X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Raport Białoruś

NASZ WYWIAD Ekspert: Rosja zaczęła twardą grę, traktuje Białoruś jak obiekt ekspansji

- Rosja prowadzi z Białorusią negocjacje w formie ultimatum – nie interesuje jej już uroczyste podpisanie jakichkolwiek dokumentów bez istotnych treści – mówi portalowi PolskieRadio24.pl dr Paweł Usow, niezależny białoruski politolog. Jak dodaje, Moskwa wiąże ściśle kwestię dotacji z kwestią pogłębienia integracji. Łukaszenka jest w pułapce: nie ma kontrstrategii względem rosyjskiej polityki - dodaje analityk.
Zobacz więcej na temat:  Raport Białoruś Białoruś Aleksander Łukaszenka Rosja NASZ WYWIAD

Białoruś: drugi dzień protestów przeciw integracji z Rosją

W Mińsku trwa demonstracja białoruskiej opozycji przeciwko integracji kraju z Rosją. Uczestnicy akcji protestu, po wiecu na pacu Październikowym w centrum, maszerują głównymi ulicami i bulwarami stolicy. Akcja nie była uzgodniona z władzami, ale milicja nie interweniuje. Podobnie jak w sobotędemonstranci niosą biało-czerwono-białe flagi.
Zobacz więcej na temat:  Raport Białoruś Białoruś ŚWIAT Aleksander Łukaszenka Rosja opozycja demokratyczna

NASZ WYWIAD Ekspert: rakiety i czołgi Kaliningradu to tylko część gry

- Zbrojenie Kaliningradu, Zachodniego Okręgu Wojskowego Federacji Rosyjskiej i propagandowe informacje Rosji na ten temat to element wielowątkowej gry Kremla – mówi Piotr Żochowski z Ośrodka Studiów Wschodnich. Obejmuje ona m.in. próbę wymuszania na Europie zmian w polityce bezpieczeństwa i wysiłki, by zastraszyć społeczeństwa Europy.
Zobacz więcej na temat:  NASZ WYWIAD Rosja Kaliningrad Białoruś Raport Białoruś wojsko

Ekspert: w Soczi fiasko, ale targi ws. Białorusi będą trwały

- Rozmowy w Soczi zakończyły się fiaskiem, ale targi na temat pogłębionej integracji będą się ciągnąć dalej – ocenił po sobotnich rozmowach prezydentów Białorusi i Rosji w Soczi analityk Alaksandr Kłaskouski. - Moskwa nie zamierza obsypywać białoruskiego partnera ustępstwami, a raczej odkrawać kawałek po kawałku tort w miarę wypełnienia kart drogowych (integracji) – napisał Alaksandr Kłaskouski na łamach portalu Naviny.by.
Zobacz więcej na temat:  Raport Białoruś Białoruś ŚWIAT Aleksander Łukaszenka Rosja

Łukaszenka: chcemy mieć równe prawa w sojuszu z Rosją

Aleksander Łukaszenka oświadczył, że jego kraj chciałby mieć równe prawa w związku z Rosją. Odpowiadając na pytania dziennikarzy po oddaniu głosu w wyborach do parlamentu, Aleksander Łukaszenka nawiązał w ten sposób do planowanego na grudzień podpisania z Rosją tak zwanych "kart drogowych" o pogłębieniu integracji. Ma to nastąpić 8 grudnia. Łukaszenka mówił też o relacjach z Polską.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Rosja Białoruś Raport Białoruś Aleksander Łukaszenka

Autorzy książki "Dzieci z Dworca Brześć" zbierają środki na jej wydanie

Do 27 stycznia na portalu zrzutka.pl prowadzona jest zbiórka pieniędzy na wydanie książki "Dzieci z Dworca Brześć". To pierwsza publikacja o historii czeczeńskich rodzin, które kilka lat temu koczowały na przejściu granicznym pomiędzy Polską i Białorusią oraz o tym jak później ci ludzie odnaleźli się w polskiej rzeczywistości.
Zobacz więcej na temat:  Rosja Białoruś Raport Białoruś Aleksander Łukaszenka Czeczenia POLSKA

Białoruś: opozycja protestuje przeciw niedemokratycznym wyborom

Przedstawiciele białoruskiej opozycji przed jutrzejszymi wyborami parlamentarnymi przeprowadzili w centrum Mińska akcję protestacyjną. Demonstranci protestowali przeciwko sposobowi przeprowadzania wyborów parlamentarnych. Białoruska opozycja zarzuca władzom, że wybory nie są demokratyczne. Spalono kilkanaście poświadczeń kandydatów na deputowanych.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Rosja Białoruś Raport Białoruś Aleksander Łukaszenka wybory na Białorusi