more_horiz
PR24 Portal
Section05

Rafał Trzaskowski

FELIETON Pięćdziesiątka Trzaskowskiego, czyli Warszawa wizytówką rządów PO. Felieton Miłosza Manasterskiego

Rafał Trzaskowski, choć chce uchodzić za młodego jest już dawno politykiem po pięćdziesiątce. Pięćdziesiąt pozycji liczy sobie również lista niespełnionych obietnic, które prezydent stolicy złożył w kampanii wyborczej - przypomina w swoim nowym felietonie Miłosz Manasterski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka felieton miłosz manasterski Rafał Trzaskowski Warszawa

Afera śmieciowa w Warszawie. Ozdoba: Trzaskowski ma czas na wszystko, ale miastem nie jest zbyt zainteresowany

- Jestem zaskoczony działaniami Rafała Trzaskowskiego. To w jego kompetencjach leży zagospodarowanie odpadów. Brak nadzoru również jest przyczynkiem do pociągnięcia do odpowiedzialności najwyższych urzędników w Warszawie - mówi w wywiadzie dla "Gazety Polskiej Codziennie" wiceszef resortu środowiska Jacek Ozdoba.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Jacek Ozdoba Rafał Trzaskowski Warszawa

Afera śmieciowa w Warszawie. Nisztor: Karpiński mógł robić, co chciał, dzięki Trzaskowskiemu

- Mówimy o ogromnych pieniądzach, ogromnych kontraktach i decyzji prezydenta Warszawy, która gdyby nie została podjęta, to Ratusz kontrolowałby umowy i decydowałby, czy je zawierać, czy też nie. A tak Włodzimierz Karpiński, dzięki Rafałowi Trzaskowskiemu, mógł robić, co mu się żywnie podoba - powiedział w Polskim Radiu 24 dziennikarz śledczy "GPC" Piotr Nisztor.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa regiony Antoni Opaliński Piotr Nisztor Rafał Trzaskowski mazowieckie śmieci

PR24 Błażej Poboży: afera śmieciowa w Warszawie to afera Rafała Trzaskowskiego

- To, o czym pisze dzisiejsza "Gazeta Polska Codziennie " to ustalenia dziennikarskie, które muszą zostać zweryfikowane, pewnie więc należy poczekać z osądami. Natomiast politycznie, ta sprawa już jest dla mnie oczywista - powiedział w Polskim Radiu 24 wiceszef MSWiA i radny Miasta Stołecznego Warszawy Błażej Poboży komentując sprawę afery śmieciowej w stołecznym ratuszu. - Mamy powtórkę z okresu prezydentury Hanny Gronkiewicz-Waltz - stwierdził.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Błażej Poboży MSWiA Magdalena Złotnicka Rafał Trzaskowski Warszawa regiony mazowieckie śmieci Włodzimierz Karpiński

Stowarzyszenie byłej agentki SB wygrało u Trzaskowskiego konkurs. Niezależna.pl: wartość umowy to ponad 1,2 mln zł

Niezależna.pl podaje, że "Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego Pro Humanum, którego wiceprezesem i założycielką jest była agentka SB Jolanta Lange, pod koniec grudnia 2022 r. ponownie wygrało konkurs na prowadzenie Centrum Wielokulturowego w stolicy". Wartość umowy to - według portalu - aż 1,245 mln zł.
Zobacz więcej na temat:  Rafał Trzaskowski POLSKA polityka PRL inwigilacja morderstwo księdza Blachnickiego Kościół Zbigniew Ziobro prokuratura

Jolanta Lange inwigilowała ks. Blachnickiego. "Trzaskowski powinien zerwać współpracę z jej fundacją"

Fundacja Jolanty Lange (wcześniej Gontarczyk) otrzymała od warszawskiego ratusza prawie 2 mln zł - ujawniły media. Jolanta Gontarczyk w latach PRL inwigilowała ks. Franciszka Blachnickiego. - Ta sprawa powinna odbić się szerokim echem, a prezydent Rafał Trzaskowski powinien natychmiast zerwać jakąkolwiek współpracę z tego typu osobami - komentował w Programie 1 Polskiego Radia poseł PiS Filip Kaczyński.  
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo inwigilacja Rafał Trzaskowski PRL Franciszek Blachnicki morderstwo księdza Blachnickiego służba bezpieczeństwa Magdalena Ogórek

Warszawa wsparła fundację Lange, która inwigilowała Blachnickiego. Tak Trzaskowski tłumaczył się reporterce

- Nie ma wątpliwości, że ks. Franciszek Blachnicki został zamordowany, został otruty - poinformował we wtorek prokurator generalny Zbigniew Ziobro. Rafał Trzaskowski, pytany przez TVP Info o to, dlaczego przyznał 2 mln zł dofinansowania fundacji Jolanty Lange, która inwigilowała duchownego na chwilę przed jego śmiercią, przyznał, że nie prześwietla przeszłości wszystkich, którzy otrzymują wsparcie ratusza.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Rafał Trzaskowski PRL inwigilacja morderstwo księdza Blachnickiego

Rzecznik rządu: postawa Trzaskowskiego ws. Karpińskiego jest zaskakująca

Rzecznik rządu Piotr Müller nazwał "zaskakującą" postawę prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego wobec aresztowanego Włodzimierza Karpińskiego. - Słyszymy, że prezydent Warszawy, wiceszef PO Rafał Trzaskowski ciągle ma zaufanie do Włodzimierza Karpińskiego, który jest w areszcie i najprawdopodobniej będzie miał postawione poważne zarzuty - zauważył. Zdaniem Müllera stoi to w kontrze do tego, co PO deklaruje.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Warszawa Rafał Trzaskowski Włodzimierz Karpiński Piotr Müller