more_horiz
PR24 Portal
Section05

Robert Kubica

Robert Kubica podsumowuje mijający sezon. Tylko w Trójce! [POSŁUCHAJ]

– Mieliśmy zarówno składniki, jak i zespół, żeby walczyć o dużo lepsze miejsca i lokaty. W tym roku na podium staliśmy tylko raz. Co jednak istotne, miało to miejsce podczas najważniejszego wyścigu sezonu – Le Mans. Uważam, że to nawet więcej niż wygranie wyścigu mistrzostw świata – mówił w "Trzeciej stronie medalu" Robert Kubica. Jak podsumowuje mijający sezon? 
Zobacz więcej na temat:  Trójka Krzysztof Łoniewski Dariusz Urbanowicz Robert Kubica

Sportowcy ORLEN wspierają Zosię i Oliwiera w walce z chorobą

Sportowcy sponsorowani przez ORLEN zaangażowali się w zbiórki charytatywne na leczenie 3-miesięcznej Zosi oraz 7-miesięcznego Oliwiera. Dzieci walczą z SMA, chorobą powodującą osłabienie, a nawet zanik mięśni. Na licytację przekazali m.in. kask Roberta Kubicy, przelot samolotem pilotowanym przez kapitana z ORLEN Grupy Akrobacyjnej Żelazny czy też przejazd bolidem wodnej Formuły 1 z Bartłomiejem Marszałkiem. Cały dochód z aukcji zasili zbiórki.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Orlen Robert Kubica

Robert Kubica: świat F1 nie docenił mojego powrotu

Robert Kubica, który ściga się obecnie w długodystansowych MŚ (WEC) i jest rezerwowym kierowcą w zespole Alfa Romeo F1 Team Orlen udzielił obszernego wywiadu "Racingnews365.com", w którym odniósł się do swojej kariery w Formule 1. - Rok spędzony w Williamsie był bardzo trudny, co znacznie utrudniło mi kontynuowanie kariery w F1 - mówił Polak. 
Zobacz więcej na temat:  Formuła 1 sporty motorowe Moto sport Robert Kubica alfa romeo SPORT Williams Racing

Formuła 1: Robert Kubica przedostatni w treningu przed GP Węgier

Kierowca rezerwowy i testowy zespołu Alfa Romeo F1 Team Orlen - Robert Kubica uzyskał przedostatni, 19. czas pierwszej sesji treningowej przed Grand Prix Węgier, trzynastą rundą mistrzostw świata Formuły 1. Polak zastąpił w bolidzie ekipy z Hinwil Fina Valtteriego Bottasa. Najszybszy okazał się Hiszpan Carlos Sainz z Ferrari.
Zobacz więcej na temat:  Robert Kubica sporty motorowe Moto sport SPORT Formuła 1 alfa romeo

Kubica zastąpi Zhou po koszmarnym wypadku? Jest komunikat

Chiński kierowca Guanyu Zhou, który na początku niedzielnego Grand Prix Wielkiej Brytanii miał bardzo groźnie wyglądający wypadek, będzie zdolny do jazdy w kolejnym wyścigu Formuły 1 - ogłosił szef Alfa Romeo F1 Team Orlen Frederic Vasseur. Rezerwowym kierowcą ekipy jest Robert Kubica, który, zamiast w GP Austrii, wystartuje niebawem w wyścigu serii WEC. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT sporty motorowe Moto sport Formuła 1 alfa romeo Robert Kubica