more_horiz
PR24 Portal
Section05

Radosław Fogiel

"Polityczne igrzyska, zasadność jest zerowa". Fogiel skomentował zapowiedzi Tuska nt. komisji śledczych

Radosław Fogiel powiedział, że "zasadność powołania komisji śledczych, o których mówił Donald Tusk, jest zerowa". - Mamy do czynienia wyłącznie z próbą wywołania politycznych igrzysk - stwierdził. Dodał, że nie można deprecjonować roli komisji śledczej i zamieniać jej w cyrk.
Zobacz więcej na temat:  Radosław Fogiel Donald Tusk komisja śledcza Sejm POLSKA polityka

PR24 "Zarzuty wobec KRS nagle uznano za niebyłe". Fogiel o wyborach do Krajowej Rady Sądownictwa

- Członkiem KRS jest dziś poseł Robert Kropiwnicki (…), który jest autorem tej nieszczęsnej poprawki z 2015 r., którą Platforma Obywatelska awansem, niezgodnie z prawem wybrała nadmiarowych sędziów Trybunału Konstytucyjnego, wywołując kryzys konstytucyjny na wiele lat - mówił w Polskim Radiu 24 Radosław Fogiel (Prawo i Sprawiedliwość).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka wybory 2023 Sejm Radosław Fogiel Krzysztof Świątek Krajowa Rada Sądownictwa

Poseł PiS: o szansach patriotycznego rządu Mateusza Morawieckiego zadecydują parlamentarzyści

- Decyzja o tym, komu powierzyć misję tworzenia rządu, to konstytucyjna kompetencja prezydenta - przypomniał w Programie 1 Polskiego Radia poseł PiS Radosław Fogiel. Jego zdaniem, wskazywanie polityka zwycięskiej partii jako premiera to "zupełnie naturalna, standardowa procedura", a "jeśli ktoś próbuje robić z tego wydarzenia nadzwyczajne, to ani nie zna się na polityce, ani nie zna konstytucji".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Radosław Fogiel polityka PiS Mateusz Morawiecki rząd wybory w Polsce infografika

Rotacyjny marszałek w Sejmie? Fogiel: ten pomysł to dowód na to, że w koalicji nikt nikomu nie ufa

- Mamy do czynienia z koalicją chaosu, której poza nienawistnym antypisowskim profilem nic tak naprawdę nie łączy. To towarzystwo nie jest się w stanie porozumieć w kwestiach naprawdę zasadniczych - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Radosław Fogiel. Poseł PiS w ten sposób ocenił plany powołania tzw. rotacyjnego marszałka Sejmu.
Zobacz więcej na temat:  Radosław Fogiel polityka migracja UE POLSKA referendum wybory 2023 Prawo i Sprawiedliwość PiS Katarzyna Gójska

PR24 "KE łamała prawo z pobudek politycznych". Fogiel o środkach z KPO dla Polski

- Jestem przekonany, że decyzja o wstrzymaniu KPO była decyzją czysto polityczną, żeby uderzyć w rząd Prawa i Sprawiedliwości, który nie chce się zgodzić na narzucane przez UE rozwiązania, nie chce rezygnacji z jednomyślności w kwestiach zasadniczych w Unii - mówił w Polskim Radiu 24 Radosław Fogiel (Prawo i Sprawiedliwość).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Adrian Klarenbach Radosław Fogiel Krajowy Plan Odbudowy