more_horiz
PR24 Portal
Section05
Rafał Ziemkiewicz

"To narzędzie infowojny Kremla". Ziemkiewicz ostro o narracji TVN ws. stanu wyjątkowego

"TVN do dziś nie poinformował swych widzów/wyznawców, iż stan wyjątkowy w pasie przygranicznym - rzekoma propagandowa fanaberia PiS - zarządzono też na Łotwie i Litwie" - napisał Rafał Ziemkiewicz na Twitterze. "To już nie jest szajsdziennikarstwo, to narzędzie infowojny Kremla" - ocenił w ostrych słowach publicysta. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Białoruś granica Rafał Ziemkiewicz TVN

Polska fantastyka naukowa w czasach PRL. Ziemkiewicz: Zajdel okazał się prorokiem

- Janusz Zajdel był najwybitniejszym przedstawicielem formacji "pisarzy z przymusu historycznego". To był człowiek o wspaniałym talencie pisarskim i humanista, który został fizykiem właśnie dlatego, że w czasach jego młodości wstyd było studiować cokolwiek innego niż nauki ścisłe - mówił w Polskim Radiu 24 Rafał Ziemkiewicz, pisarz i publicysta.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Robert Tekieli PRL historia PRL komunizm cenzura fantastyka literatura Rafał Ziemkiewicz

TYLKO U NAS Biden napisał o "strefach wolnych od LGBT" w Polsce. Ziemkiewicz: żyjemy w rzeczywistości kompletnych fejków

Joe Biden, kandydat Demokratów w wyborach prezydenckich powielił narrację o "strefach wolnych od LGBT" w Polsce. "Nie ma na to miejsca" - napisał na Twitterze amerykański polityk. - To dobry przykład tego, że żyjemy w rzeczywistości kompletnych fejków informacyjnych - skomentował całą sytuację w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl Rafał Ziemkiewicz.
Zobacz więcej na temat:  Joe Biden LGBT POLSKA Ursula von der Leyen Rafał Ziemkiewicz Unia Europejska Komisja Europejska Europa

"Chodzi o wprowadzenie władzy totalitarnej". Ziemkiewicz o pobudkach działań środowisk LGBT

- Wierzę w to, że Polacy, którzy przyjęli niezłą szczepionkę przeciwko totalitaryzmom, zauważą, że środowiskom LGBT nie chodzi o obronę żadnych uciśnionych mniejszości, ale o to, co zawsze - o rozwalenie świata i wprowadzenie władzy totalitarnej - powiedział w Polskim Radiu 24 Rafał Ziemkiewicz, publicysta "Do Rzeczy".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA LGBT społeczeństwo polityka Zgromadzenie Narodowe opozycja Rafał Ziemkiewicz Antoni Trzmiel

"Obalam wstrętne stereotypy dotyczące Polski". Ziemkiewicz o książce "Cham niezbuntowany"

- Książka jest poświęcona obalaniu wstrętnych stereotypów, które się buduje wokół Polski, między innymi stereotypu Polaka antysemity. Piszę też o tym, że w Polsce równouprawnienie kobiet dokonało się w 1918 roku, znacznie wcześniej niż w niektórych krajach Zachodu - powiedział w Polskim Radiu 24 publicysta Rafał Ziemkiewicz. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Rafał Ziemkiewicz literatura Jerzy Jachowicz

Ziemkiewicz: wizyta w USA pomoże Andrzejowi Dudzie w wyborach

- Główną amunicją opozycji jest ciągłe udowadnianie, że przez rządy PiS tracimy szacunek Zachodu, że Zachód się na nas obrazi. Takie rzeczy, jak ta wizyta, pokazują wyraźnie, że to nie jest prawda - stwierdził w Polskim Radiu 24 Rafał A. Ziemkiewicz, mówiąc o planowanym spotkaniu Andrzeja Dudy z prezydentem USA.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wybory prezydenckie 2020 Rafał Ziemkiewicz Andrzej Duda Donald Trump polityka

"Wybory, to rodzaj wojny". Rafał A. Ziemkiewicz o języku debaty publicznej

- Brutalność debaty publicznej w Polsce bierze się z plemiennego traktowania u nas polityki. Jesteśmy typowym krajem postkolonialnym - stwierdził Rafał A. Ziemkiewicz, publicysta tygodnika "Do Rzeczy". Okazją do rozmowy stało się wydanie najnowszej książki pisarza zatytułowanej "Cham niezbuntowany".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA pandemia wybory prezydenckie 2020 Senat Prawo i Sprawiedliwość historia Polski Rafał Ziemkiewicz literatura

TYLKO U NAS Ziemkiewicz: nikt nie ma pomysłu na PO, zmiana lidera nie przyniesie nowego otwarcia

- Nie widzę w PO człowieka, który kojarzyłby się z czymś innym niż jeżdżeniem do Brukseli, skargami na Polskę i opowiadaniem o rzekomym łamaniu konstytucji - stwierdził publicysta "Do Rzeczy" Rafał Ziemkiewicz w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl. Zdaniem Marcina Makowskiego, "nie da się wygrywać w polityce stawiając cały czas te same karty".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Platforma Obywatelska Grzegorz Schetyna Tomasz Siemoniak wybory Rafał Ziemkiewicz

Rafał Ziemkiewicz: pokolenia naszych przodków modliły się o dobrą śmierć

- Śmierć to niezbędny element całego cyklu, w którym istniejemy. Jeżeli nasz styl życia wymaga udawania, że śmierci nie ma, nie wspominamy o niej, to znaczy, że odrzucamy rzeczywistość. Nie mówię już nawet o wierze, duchowości i głębszym sensie życia - mówił w audycji "Wojna Cywilizacji" Rafał Ziemkiewicz, pisarz i publicysta.
Zobacz więcej na temat:  Niemcy POLSKA komunizm Rafał Ziemkiewicz
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem