more_horiz
PR24 Portal
Section05
Rafał Ziemkiewicz

Mirosław Kowalski. Opozycjonista, wydawca, piewca fantastyki

- Mirosław Kowalski był człowiekiem bardzo oddanym temu, co robił, i naprawdę świetnym wydawcą, który czytał tekst bardzo głęboko, bardzo dużo rozmawiał z autorem, poprawiał, wskazując mielizny. Dawna robota, którą teraz coraz trudniej spotkać - mówił w Programie 2 Polskiego Radia o zmarłym opozycjoniście Rafał Ziemkiewicz, pisarz i publicysta. 
Zobacz więcej na temat:  Mirosław Kowalski Dwójka odeszli 2022 fantastyka Rafał Ziemkiewicz

Poseł Nowoczesnej obraził dziennikarza. Zamiast przeprosin usunął swój wpis

Adam Szłapka nazwał dziennikarza Rafała Ziemkiewicza "faszystą" po tym, jak dziennikarz skomentował wypowiedź Wandy Traczyk-Stawskiej, która powiedziała, że wszyscy powstańcy chcą delegalizacji Marszu Niepodległości. Poseł Nowoczesnej nie przeprosił, tylko usunął swój wpis.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Adam Szłapka Rafał Ziemkiewicz Marsz Niepodległości Powstanie Warszawskie twitter

"Najbardziej uderzyło to w moją rodzinę i prywatność". Ziemkiewicz o zatrzymaniu w Wielkiej Brytanii

- Cała sytuacja z zatrzymaniem mnie na lotnisku Heathrow najbardziej uderzyła w moją rodzinę i moją prywatność – powiedział publicysta Rafał Ziemkiewicz. Pytany, czy nie obawia się nagonki na swoją córkę, powiedział jednak, że jest ona "silną, bardzo uzdolnioną kobietą" i da sobie radę. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rafał Ziemkiewicz zatrzymanie Wielka Brytania dziennikarstwo

Ziemkiewicz: usłyszałem, że nie zostanę wpuszczony ze względu na poglądy

- Oficer imigracyjny powiedział, że z uwagi na moje poglądy polityczne i tak nie zostanę wpuszczony (do Wielkiej Brytanii - red.). (...) Zapytałem, co z moimi poglądami jest nie tak. Odparł, że nie będzie o tym rozmawiał, bo on tylko wykonuje rozkazy - powiedział w Polskim Radiu 24 Rafał Ziemkiewicz, publicysta "Do Rzeczy", o kulisach jego zatrzymania w Londynie.
Zobacz więcej na temat:  Rafał Ziemkiewicz wolność słowa ŚWIAT Europa Wielka Brytania Polskie Radio 24

"Czarne listy nie mogą dotyczyć dziennikarzy". Repetowicz o zatrzymaniu Ziemkiewicza

- Jeżeli państwa demokratyczne zaczną nawzajem nie wpuszczać swoich obywateli, bo komuś się wydaje, że coś mu się nie podoba w wypowiadanych przez dane osoby poglądach, to te listy mogą być długie - powiedział w Polskim Radiu 24 dziennikarz Witold Repetowicz, komentując zatrzymanie na londyńskim Heathrow publicysty Rafała Ziemkiewicza. 
Zobacz więcej na temat:  Rafał Ziemkiewicz Tadeusz Płużański ŚWIAT Wielka Brytania

"Do MSZ należy wezwać ambasadora Wielkiej Brytanii". Poseł Solidarnej Polski o sprawie Ziemkiewicza

- Niewpuszczenie kogoś do kraju z powodu poglądów jest niesłuszne, chyba że są one niezgodne z prawem - tak politycy PSL i Lewicy komentowali zatrzymanie przez brytyjskie służby publicysty Rafała Ziemkiewicza. Zdaniem Janusza Kowalskiego (Solidarna Polska), do MSZ należy wezwać ambasadora Wielkiej Brytanii.
Zobacz więcej na temat:  Rafał Ziemkiewicz Wielka Brytania konserwatyzm lewica dyplomacja wolność słowa POLSKA społeczeństwo

"Dyskryminowanie za poglądy jest niedopuszczalne". Wiceszef MSZ zapowiada działania po zatrzymaniu Ziemkiewicza

- Docierają do nas sygnały, że powodem zatrzymania Rafała Ziemkiewicza w Wielkiej Brytanii były jego poglądy. Gdyby to się potwierdziło byłoby to bardzo niepokojące - ocenił wiceszef MSZ Paweł Jabłoński. Dodał, że dyskryminowanie kogoś za poglądy byłoby rzeczą niedopuszczalną.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rafał Ziemkiewicz Paweł Jabłoński MSZ dyplomacja
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem