more_horiz
PR24 Portal
Section05
Roch Siciński

Anna Seniuk: Mira Dubrawska była uosobieniem kultury, dobroci i zrozumienia

-  Była osobą niezwykłą, zawsze trochę w cieniu. Mogę powiedzieć, że była zaprzeczeniem dyrektorowej w każdym calu. Wspominam ją raczej jako kumpelkę, harcerkę niż gwiazdę - Mirosławę Dubrawską, aktorkę, prywatnie żonę Zygmunta Hübnera wspominała w Dwójce jej wieloletnia koleżanka ze sceny Anna Seniuk. 
Zobacz więcej na temat:  aktorzy aktor aktorstwo Teatr Polskiego Radia Dwójka Monika Zając Roch Siciński

Rezydencje artystyczne dla twórców teatralnych z Ukrainy

- Nasz program nie mógł dotyczyć tylko aktorów czy reżyserów. Teatr to cały organizm specjalizacji, których nie sposób zastąpić ludźmi spoza teatru. To są tak rzadkie kompetencje, że nie chcieliśmy, by osoby zmuszone do opuszczenia Ukrainy i Białorusi musiały parać się pracami spoza teatru - mówiła w Dwójce Anna Chylak - koordynatorka rezydencji dla twórców teatralnych zza wschodniej granicy.
Zobacz więcej na temat:  Dwójka Ukraina Dwójka Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego Roch Siciński KULTURA

"Marta Zalewska Orchestra & Dżamble". Dziś premiera!

- Oddajemy hołd muzyce Andrzeja Zauchy, którego z nami już nie ma, a muzyka - warto, żeby żyła dalej. Ale Dżamble to nie tylko Zaucha, to wspaniali muzycy, genialne kompozycje i teksty - mówiła w "Poranku Dwójki" wszechstronna, gruntownie muzycznie wykształcona artystka i multiinstrumentalistka Marta Zalewska. Spotkaliśmy się z nią w dniu premiery dwupłytowego wydawnictwa "Marta Zalewska Orchestra & Dżamble" - drugiego albumu z serii wydawniczej, prezentującej koncerty radiowej Dwójki z cyklu Jazz.PL.
Zobacz więcej na temat:  Jazz płyta Dwójka Roch Siciński

Stanisław Aleksandrowicz: perkusja to moja miłość

- Materiał na tę płytę komponowałem, pisząc pracę magisterską, która traktuje o czasie w muzyce. Aby pogłębić ten kontekst, zacząłem czytać o czasie w fizyce i filozofii, okazało się, że to ma przełożenie na muzykę - mówił w audycji "Teraz jazz" perkusista Stanisław Aleksandrowicz. Niedawno ukazał się pierwszy album jego kwintetu zatytułowany "Teoria względności".
Zobacz więcej na temat:  Roch Siciński Jazz Dwójka perkusja

Michał Bąk Quartetto i połączenie muzycznych światów

- Grając barok jako kontrabasista, realizując basso continuo, znajduję dużo zbieżnych cech z jazzem. Takim istotnym połączeniem jest improwizacja - mówił w Dwójce Michał Bąk, muzyk aktywnie działający zarówno na scenie jazzowej, jak i w środowisku muzyki dawnej. Kontrabasista, wraz ze swoim zespołem Michał Bąk Quartetto, 25 marca wystąpi w cyklu "Jazz.PL".
Zobacz więcej na temat:  Dwójka Roch Siciński Jazz muzyka dawna koncert koncerty w Polskim Radiu

Małgorzata Małaszko: Edward Pałłasz był wielowymiarowy

- Słowo, które pasuje mi do niego pod każdym względem to "stylowy". Nie tylko w sposobie bycia, ubierania się, ale w obecności w różnych środowiskach. To był niezwykle serdeczny człowiek, niezobowiązująco elegancki, bardzo komunikatywny - mówiła dyrektor radiowej Dwójki Małgorzata Małaszko. Edward Pałłasz, kompozytor, muzykolog i… miłośnik szachów, działacz środowiska artystycznego, były szef Stowarzyszenia Autorów ZAIKS i radiowej Dwójki był bohaterem audycji "Dwie do setki".
Zobacz więcej na temat:  Edward Pałłasz Dwójka Małgorzata Małaszko Polskie Radio kompozytor KULTURA Monika Zając Roch Siciński

Kuba Więcek: z Piotrem Orzechowskim na scenie dogaduję się bez słów

- Być może cały koncert zagramy jako jeden utwór, przechodząc od jednego tematu do kolejnego. Niezależnie, czy będą to amerykańskie standardy jazzowe, czy ukraińskie pieśni i melodie, będziemy je interpretować w podobnym duchu - mówił na antenie Dwójki saksofonista Kuba Więcek, który wraz z pianistą Piotrem Orzechowskim wystąpi w piątek (18.03) w ramach cyklu "Jazz.PL". Transmisja wideo na stronie dwojka.polskieradio.pl oraz na Facebooku i kanale YouTube Dwójki.
Zobacz więcej na temat:  Jazz Roch Siciński Dwójka muzyka współczesna
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem