more_horiz
PR24 Portal
Section05

Radosław Fogiel

Tusk nie chce bardziej przejrzystych wyborów. Fogiel: wie, że opozycja przegra, więc sugeruje, że będą nieuczciwe

- Rozumiem, że to może popsuć plany Donalda Tuska i opozycji, którzy już od pewnego czasu - prawdopodobnie czując, że nie będą mogli wygrać wyborów - próbują budować narrację, że miałoby być z nimi coś nie tak. A jeżeli ponad wszelką wątpliwość nie będzie można majstrować przy wyborach, to cała ta historia się sypnie - powiedział w Polskim Radiu 24 rzecznik PiS Radosław Fogiel. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Radosław Fogiel wybory parlamentarne Donald Tusk opozycja Platforma Obywatelska polityka

Wybory we Włoszech, sukces Giorgii Meloni. Fogiel: jesteśmy dobrej myśli, jeśli chodzi o współpracę

– Jeżeli chodzi o współpracę z Giorgią Meloni, która ma największe szanse na zostanie premierem, to jesteśmy dobrej myśli. Współpracujemy od jakiegoś czasu w ramach Partii Europejskich Konserwatystów i Reformatorów – mówił w Programie 3 Polskiego Radia rzecznik PiS Radosław Fogiel.
Zobacz więcej na temat:  Radosław Fogiel Włochy wybory we Włoszech Europa Giorgia Meloni Trójka Beata Michniewicz ŚWIAT

KE grozi kolejnym krajom. Rzecznik PiS: fundusze unijne są postrzegane jak straszak

- Wypowiedź szefowej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen jest skandaliczna, obnażająca hipokryzję jej i instytucji europejskich. Dała ona jasno do zrozumienia, że fundusze unijne są postrzegane jako straszak, za pomocą którego można wpływać na wybory lub próbować zmieniać rządy - ocenił w rozmowie z PAP rzecznik PiS Radosław Fogiel.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Komisja Europejska Radosław Fogiel polityka Krajowy Plan Odbudowy

Fogiel: Tusk podejmował skandaliczne, korzystne dla Rosji działania. Lektura dokumentów bulwersuje

- W ostatnich dniach Donald Tusk przedstawia się, jako rusofob, jako ktoś, kto ostrzegał Zachód przed relacjami z Rosją. To wierutne kłamstwo, udowodniliśmy to na dokumentach, twardych danych źródłowych - powiedział w Polskim Radiu 24 Radosław Fogiel, rzecznik PiS.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Europa Michał Rachoń Radosław Fogiel Donald Tusk Władimir Putin energetyka

"Widział w Rosji partnera". Fogiel o poglądach Tuska przed rozpoczęciem "przefarbowania"

- Praktycznie przez cały okres funkcjonowania rządu Donalda Tuska wraz ze swoimi współpracownikami widział on w Rosjanach partnera do współpracy energetycznej, do inwestycji. Decyzje, które były wtedy podejmowane były decyzjami korzystnymi dla strony rosyjskiej - powiedział rzecznik PiS Radosław Fogiel.
Zobacz więcej na temat:  Radosław Fogiel Donald Tusk Rosja polityka energetyka bezpieczeństwo energetyczne POLSKA

TYLKO U NAS Lewicowe obietnice zaszkodzą PO? Prof. Chwedoruk: żeby wygrać wybory, trzeba być blisko centrum

Liderzy Platformy Obywatelskiej - Donald Tusk i Rafał Trzaskowski - prześcigają się w propozycjach skierowanych do radykalnej Lewicy. Tymczasem zdaniem prof. Rafała Chwedoruka kolejne zapowiedzi podyktowane chęcią pozyskania nowego elektoratu mogą zniechęcić część dotychczasowych wyborców PO. - Polityk, który chce wygrać wybory, musi trzymać się blisko centrum - mówi politolog w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl.
Zobacz więcej na temat:  Rafał Trzaskowski Donald Tusk Radosław Fogiel koalicja obywatelska Platforma Obywatelska aborcja

Konserwatyzm ma szansę przyciągnąć młodych? Fogiel: to światopogląd zdrowego rozsądku

- Konserwatyzm jest dzisiaj bardzo obiecującym podejściem dla wielu młodych ludzi, którzy widzą pewne absurdy idei lewicowych, które doszły już do ściany albo zjadają własny ogon - powiedział w Polskim Radiu 24 rzecznik PiS Radosław Fogiel. W jego opinii konserwatyzm to "światopogląd zdrowego rozsądku".
Zobacz więcej na temat:  Małgorzata Raczyńska-Weinsberg POLSKA Radosław Fogiel polityka Prawo i Sprawiedliwość konserwatyzm Unia Europejska

"Upiorna myśl" Tuska o powrocie do Sejmu. Posłowie PiS: panie Donaldzie, może czas dać sobie spokój?

Media obiegło nagranie, na którym Donald Tusk narzeka na to, że musi kandydować, a myśl o pracy w Sejmie nazywa "upiorną". Wypowiedź tę skomentowali posłowie PiS. - Zasiadanie w polskim parlamencie powinno być zaszczytem (...) Dla Donalda Tuska jest to coś upiornego, co być może napawa go odrazą, że będzie musiał służyć Polsce - mówił Robert Gontarz. - Panie Donaldzie, może to czas, by dać sobie spokój? - pytali politycy PiS.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Donald Tusk Sejm Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska TVN Radosław Fogiel polityka

Tusk narzeka, że musi kandydować. Rzecznik PiS: oszukuje wyborców, mówiąc, że zależy mu na pracy dla Polski

- Szef PO Donald Tusk oszukuje wyborców, którym wmawia, że zależy mu na pracy dla Polski, że chce wrócić do krajowej polityki - ocenił rzecznik PiS Radosław Fogiel. To komentarz do wypowiedzianych przez Tuska słów poza kadrem w TVN24, które jednak zostały wyemitowane. Lider PO wyraża w nich ubolewanie, że będzie musiał kandydować. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Donald Tusk Radosław Fogiel

Doniesienia o rzekomej rtęci w Odrze. Fogiel: dezinformacją opozycja próbuje wywołać histerię

- To były działania wysoce nieodpowiedzialne, wzbudzające histerię. Próba zdyskontowania politycznego - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Radosław Fogiel, rzecznik Prawa i Sprawiedliwości, o obalonych już teoriach rozpowszechnianych przez opozycję, jakoby Odra miała zostać zatruta rtęcią.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Radosław Fogiel Prawo i Sprawiedliwość Odra rzeka ekologia Krzysztof Świątek