytetem będą dla mnie sprawy osób najsłabszych

- Priorytetowe będą dla mnie sprawy osób najsłabszych: chorych, niepełnosprawnych, borykających się z trudnościami mieszkaniowymi. Osób, których łamane są prawa pracownicze, także kobiet dyskryminowanych płacowo czy ze względu na zabezpieczenie emerytalne; także ojców, którzy mają utrudniony kontakt z dziećmi - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Bartłomiej Wróblewski, kandydat na rzecznika praw obywatelskich. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rzecznik Praw Obywatelskich Małgorzata Raczyńska-Weinsberg Bartłomiej Wróblewski RPO

"Powinniśmy zrobić wszystko, by tym razem udało się przełamać pat". Bartłomiej Wróblewski o wyborze RPO

– Przez wiele miesięcy, łącznie już prawie rok, trwają dyskusje i trudności w obsadzeniu stanowiska Rzecznika Praw Obywatelskich. Ta sytuacja skutkuje osłabieniem ochrony prawnej obywateli – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia poseł PiS Bartłomiej Wróblewski. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Trójka Bartłomiej Wróblewski RPO Rzecznik Praw Obywatelskich

Wróblewski: będę starał się o wzmocnienie finansowe RPO, aby otworzyć dodatkowe biura terenowe

- Będę starał się o wzmocnienie finansowe RPO, np. aby otworzyć dodatkowe biura terenowe i ułatwić obywatelom dostęp. Kwestia lokalizacji jest otwarta, ale wstępnie widzę nowe biura RPO w Olsztynie, Lublinie oraz Poznaniu albo na ziemi lubuskiej - mówił w poniedziałkowej "Rzeczpospolitej" Bartłomiej Wróblewski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trybunał Konstytucyjny RPO Bartłomiej Wróblewski polityka

Marek Martynowski: będzie kolejne spotkanie senatorów PiS z Bartłomiejem Wróblewskim

Szef senackiej części klubu Prawa i Sprawiedliwości Marek Martynowski powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że zostanie zorganizowane kolejne spotkanie senatorów PiS z Bartłomiejem Wróblewskim. Stwierdził, że dojdzie do niego w dniu posiedzenia Senatu, na którym odbędzie się głosowanie w sprawie Rzecznika Praw Obywatelskich lub dzień wcześniej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA PiS Bartłomiej Wróblewski RPO

Senat zatwierdzi kandydaturę Bartłomieja Wróblewskiego na RPO? "PO, odwagi!"

Podczas zaplanowanego na maj (12-14.05) posiedzenia Senat podejmie decyzję w sprawie kandydatury Bartłomieja Wróblewskiego na Rzecznika Praw Obywatelskich. Na dziś może być on pewny jedynie poparcia senatorów Prawa i Sprawiedliwości. Wróblewski tłumaczy, że senatorów zamierza przekonywać osobiście. - Skierowałem we wtorek pisma, w których zwracam się o spotkanie do marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego oraz do senackich klubów - mówi kandydat na RPO. 
Zobacz więcej na temat:  Bartłomiej Wróblewski RPO Rzecznik Praw Obywatelskich Sejm Senat

Mularczyk o RPO: wolą opozycji było przedłużenie kadencji Bodnara w sposób niekonstytucyjny

- Serce mówi, że dobrze, by sytuacja z RPO się zakończyła, natomiast rozum podpowiada, że może być ciężko - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia wiceprzewodniczący Krajowej Rady Sądownictwa poseł PiS Arkadiusz Mularczyk, nawiązując do senackiego głosowania ws. RPO.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Prawo i Sprawiedliwość polityka Arkadiusz Mularczyk sądownictwo RPO Rzecznik Praw Obywatelskich Piotr Gociek

"Ujawniono sprzeczność pomiędzy konstytucją a ustawą". Prof. Domański o RPO

- Rozstrzygnięcie kwestii Rzecznika Praw Obywatelskich na korzyść tego urzędu, było jak się wydaje, racjonalnym posunięciem. Pan Adam Bodnar, który przestał być po 5 latach RPO, dalej podejmował decyzje, czego mógłby nie robić - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Henryk Domański (Polska Akademia Nauk).
Zobacz więcej na temat:  RPO Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar Trybunał Konstytucyjny Tadeusz Płużański Marek Ast

"Może stanąć ponad podziałami". Marek Ast o kandydaturze Bartłomieja Wróblewskiego na RPO

- Bartłomiej Wróblewski ma czas, by prowadzić rozmowy, przekonywać do swojej kandydatury. Jego atutem jest to, że potrafi rozmawiać, zjednywać sobie osoby nawet z zupełnie przeciwnych obozów politycznych - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Ast (Prawo i Sprawiedliwość).
Zobacz więcej na temat:  RPO Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar Trybunał Konstytucyjny Tadeusz Płużański Marek Ast

"Adam Bodnar był ślepy na jedno oko". Politycy o wyborze nowego RPO

– Był ślepy w kwestiach światopoglądowych. Był wrażliwy tylko na krzywdy środowisk lewackich, proaborcyjnych, feministycznych. Nie zabierał głosu ws. obrońców życia czy fizycznych ataków na księży – wskazywał podczas "Śniadania w Trójce" Jarosław Sellin (PiS). Gośćmi Beaty Michniewicz byli także Piotr Ćwik (Kancelaria Prezydenta RP), Marcin Kierwiński (Platforma Obywatelska) i Krzysztof Gawkowski (Wiosna).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rzecznik Praw Obywatelskich RPO Adam Bodnar Jarosław Sellin Piotr Ćwik Marcin Kierwiński Krzysztof Gawkowski Beata Michniewicz Trójka

Wróblewski: chcę pokazać, że można stworzyć w Polsce instytucję wewnętrznie spluralizowaną

 - Chcę pokazać, że możemy stworzyć w Polsce instytucję wewnętrznie spluralizowaną, nakierowaną na obronę praw obywateli, bez stawiania się w szeregach formacji politycznej; na swoich zastępców powołam osoby o odmiennych poglądach - powiedział PAP Bartłomiej Wróblewski, wybrany przez Sejm na stanowisko RPO.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA RPO Rzecznik Praw Obywatelskich Bartłomiej Wróblewski polityka Prawo i Sprawiedliwość prawa człowieka

Wybór RPO. Knap: Wróblewski jest świetnym specjalistą

- Powinien spotkać się z Marszałkiem Senatu. Powinien spotkać się z posłami opozycji, rozmawiać na temat swojej kandydatury i wyjaśniać swoją wizję prowadzenia urzędu RPO -  powiedział w Polskim Radiu 24 Robert Knap z portalu TVP Info na temat Bartłomieja Wróblewskiego, kandydata na RPO. Gościem "Debaty Dnia" był także Patryk Słowik z "Dziennika Gazety Prawnej".
Zobacz więcej na temat:  Rzecznik Praw Obywatelskich RPO POLSKA Polskie Radio 24 polityka Bartłomiej Wróblewski