X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Rafał Trzaskowski

Komentarz Dnia: apel do rodziców, kampania wyborcza, połączenie SLD i Wiosny, Trzaskowski, NIK

O apelu Komisji Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski do rodziców i opiekunów prawnych w sprawie czujności w związku z planowanym finansowaniem przez niektóre samorządy zajęć dodatkowych w placówkach oświatowych, a także o kampanii wyborczej do Parlamentu, publikacji "Wprost" o połączeniu SLD i Wiosny, wycofaniu się Rafała Trzaskowskiego z deklaracji o zwolnieniu warszawskich licealistów z opłat za przejazdy komunikacją miejską oraz o starcie szefa Najwyższej Izby Kontroli do Parlamentu rozmawiali publicyści: Jacek Pochłopień i Marek Król.
Zobacz więcej na temat:  Henryk Szrubarz polityka Nasz komentarz Wiosna Roberta Biedronia Sojusz Lewicy Demokratycznej Episkopat Polski Rafał Trzaskowski Krzysztof Kamiński

Rafał Trzaskowski obiecywał darmową komunikację dla licealistów. Będą płacić za bilety

Warszawscy licealiści nie będą jeździli komunikacją miejską za darmo. Stołeczny ratusz wstrzymał realizację ogłoszonej we wrześniu 2018 r. przez ówczesnego kandydata na prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego obietnicy. Władze stolicy tłumaczą, że powodem jest niekorzystna dla lokalnych samorządów polityka centralna.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa Rafał Trzaskowski komunikacja miejska autobus

Warszawa: Rafał Trzaskowski rezygnuje z kluczowej obietnicy

Ratusz rezygnuje z pomysłu parkingów podziemnych na pl. Bankowym i pl. Konstytucji - wynika z odpowiedzi na interpelację warszawskiego radnego Sebastiana Kalety (PiS). Miasto tłumaczy decyzję mniejszym niż zakładano zainteresowaniem potencjalnych inwestorów. Utworzenie parkingów podziemnych w kilku lokalizacjach było jednym z postulatów Rafała Trzaskowskiego w kampanii wyborczej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa Rafał Trzaskowski Sebastian Kaleta parkingi Platforma Obywatelska

Komentarz Dnia: Trzaskowski o nienawiści, Muzeum Westerplatte

O wypowiedzi prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego w dniu 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, że "dziś nienawiść znów podnosi głowę", a także o podpisaniu przez prezydenta RP Andrzeja Dudę ustawy ws. budowy Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 rozmawiali: Marcin Makowski ("Do Rzeczy") i Tomasz Truskawa ("Stowarzyszenie Wolnego Słowa").
Zobacz więcej na temat:  polityka Powstanie Warszawskie Rafał Trzaskowski Aleksandra Dulkiewicz Andrzej Duda Nasz komentarz

A. Macierewicz: po wojnie też próbowano utożsamiać Polaków z nazistami

- Atakowano Polaków walczących o niepodległość, wsadzano ich nawet do więzień z hitlerowcami próbując dokonać takiego utożsamienia Polaków walczących o niepodległość z nazizmem czy z hitleryzmem. Teraz to idzie niestety w tym samym kierunku - mówił na natenie radiowej Jedynki Antoni Macierewicz, bły szef MON. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jerzy Jachowicz Antoni Macierewicz Powstanie Warszawskie Rafał Trzaskowski

Jaka przyszłość czeka warszawską przychodnię dla kombatantów?

Dalsza działalność Przychodni Specjalistycznej dla Kombatantów przy ulicy Litewskiej w Warszawie stanęła pod znakiem zapytania. Pacjenci, w tym powstańcy, pisali do ratusza, ale odpowiedzi, które otrzymywali, nie były jednoznaczne. Zwrócili się oni więc do prezydenta stolicy, by przedłużył umowę na działalność placówki.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Powstanie Warszawskie społeczeństwo Patrycjusz Wyżga Warszawa Rafał Trzaskowski Agnieszka Szwajgier Hanna Gronkiewicz-Waltz POLSKA

Użytkowanie wieczyste. W Warszawie wydano tylko 3,9 proc. zaświadczeń

- Zakładam, że pan prezydent Rafał Trzaskowski znajdzie sposób na to, aby przyspieszyć oddawanie Warszawiakom własności - powiedział wiceminister inwestycji i rozwoju Artur Soboń. Poinformował, że władze stolicy do połowy br. wydały tylko 30 tys. zaświadczeń o przekształceniu użytkowania wieczystego we własność. - To 3,9 proc. takich dokumentów, które mają zostać wydane w tym mieście - podkreślił. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa nieruchomości użytkowanie wieczyste Rafał Trzaskowski Artur Soboń miasto

75. rocznica Powstania Warszawskiego. Apel weteranów

W tym roku na uroczystości rocznicowe do Warszawy przyjedzie ponad 260 weteranów walk o stolicę z całego świata, między innymi z Australii, Kanady i USA. Tradycyjnie 1 sierpnia o godzinie 17.00 na minutę zatrzyma się całe miasto, by upamiętnić początek zrywu. Prezes Światowego Związku Żołnierzy AK Leszek Żukowski zaapelował, by rocznica była obchodzona z powagą.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Powstanie Warszawskie Warszawa Rafał Trzaskowski

75. rocznica Powstania Warszawskiego. Powstańcy apelują o godne uczczenie zrywu

W tym roku na uroczystości rocznicowe do Warszawy przyjedzie ponad 260 weteranów walk o stolicę z całego świata, między innymi z Australii, Kanady i USA. Tradycyjnie 1 sierpnia o godzinie 17.00 na minutę zatrzyma się całe miasto, by upamiętnić początek zrywu. Prezes Światowego Związku Żołnierzy AK Leszek Żukowski zaapelował, by rocznica była obchodzona z powagą.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Powstanie Warszawskie Warszawa Rafał Trzaskowski