X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Rafał Trzaskowski

Zatrważające wyniki kontroli ITD w warszawskiej komunikacji. Jest odpowiedź Trzaskowskiego

- Zapoznam się z raportem ZTM-u - powiedział prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, odnosząc się do wyników kontroli krzyżowanych Inspekcji Transportu Drogowego u warszawskich przewoźników. Według informacji GITD we wszystkich firmach zajmujących się komunikacją miejską w Warszawie wykryto około 500 naruszeń.
Zobacz więcej na temat:  Rafał Trzaskowski POLSKA regiony mazowieckie Warszawa kontrola Główny Inspektorat Transportu Drogowego transport miejski

Trzaskowski grozi zawieszeniem finansowania policji. Wiceszef MSWiA: niedopuszczalna próba politycznego nacisku

 - Konferencja prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego to próba politycznego nacisku na policję – ocenił wiceszef MSWiA, radny Błażej Poboży. Słowa Trzaskowskiego o zawieszeniu współfinansowania KSP Poboży nazwał formą prowokacji, bo – jak wskazał – środki z miasta to znikoma część jej budżetu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa Rafał Trzaskowski polityka policja

Trzaskowski grozi wstrzymaniem pieniędzy dla policji. KSP odpowiada

Komenda Stołeczna Policji, w odpowiedzi na piątkowy apel prezydenta Warszawy, podkreśla, że jest apolityczna, a jej działania mają przede wszystkim zapewnić bezpieczeństwo. Rafał Trzaskowski zwrócił się dziś z apelem do policji o przestrzeganie podstawowych zasad działania podczas pokojowych demonstracji i zagroził ewentualnym zawieszeniem dofinansowania.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA policja Rafał Trzaskowski regiony mazowieckie Warszawa

FELIETON Książę dzielnicowy Rafał I Warszawski. Felieton Magdaleny Złotnickiej

Jako mieszkanka stolicy bardzo się cieszę, że Warszawa leży mniej więcej na środku kraju, nie zaś przy granicy polsko-niemieckiej. Patrząc bowiem na ostatnie pomysły Rafała Trzaskowskiego, zastanawiam się, czy przypadkiem nie strzeliłoby mu wówczas do głowy przyłączyć moje miasto do ziem naszego zachodniego sąsiada.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa regiony mazowieckie polityka Rafał Trzaskowski Magdalena Złotnicka

Prof. Domański: PO nie może liczyć na to, że opozycja zjednoczy się wokół niej

- Lewica i PSL już w czerwcu w wyborach prezydenckich deklarowały dystansowanie się wobec występowania przeciwko PiS jednym frontem. PO nie ma zatem co liczyć, że opozycja zjednoczy się wokół niej - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Henryk Domański, socjolog z UW.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Szymon Hołownia opozycja Donald Tusk Borys Budka Rafał Trzaskowski Henryk Domański Tadeusz Płużański Polskie Radio 24

Uliczne protesty Strajku Kobiet. Miażdżąca opinia sanepidu

"Każde zgromadzenie stanowi duże ryzyko rozprzestrzeniania i transmisji wirusa SARS-CoV-2, co w konsekwencji może spowodować znaczny wzrost liczby osób chorych na COVID-19 oraz pacjentów wymagających zastosowania respiratorów" - podkreśla Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Warszawie w opinii nt. Strajków Kobiet w kontekście sytuacji epidemiologicznej. Z prośbą o wydanie opinii wystąpił portal tvp.info. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Sanepid protest strajk kobiet Koronawirus w Polsce COVID-19 Warszawa Rafał Trzaskowski

Krzysztof Sobolewski: Rafał Trzaskowski wielokrotnie kłamał ws. ulicy Lecha Kaczyńskiego

- Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zapowiadał wniosek w sprawie ulicy imienia Lecha Kaczyńskiego już po wyborach samorządowych w 2018 r., potem w 2019 r. po wyborach prezydenckich, a teraz mówi o jesieni; ile można kłamać w jednej sprawie - pytał w rozmowie z PAP polityk PiS Krzysztof Sobolewski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Krzysztof Sobolewski Rafał Trzaskowski Warszawa Lech Kaczyński

Trzaskowski chce, by środki UE trafiały wprost do samorządów. "To nie przejdzie w Brukseli"

- Mieszanie konfliktu wewnętrznego w Polsce w fundusze strukturalne jest niebezpieczne - tak o negocjacjach ws. unijnego budżetu mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Pietryga z "Rzeczpospolitej". Do sprawy odnieśli się również Jacek Łęski, dziennikarz TVP, oraz Jakub Majmurek, publicysta "Krytyki Politycznej".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 budżet ue Unia Europejska polityka Polska w Unii Europejskiej Rafał Trzaskowski samorząd

Trzaskowski przekracza kolejną granicę. Grozi stołecznej policji odebraniem pieniędzy

- Jeśli policjanci stołeczni i kierownictwo stołecznej policji będzie się poddawało naciskom politycznym, to nie wyobrażam sobie innego rozwiązania jak zawieszenie wsparcia - stwierdził prezydent stolicy. Rafał Trzaskowski wcześniej wyrażał poparcie dla Strajku Kobiet, pomimo tego, że demonstracje te organizowane odbywają się w trakcie kryzysu epidemicznego i pełne są wulgarnych i szerzących nienawiść haseł.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka służby i bezpieczeństwo Warszawa policja Rafał Trzaskowski regiony mazowieckie

"Warszawa musi załatać dziurę budżetową, stąd mniej inwestycji". Dr Biskup o podwyżce cen śmieci w stolicy

- Od jakiegoś czasu widzimy w Warszawie ograniczenie inwestycji. Samorząd musi załatać dziurę budżetową. Dyskusja o tym, skąd wziąć dodatkowe pieniądze wciąż się toczy, padło teraz na śmieci. Mówi się też o podwyżkach cen za bilety komunikacji miejskiej - powiedział w Polskim Radiu 24 politolog dr Bartłomiej Biskup. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa Rafał Trzaskowski odpady Bartłomiej Biskup Tadeusz Płużański Platforma Obywatelska

Biedroń krytykuje Trzaskowskiego: jak się podpisuje kartę LGBT, to albo się ją realizuje, albo się z niej wycofuje

- Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski nic nie zrobił w ramach podpisanej przez siebie karty LGBT. To jest takie typowe dla PO - dużo słów, mało czynów - ocenił lider Wiosny Robert Biedroń. Politycy Lewicy zwracają też uwagę, że poza gestami w Warszawie nie dzieje się nic np. ws. hostelu dla osób LGBT.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Robert Biedroń Rafał Trzaskowski LGBT