more_horiz
PR24 Portal
Section05
Radosław Fogiel

TYLKO U NAS W sejmowych kuluarach oburzenie po słowach Korwin-Mikkego. "To pachnie rosyjską onucą"

Janusz Korwin-Mikke przedstawił następną absurdalną teorię. W pokrętny sposób próbował udowodnić wyższość mężczyzn nad kobietami, przywołując przykład więziennych przestępców i deprecjonując skalę tragedii powodowanej gwałtem. Politycy i strony rządowej, i opozycyjnej w rozmowach z portalem PolskieRadio24.pl nazywają to skandalem. Radosław Fogiel z PiS zwraca uwagę, że tego typu tezy, w sytuacji wojny na Ukrainie, bardzo szybko może podchwycić kremlowska propaganda. Dariusz Joński z KO przypomina z kolei, że złożył już wniosek do komisji etyki, w której domaga się ukarania polityka Konfederacji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Janusz Korwin-Mikke Radosław Fogiel Marek Sawicki Krzysztof Gawkowski polityka wojna 2022 propaganda Rosja

Radosław Fogiel o wakacjach kredytowych: chyba nikt nie oczekiwał, że spłata raty nie będzie obowiązkowa

Pierwszym tematem w Trójkowym Komentarzu Dnia były wakacje kredytowe, o których właśnie poinformował na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki i minister finansów Magdalena Rzeczkowska. – Możemy ulżyć kredytobiorcom w ten sposób, że w tych miesiącach nie spłacamy rat, albo spłacamy tylko kapitał, a odsetki się przesuwają – tłumaczył Radosław Fogiel w rozmowie z Dariuszem Wieczorkowskim. – Nikt chyba nie oczekiwał, że spłata raty nie będzie dla kredytobiorcy obowiązkowa – dodał.
Zobacz więcej na temat:  zjednoczona prawica Radosław Fogiel kredyt hipoteczny rata kredytu PiS Solidarna Polska wybory parlamentarne Trójka

Incydent z udziałem ambasadora Rosji. Fogiel: szkoda, że władze Warszawy wcześniej nie zamknęły cmentarza

Ambasador Rosji Siergiej Andriejew został oblany czerwoną substancją, gdy wraz z delegacją próbował złożyć kwiaty przy Mauzoleum Żołnierzy Radzieckich w Warszawie. Doszło też do szarpaniny. Interweniowała policja. - Najlepiej by było - i szkoda, że tak się nie stało - gdyby np. władze Warszawy zamknęły wczoraj cmentarz na trzy dni z powodu, dajmy na to, bardzo pilnej potrzeby działań renowacyjnych - powiedział w Polskim Radiu 24 zastępca rzecznika PiS Radosław Fogiel.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jerzy Jachowicz Radosław Fogiel polityka PiS Polskie Radio 24 dyplomacja Rosja stosunki polsko-rosyjskie

Radosław Fogiel: Polska spełniła wszystkie unijne warunki, żeby otrzymać fundusze z KPO

- Krajowy Plan Odbudowy powinien być uruchomiony już dawno temu, ponieważ Polska spełniła wszystkie unijne warunki do tego, żeby KPO został zaakceptowany i następnie wypłacone pieniądze. To, że Komisja Europejska wstrzymuje fundusze, jest wynikiem rozgrywek politycznych i nacisku na polskie władze - mówi na antenie Programu 1 Polskiego Radia Radosław Fogiel, wicerzecznik PiS. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Radosław Fogiel Prawo i Sprawiedliwość sądownictwo Krajowy Plan Odbudowy Komisja Europejska Parlament Europejski Jerzy Jachowicz zjednoczona prawica Trybunał Sprawiedliwości UE

"Łamanie unijnych sankcji lub naginanie przepisów i próba ich obejścia". Fogiel o płaceniu w rublach za rosyjski gaz

– Zgoda na płacenie w rublach za gaz jest ponownym ugięciem się przed żądaniami Rosji, a także wzmacnianiem rosyjskiej gospodarki i waluty – powiedział w specjalnym wydaniu programu "Śniadanie w Trójce" Radosław Fogiel (Prawo i Sprawiedliwość). Gośćmi Beaty Michniewicz byli także: Małgorzata Paprocka (Kancelaria Prezydenta), Marek Sawicki (Polskie Stronnictwo Ludowe) i Paweł Kowal (Koalicja Obywatelska).
Zobacz więcej na temat:  Trójka Beata Michniewicz Radosław Fogiel Paweł Kowal Ukraina wojna 2022 Marek Sawicki Rosja wojna na Ukrainie ŚWIAT Europa

Miał być rzemieślnikiem, został politykiem. Radosław Fogiel o tradycji czeladniczej w rodzinie

- Niezależnie od tego, kto, co później w życiu robi, tradycją rodzinną - tak samo w przypadku mojego ojca, brata, stryjka, mojego dziadka, mojego brata stryjecznego - jest uzyskanie papierów cechu rzemiosł różnych, do którego dziś należą również piekarze - mówił w Polskim Radiu 24 Radosław Fogiel (PiS).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Radosław Fogiel Jerzy Jachowicz społeczeństwo rzemiosło Polskie Radio 24 polityka PiS

Radosław Fogiel: Rosjanie skupiają się na Donbasie, Ukraina potrzebuje wsparcia Zachodu

Gośćmi Beaty Michniewicz w "Śniadaniu w Trójce" byli: Władysław Teofil Bartoszewski (PSL), Radosław Fogiel (PiS), Paweł Kowal (KO) i Michał Wójcik (SP). Podkreślali konieczność wsparcia broniącej się przed Rosją Ukrainy, między innymi poprzez nakładanie dalszych sankcji na Moskwę oraz przez dostawy broni.
Zobacz więcej na temat:  Beata Michniewicz POLSKA polityka Trójka wojna 2022 wojna na Ukrainie Ukraina Rosja wojsko Donbas Paweł Kowal Radosław Fogiel Michał Wójcik Władysław Teofil Bartoszewski

"Ważna dla morale Ukraińców, ale to też sygnał wysłany do Moskwy". Fogiel o wizycie prezydentów w Kijowie

- Prezydent Zełenski oraz deputowani do ukraińskiej Rady Najwyższej w rozmowach bezpośrednich mówili, że obecność polityków Zachodu w Kijowie i innych miejscach na Ukrainie jest niezwykle istotna: i z punktu widzenia okazywania wsparcia, i z punktu widzenia morale samych Ukraińców oraz jako sygnał wysyłany do Moskwy - podkreślił w Polskim Radiu 24 Radosław Fogiel, wicerzecznik PiS. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Radosław Fogiel Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2022 Andrzej Duda

TYLKO U NAS Kto nowym ministrem finansów? Fogiel: nie ma dramatycznego pośpiechu

Wciąż nie wiadomo, kto zostanie nowym ministrem finansów. - Będzie przedstawiony kandydat, ale nie ma dramatycznego pośpiechu - mówi wicerzecznik PiS Radosław Fogiel. Odmiennego zdania jest opozycja, która krytykuje rządzących za to, że od dwóch miesięcy nie obsadzili stanowiska, które w jej ocenie jest kluczowe z punktu widzenia finansów państwa.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Finansów rząd Radosław Fogiel polityka POLSKA

Projekt zmian w konstytucji. Fogiel: ubolewam nad postawą opozycji, która mówi "nie, bo nie"

– W tej nadzwyczajnej sytuacji powinniśmy być zdolni do rozmów i do poszukiwania wspólnych rozwiązań – mówił w Programie 3 Polskiego Radia wicerzecznik PiS Radosław Fogiel, odnosząc się do proponowanych przez rząd zmian w konstytucji. – Ubolewam nad postawą opozycji, która mówi "nie, bo nie" – dodał. Gośćmi audycji byli także: Magdalena Biejat (Lewica), Jan Grabiec (Koalicja Obywatelska – Platforma Obywatelska) i Paweł Sałek (Kancelaria Prezydenta).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka wojna 2022 Rosja konstytucja Trójka Beata Michniewicz Radosław Fogiel Jan Grabiec Paweł Sałek Magdalena Biejat

Zmiany w konstytucji. Fogiel: jesteśmy skłonni wypracować drogę do celu razem z opozycją

- Zmiana konstytucji jest procedurą specyficzną. Przedstawiliśmy cel, do którego chcemy dojść, ale drogę do tego celu jesteśmy skłonni wypracować razem z opozycją, pytanie czy opozycja porzuci koncepcję bycia opozycją totalną - powiedział na antenie Programu 1 Polskiego Radia wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości Radosław Fogiel.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Radosław Fogiel Katarzyna Gójska opozycja Prawo i Sprawiedliwość konstytucja polityka bezpieczeństwo armia

"Ważny sygnał dla naszej części Europy, Ukrainy i Rosji". Fogiel o wizycie Bidena w Polsce

- Najważniejsze w warszawskim wystąpieniu prezydenta Joe Bidena było to, że ono się odbywało w Warszawie dosłownie chwilę po zakończeniu szczytu NATO. To jest ważny sygnał dla naszej części Europy, dla Ukrainy oraz dla Rosji - powiedział na antenie Programu 1 Polskiego Radia wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości Radosław Fogiel.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Radosław Fogiel Katarzyna Gójska Joe Biden Joe Biden w Polsce relacje polsko-amerykańskie wojna na Ukrainie wojna 2022 konflikty międzynarodowe Jedynka Ukraina
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem