X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Rada Europejska

"Kto zatruwa, ten płaci". Prof. Bogusław Liberadzki o unijnym systemie ETS

- Jeżeli chodzi o sposób funkcjonowania handlu emisjami, założenie było następujące: skoro mamy ograniczać emisję, to trzeba wprowadzić dodatkowe opłaty za to, że się zatruwa środowisko. Kto zatruwa, ten płaci - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 europoseł Nowej Lewicy Prof. Bogusław Liberadzki. Zaznaczył jednak, że "to, co się stało, jeśli chodzi o koszty emisji, okazuje się być trudnym do wytrzymania".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 emisja co2 Europa Unia Europejska Rada Europejska Bogusław Liberadzki Nowa Lewica polityka klimat ekosystem

Sytuacja na granicach tematem obrad RE. Premier: przebiło się to, o czym mówiliśmy od tygodni

W Brukseli zakończył się w nocy szczyt Rady Europejskiej, w którym uczestniczył premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu powiedział, że wszyscy uczestnicy szczytu Rady Europejskiej uznali zagrożenia na wschodniej flance NATO za poważne. - Na pewno można powiedzieć, że zbudowaliśmy właściwą ocenę ryzyk, które występują na wschodniej flance NATO - ocenił. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA premier Mateusz Morawiecki Rada Europejska granica służby i bezpieczeństwo imigranci w Europie

Przywódcy UE o sytuacji na granicy. Wyraźne potępienie reżimu Łukaszenki

Unijni przywódcy potępili białoruski reżim za instrumentalne wykorzystywanie migrantów i wywołany kryzys humanitarny. We wnioskach ze szczytu w Brukseli napisano, że Unia Europejska z determinacją będzie kontynuowała walkę z atakiem hybrydowym przeprowadzonym przez Białoruś.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska Rada Europejska Białoruś granica kryzys na granicy Aleksander Łukaszenka wybory na Białorusi represje

Szczyt UE. Przywódcy ostrzegli Rosję przed eskalacją napięcia w relacjach z Ukrainą

Przywódcy Unii Europejskiej ostrzegli Rosję, że zapłaci wysoką cenę za eskalację agresji na Ukrainę. "Kolejna agresja wojskowa przeciw Ukrainie będzie miała poważne konsekwencje i będzie się wiązała z wysokimi kosztami, włączając to sankcje uzgodnione z partnerami" - brzmi fragment wniosków z kilkugodzinnej debaty na szczycie w Brukseli.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska Rada Europejska Rosja Ukraina wojna na Ukrainie

"Jest poza procesem legislacyjnym". Prof. Tomasz Grzegorz Grosse o Radzie Europejskiej

- Rada Europejska w sensie formalnym jest najważniejszą instytucją w Unii Europejskiej, natomiast jeśli chodzi o procedury formalne, RE jest poza procesem legislacyjnym - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 prof. Tomasz Grzegorz Grosse z Uniwersytetu Warszawskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Unia Europejska Rada Europejska polityka Polityka zagraniczna Polski Polska w Unii Europejskiej Bruksela Mateusz Morawiecki

"To szaleństwo". Zbigniew Ziobro o polityce klimatycznej Unii Europejskiej

- Unia proponuje rozwiązanie i mechanizmy, które prowadzą do drastycznego wzrostu cen prądu, cen energii, cen ciepła, co bardzo uderzy po kieszeni Polaków - powiedział minister sprawiedliwości, Zbigniew Ziobro. Lider Solidarnej Polski udzielił wsparcia premierowi Mateuszowi Morawieckiemu przed negocjacjami w sprawie polityki klimatycznej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Zbigniew Ziobro Mateusz Morawiecki Solidarna Polska Rada Europejska

Premier spotkał się z unijnym komisarzem. Tematem rozmów rynek wewnętrzny i polityka cyfrowa

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się w Warszawie z komisarzem Unii Europejskiej do spraw rynku wewnętrznego, Thierrym Bretonem. Rozmowa dotyczyła aktualnej agendy Unii Europejskiej ze szczególnym uwzględnieniem spraw dotyczących rynku wewnętrznego, polityki przemysłowej i cyfrowej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa Mateusz Morawiecki Unia Europejska Rada Europejska polityka Polityka zagraniczna Polski

Premier spotka się z unijnym komisarzem Thierrym Bretonem. Tematem rozmów polityka cyfrowa i przemysłowa

- Premier Mateusz Morawiecki spotka się w piątek w Warszawie z unijnym komisarzem Thierrym Bretonem - poinformował rzecznik prasowy rządu Piotr Müller. Spotkanie będzie dotyczyło aktualnej polityki UE ze szczególnym uwzględnieniem spraw dotyczących rynku wewnętrznego, polityki przemysłowej i cyfrowej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA mazowieckie regiony Warszawa Mateusz Morawiecki Polityka zagraniczna Polski Unia Europejska Rada Europejska polityka Piotr Müller

"Lista sankcji wobec Białorusi będzie poszerzana". Przydacz o spotkaniu premiera z szefem RE

Wiceminister spraw zagranicznych Marcin Przydacz powiedział, że rząd ma gotową listę proponowanych sankcji, jakie miałyby objąć Białoruś. - Z twardą odpowiedzią UE muszą się też liczyć linie lotnicze, jeśli nie zrezygnują z krwawego procederu przesyłania migrantów - mówił wiceszef MSZ Marcin Przydacz, zapowiadając spotkanie premiera z szefem Rady Europejskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Białoruś granica Charles Michel Rada Europejska Unia Europejska sankcje premier Mateusz Morawiecki MSZ Ministerstwo Spraw Zagranicznych kryzys migracyjny migracja Marcin Przydacz

Michel apeluje o "finansowanie infrastruktury granicznej" przez UE. "To musi być niezwłocznie zrealizowane"

Przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel zaapelował w Berlinie o działanie UE w sprawie sytuacji na granicy polsko-białoruskiej. - Rozpoczęliśmy debatę na temat unijnego finansowania fizycznej infrastruktury granicznej. To musi być zrealizowane niezwłocznie - oświadczył.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska Białoruś migracja kryzys migracyjny imigranci w Europie Rada Europejska Charles Michel

Szef RE przyleci do Polski. Müller: to wyraz solidarności wobec sytuacji na granicy

- W środę dojdzie do spotkania w Warszawie przewodniczącego Rady Europejskiej Charles'a Michela z premierem Mateuszem Morawieckim - powiedział rzecznik rządu Piotr Müller. W ocenie rzecznika wizyta Michela to wyraz solidarności UE wobec sytuacji na granicy polsko-białoruskiej.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Unia Europejska Europa Białoruś Beata Płomecka migracja kryzys migracyjny Rada Europejska Charles Michel