more_horiz
PR24 Portal
Section05
Robert Tekieli

Konflikt na Ukrainie a nauczanie Wyszyńskiego. Dmitrowicz: prymas jednoznacznie potępiłby wojnę

- Myślę, że to byłby bardzo głośny, bardzo mocny, ale też bardzo jednoznaczny głos potępienia tego, co się tam dzieje. Głos pomocy, głos ratunku - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Dmitrowicz, dyrektor Muzeum Jana Pawła II i prymasa Wyszyńskiego, pytany o to, jak dziś reagowałby kard. Stefan Wyszyński na trwającą na Ukrainie wojnę.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Robert Tekieli Piotr Dmitrowicz POLSKA Stefan Wyszyński wojna 2022 II wojna światowa HISTORIA Ukraina

"Pewnym poglądom przysługuje taryfa ulgowa". Filip Memches o wpisie działacza Partii Razem

- Świadczy to o tym, że pewnym poglądom w przestrzeni publicznej w gruncie rzeczy przysługuje taryfa ulgowa, a pewnym jednak nie - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Filip Memches z TVP, komentując twitterowy post Samuela Nowaka, który jest rzecznikiem prasowym Instytutu Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, a także działaczem Partii Razem.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Filip Memches Robert Tekieli społeczeństwo aborcja Uniwersytet Jagielloński

"Chciał wskazać swoich opraców". Historia Emila Barchańskiego - najmłodszej ofiary stanu wojennego

Emil Barchański był mocno torturowany po zatrzymaniu, ale potem - z racji wieku - został wypuszczony. Na rozprawie w maju 1982 roku zadeklarował, że może wskazać swoich oprawców, którzy go torturowali. Miał to zrobić na kolejnej rozprawie miesiąc później. Na niej się nie zjawił, bo już nie żył - mówił w Polskim Radiu 24 historyk prof. Patryk Pleskot.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Robert Tekieli Patryk Pleskot HISTORIA PRL służba bezpieczeństwa stan wojenny śmierć sąd

Antyaborcyjne prawo w Teksasie. Prof. Kucharczyk: prawodawcy zasługują na pokojowego Nobla

- Każda tego typu legislacja (...) odwodzi niektórych od popełnienia złych czynów, czyli od zabicia niewinnej, bezbronnej osoby. Jeśli w ten sposób ratuje się tylko jedno życie, to to prawo spełnia swój cel - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Grzegorz Kucharczyk, historyk z Instytutu Historii Polskiej Akademii Nauk, oceniając teksaskie prawo antyaborcyjne.
Zobacz więcej na temat:  Robert Tekieli społeczeństwo ŚWIAT Teksas aborcja

Nie tylko chęć zdławienia Solidarności. Dr Gasztołd-Seń o tym, dlaczego Jaruzelski wprowadził stan wojenny

- Głównym celem Wojciecha Jaruzelskiego przy wprowadzaniu stanu wojennego było zdławienie Solidarności, ale nie mniej ważnym było także utrzymanie w ryzach PZPR, która w 1980 roku prawie się rozsypała - mówił w Polskim Radiu 24 dr Przemysław Gasztołd-Seń, politolog.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Robert Tekieli PRL historia Polski historia PRL stan wojenny PZPR Polska Zjednoczona Partia Robotnicza Wojciech Jaruzelski

"Tracimy swoją tożsamość". Ks. prof. Bortkiewicz o pomyśle federalizacji UE

- Federalizacja Europy oznaczałaby utratę tożsamości - stwierdził w Polskim Radiu 24 ks. prof. Paweł Bortkiewicz z Uniwersytetu Adama Mickiewicza. Gość audycji "Wojna cywilizacji" stwierdził, że pomysł ten, pochodzący od Altiero Spinellego, jest "uwspółcześnioną wersją Manifestu Komunistycznego Marska".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Robert Tekieli Unia Europejska komunizm integracja europejska tożsamość

Synod biskupi 2021. Tekieli: obawiam się o wysłanie fałszywego sygnału

- Chciałbym wierzyć w to, że intencją osób dominujących w nurcie synodalnym jest odnowienie tego Kościoła, który jest, a nie tworzenie nowego - powiedział w Polskim Radiu 24 komentator Polskiego Radia Robert Tekieli. - Myślę, że wszystkie kwestie budzące emocje lub niepokój będą poruszane - zaznaczył. Przyznał też jednak, że obawia się "o wysłanie fałszywego sygnału". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Robert Tekieli aktualności katolickie Magdalena Złotnicka Kościół Kościół katolicki katolicyzm

Spadek przywiązania do praktyk religijnych w Polsce. Jerzy Kwaśniewski: to oznacza powolne wynarodowienie

- Mamy gwałtowny spadek przywiązania do tożsamości religijnej, do praktyk religijnych. To oczywiście oznacza powolne wynarodowienie. Bo w przypadku Polski tożsamość religijna jest z tym ściśle powiązana - powiedział w Polskim Radiu 24 Jerzy Kwaśniewski z Ordo Iuris. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Robert Tekieli społeczeństwo POLSKA Kościół katolicki religia

Zmiany klimatu i zanieczyszczenie środowiska. Na co wpływa człowiek?

Wpływ człowieka na globalne ocieplenie oraz rozróżnienie między globalnym ociepleniem a zanieczyszczeniem środowiska - między innymi o tym mówił w Polskim Radiu 24 politolog Tomasz Teluk. Gość audycji "Wojna cywilizacji" pytał też o sens podejmowania decyzji klimatycznych przez państwa mające znikomy wpływ na zanieczyszczenie środowiska, podczas gdy "główni emitenci" temat całkowicie ignorują.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Robert Tekieli klimat zanieczyszczenie środowisko globalne ocieplenie
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem