X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Rafał Chwedoruk

Prof. Chwedoruk: co 3-4 roczniki wśród młodych ludzi następuje bardzo wyraźna zmiana w sposobie funkcjonowania

- Dziś młodzi ludzie myślą bardziej indywidualistycznie o świecie, w olbrzymim stopniu zorientowani są na indywidualne strategie przetrwania, aniżeli na to, co wcześniej ludzie dążący do zmian na świecie chcieli czynić. Mam na myśli bunt, a więc zachowania wspólnotowe - powiedział politolog prof. Rafał Chwedoruk.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Rafał Chwedoruk społeczeństwo lewica

"Trudno bronić tradycji ONR". Prof. Rafał Chwedoruk o odwołaniu Tomasza Greniucha z IPN

- IPN będzie się mierzył z pytaniem, jak ta nominacja była możliwa, jak i z tym, jak tłumaczenia, którymi z w związku z nią się posługiwano w ostatnich dniach, mogły mieć miejsce - komentował prof. Rafał Chwedoruk rezygnację Tomasza Greniucha z funkcji p.o. dyrektora oddziału Instytutu Pamięci Narodowej we Wrocławiu.
Zobacz więcej na temat:  polityka Polskie Radio 24 POLSKA Antoni Trzmiel Rafał Chwedoruk IPN ONR

Prof. Rafał Chwedoruk: wyrok TK ws. aborcji będzie w polityce obecny przez lata

- Grupa społeczna cechującą się niższą frekwencją w wyborach, trudna do zmobilizowania, czyli najmłodszy elektorat, przejawia, zwłaszcza gdy mowa o jesiennych manifestacjach, dość duże zainteresowanie tym tematem, przez cała lata drugoplanowym. Politycy obecnej opozycji, szczególnie lewicowej, będą zainteresowani podtrzymywaniem go w kampanii wyborczej - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Rafał Chwedoruk, socjolog z Uniwersytetu Warszawskiego.
Zobacz więcej na temat:  strajk kobiet Trybunał Konstytucyjny prawo aborcja protest POLSKA społeczeństwo Polskie Radio 24 Rafał Chwedoruk Prawo i Sprawiedliwość wybory parlamentarne

Prof. Rafał Chwedoruk: zmieniło się postrzeganie Platformy Obywatelskiej

- Warto zwrócić uwagę, że Platforma, która w ostatnich latach nie przeżywa swoich złotych dni, jednak w ostatnich wyborach sejmowych pozyskała trochę nowych wyborców. Miała zresztą w liczbie głosów najlepszy wynik od 2011 roku. To pokazuje, że negatywne stereotypy i krytyczne oceny dotyczące wielu aspektów sprawowania władzy przez tę partię dla wielu wyborców, zwłaszcza młodszych, to już bardziej przeszłość - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Rafał Chwedoruk, politolog. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 społeczeństwo polityka POLSKA szczepionka Koronawirus w Polsce COVID-19 Eliza Olczyk Rafał Chwedoruk Platforma Obywatelska Szymon Hołownia

"Jest to swoiste zawieszenie broni". Prof. Chwedoruk o ustaleniach szczytu UE

- Ewentualny sukces renowacji europejskich gospodarek po pandemii uruchomi siły eurofederalistyczne w Parlamencie Europejskim i na poziomie narodowym, które będą próbowały wykazać kluczową rolę wspólnej polityki unijnej i środków generowanych przez Unię i wskazywać to jako pomost do głębszej integracji - powiedział prof. Rafał Chwedoruk, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska fundusze unijne ŚWIAT Polskie Radio 24 Europa Rafał Chwedoruk

Prof. Chwedoruk: istnieje tendencja wzmacniania unijnych centrów decyzyjnych kosztem państw członkowskich

- Trwający spór o pieniądze jest sporem prestiżowym, który ma stanowić symbol i przykład dla innych państw, wskazując, że nie warto korzystać z instrumentów obrony interesów narodowych zawsze i wszędzie - powiedział politolog prof. Rafał Chwedoruk.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Rafał Dudkiewicz Rafał Chwedoruk Unia Europejska Polska w Unii Europejskiej budżet unijny fundusze unijne fundusze europejskie weto

Prof. Chwedoruk: trend wulgaryzacji języka debaty publicznej jest nieuchronny

- Wiele liberalnych mediów narzekało, że publiczność na meczach piłkarskich jest wulgarna. Dzisiaj często te same środowiska legitymizują owe przekleństwa. Ten trend jest niestety nieuchronny - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Rafał Chwedoruk, politolog z UW.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA aborcja protest demonstracje społeczeństwo strajki mowa nienawiści Rafał Chwedoruk Rafał Dudkiewicz Polskie Radio 24

Oświadczenie prezesa PiS. Prof. Chwedoruk: próba wskazania politycznego celu i kierunku działania

- Oświadczenie ma bardzo silny kontekst wewnętrzny dotyczący obozu władzy i jego wyborców. Jednak biorąc pod uwagę interesy obozu rządzącego, mogło zostać przedstawione zbyt późno - powiedział prof. Rafał Chwedoruk, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Krzysztof Grzybowski Rafał Chwedoruk Jarosław Kaczyński aborcja Trybunał Konstytucyjny Kościół Prawo i Sprawiedliwość protest protesty w Warszawie

"Możliwości manewrów nie będzie". Prof. Chwedoruk o strategii walki z COVID-19

- Rządzący nie mają wyjścia i strategia musi w olbrzymim stopniu uwzględniać czynnik restrykcyjny, który uzupełniałby powszechne poczucie odpowiedzialności - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Rafał Chwedoruk, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego, pytany o możliwość przyjęcia innej strategii walki z epidemią. - Myślę, że z wielu powodów, możliwości manewrów nie będzie, można się zastanawiać nad skalą restrykcji i ograniczeń - zaznaczył.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Rafał Chwedoruk Ryszard Gromadzki COVID-19 Koronawirus w Polsce koronawirus infografika

Prof. Chwedoruk: ustawa o ochronie zwierząt była chyba testem lojalności

- Kilka miesięcy po wyborach pokazało, że nie sposób byłoby rządzić państwem poprzez koalicję o charakterze federacyjnym, w której małe podmioty mogą zgłaszać liberum veto w dowolnej sytuacji - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Rafał Chwedoruk, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego. - Ustawa o ochronie zwierząt nieprzypadkowo została chyba wybrana przez PiS do roli testu lojalności - dodał. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ryszard Gromadzki Rafał Chwedoruk rząd zjednoczona prawica

Prof. Chwedoruk: ochrona zwierząt nie jest tematyką dzielącą wyborców

- Debaty dotyczące ochrony zwierząt toczą się od lat 70. Biorąc pod uwagę sytuację wewnątrz Zjednoczonej Prawicy (...), pojawia się pytanie, czy to nie jest element walki wewnętrznej? - stwierdził w Polskim Radiu 24 prof. Rafał Chwedoruk z Uniwersytetu Warszawskiego, który odniósł się do projektu ustawy ochrony zwierząt przedstawionego przez PiS.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Piotr Wąż Rafał Chwedoruk ochrona zwierząt Prawo i Sprawiedliwość

"Kandydatura ta pokazuje, że Polska jest poważnie traktowana". Prof. Chwedoruk o nowym ambasadorze Niemiec w Polsce

- Przysyłanie takich osób, które muszą odgrywać istotną rolę w państwie niemieckim, przez naszych zachodnich sąsiadów, oznacza, że Polska jest poważnie traktowana - powiedział prof. Rafał Chwedoruk z Uniwersytetu Warszawskiego, który odniósł się do postaci nowego ambasadora Niemiec w Polsce. - Z drugiej strony Niemcy nie wykazały się zasadną wrażliwością - dodał.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Piotr Wąż Rafał Chwedoruk Niemcy dyplomacja Polityka zagraniczna Polski

NASZ WYWIAD Ekspert spodziewa się zmiany władzy w PO. "Stawką nie jest personalny powrót Schetyny"

Zdaniem politologa prof. Rafała Chwedoruka scenariusz, w którym Borys Budka zostanie odsunięty od władzy w PO, jest możliwy. Ekspert UW jest jednak przekonany, że stawką gry, która rozgrywa się w Platformie nie jest powrót do władzy Grzegorza Schetyny. - Sądzę, iż część Platformy, której jest najbliżej do Grzegorza Schetyny orientuje się na to, żeby szefem partii został ktoś, kto byłby im bliższy, na kogo ten ośrodek miałby większy wpływ i kto wzmocniłby rolę PO jako partii opozycyjnej - mówi portalowi PolskieRadio24.pl politolog UW.
Zobacz więcej na temat:  Rafał Chwedoruk Grzegorz Schetyna Borys Budka Platforma Obywatelska opozycja polityka PO POLSKA