more_horiz
PR24 Portal
Section05

Redbad Klynstra

Życie od początku po tym, kiedy śmierć zajrzała głęboko w oczy...

Któż z nas nie chciałby przez cały patrzeć na świat przez różowe okulary? Jednak jak się okazuje, bycie optymistą w dzisiejszym świecie i patrzenie pozytywnie na świat, mimo że nie jest proste, jest możliwe. Co więcej, można je wytrenować. O tym, w jaki sposób da się to zrobić, Redbad Klynstra-Komarnicki rozmawiał z gościem swojego programu.
Zobacz więcej na temat:  Redbad Klynstra STYL ŻYCIA choroba Trójka

Architektura krajobrazu. Ile znaczy to, co nas otacza?

Charles Eliot definiuje architekturę krajobrazu jako samą w sobie sztukę, której najważniejszą funkcją "jest tworzenie i ochrona piękna w otoczeniu siedzib ludzkich oraz szerzej – w naturalnej scenerii kraju". – To, co nas otacza, ma wielki wpływ na nasze samopoczucie, również na to, jakimi wartościami w codziennym życiu się kierujemy – twierdzą architekci krajobrazu.
Zobacz więcej na temat:  Redbad Klynstra Trójka architektura

Pamięć i spotkanie przy stole: dwa najważniejsze składniki kulinarne

Kuchnia, a dokładniej tworzenie, przyrządzanie i serwowanie potraw, to też sztuka. Według koneserów kulinariów to wręcz najszlachetniejsza ze sztuk, gdyż chroni nas od głodowej śmierci! Co więcej, przyrządzanie potraw łączy się ze sztuką ich prezentacji. Nie bez powodu mówi się przecież, że "je się oczami"... Dlatego dzisiaj w swoim programie Redbad Klynstra zgłębiał tajniki kuchni, prezentacji dań i tworzenia wokół nich historii, a także tworzenia recenzji kulinarnych.
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA jedzenie kulinaria historia Polski Lublin Redbad Klynstra Trójka

"Kongres futurologiczny": Lema zaskakująco trafna wizja teraźniejszości?

Jednym z patronów minionego roku 2021 był Stanisław Lem. Twórczość tego wybitnego pisarza, filozofa i futurologa wciąż jest inspiracją dla artystów. Stąd też narodził się m.in. spektakl "Kongres futurologiczny" w lubelskim Teatrze Czytelnia Dramatu w reżyserii Daniela Adamczyka. O nim właśnie rozmawia w swoim programie Redbad Klynstra.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA TEATR spektakl Stanisław Lem Lublin Redbad Klynstra Trójka