X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Rafał Trzaskowski

FELIETON Zgroza, czyli koza

W "Mistrzu i Małgorzacie" jeden z członków świty Wolanda, kot Behemot, wsiada do tramwaju i chce kupić bilet, co oczywiście mu się nie udaje, bo jest kotem. Akcja książki Michaiła Bułhakowa rozgrywa się w sowieckiej Moskwie. Tymczasem we współczesnej Warszawie tramwajem jeździły kozy. Powstaje pytanie, czy rogate zwierzaki również nie są jakimiś pomagierami diabła, bo chyba tylko ingerencją ciemnych sił stołeczny ratusz może wytłumaczyć się z kolejnej wpadki wizerunkowej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA felieton Warszawa Rafał Trzaskowski zwierzęta

Z. Gryglas (Porozumienie): możemy zbudować państwo dobrobytu

– 13 października dojdzie do wyboru pomiędzy dwoma wizjami Polski. Z jednej strony będziemy mogli wybrać między państwem dobrobytu, a państwem, w którym nie starcza na podstawowe potrzeby, w którym pieniędzy nie ma na najważniejsze kwestie – powiedział Zbigniew Gryglas z Porozumienia, kandydat z warszawskiej listy Prawa i Sprawiedliwości w wyborach parlamentarnych.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Adrian Klarenbach wybory parlamentarne Wybory parlamentarne 2019 wybory w Polsce Zbigniew Gryglas Prawo i Sprawiedliwość Rafał Trzaskowski Warszawa Wisła

Ordo Iuris: w kadencji R. Trzaskowskiego zwiększono finansowanie LGBT

Od początku prezydentury Rafała Trzaskowskiego dla warszawskich organizacji LGBT przeznaczono więcej pieniędzy niż w ciągu całej ostatniej kadencji Hanny Gronkiewicz-Waltz. Tak wynika z zaprezentowanego dziś raportu, przygotowanego przez Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris. Przedstawia on źródła finansowania stołecznych organizacji LGBT.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA LGBT Warszawa Rafał Trzaskowski Ordo Iuris

TYLKO U NAS Władze stolicy wywożą odpady z metra na ekologiczne tereny? P. Lisiecki ujawnia

Paweł Lisiecki (PiS) udostępnił na swoim profilu na Twitterze zdjęcie, na którym widać odpady z budowy metra. Polityka zaniepokoił fakt, że zostały one wywiezione na teren obszaru Natura 2000. W rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl Paweł Lisiecki ujawnił, jak dowiedział się o tym niepokojącym zdarzeniu.
Zobacz więcej na temat:  Rafał Trzaskowski Prawo i Sprawiedliwość metro ochrona środowiska Warszawa POLSKA

W. Zabłocki (PiS): R. Trzaskowski chciał wbić szpilę rządowi ws. 500+

- Rafał Trzaskowski w sprawie wypłat pieniędzy w ramach programu Rodzina 500+ myli się w zeznaniach. Raz mówi, że nie ma środków, a następnie, że jednak ma, ale dostał je w ostatniej chwili. To przepychanka. Chciał wbić szpilę rządowi i słabo na tym wyszedł - powiedział w radiowej Jedynce Wojciech Zabłocki, radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego z ramienia PiS. W "Debacie Jedynki" wziął też udział Dariusz Standerski, polityk Wiosny.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rodzina 500+ Warszawa Rafał Trzaskowski Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska Michał Rachoń

Paulina Piechna-Więckiewicz: strach przed LGBT jest sztuczny

- Strach przed sąsiadami, osobami LGBT jest niezrozumiały, sztuczny. To nagonka, którą wykorzystuje się w wyborach. Polacy tak naprawdę myślą inaczej - mówiła w Polskim Radiu 24 Paulina  Piechna-Więckiewicz. - Dla większości z nas liczy się dobro dobrego człowieka, w tym jest przyzwoitość - dodała.  
Zobacz więcej na temat:  Lewica Razem LGBT związki partnerskie wybory w Polsce Antoni Trzmiel Warszawa Rafał Trzaskowski 500+

Wojciech Zabłocki: czas na dymisję Rafała Trzaskowskiego

- Niech prezydent Rafał Trzaskowski wyjdzie z paździerzowych stref relaksu i zajmie się zarządzaniem miastem. Mamy aferę w Czajce i katastrofę ekologiczną z tym związaną, niedziałającą spalarnię odpadów, aferą z kozami. To niepoważne traktowanie Warszawy, ta ekipa nie dorosła, by zarządzać miastem, oni są na ciągłej imprezie, być może czas na dymisję - mówił w Polskim Radiu 24 Wojciech Zabłocki.
Zobacz więcej na temat:  Warszawa ekologia Rafał Trzaskowski awaria w oczyszczalni Czajka Michał Rachoń