X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Roman Czejarek

Wyciek danych osobowych. Jak należy reagować?

- W sytuacji, kiedy mamy uzasadnione podejrzenie, że podaliśmy nadmiarowe dane i padliśmy ofiarą oszusta, należy podjąć zdecydowane kroki: zgłosić sprawę kradzieży tożsamości na policję i w naszym urzędzie gminy lub online za pośrednictwem rządowych portali - mówi na antenie Programu 1 Polskiego Radia Paweł Ellerik, ekspert z zakresu ochrony danych osobowych i nowych technologii. 
Zobacz więcej na temat:  cyberbezpieczeństwo bezpieczeństwo w sieci karty płatnicze dowód osobisty społeczeństwo Roman Czejarek rodo dane osobowe

Oszuści chcą wyłudzić dane w rozmowach telefonicznych czy korespondencji mailowej

Jeżeli ktoś telefonuje i podając się za pracownika banku próbuje wyłudzić od rozmówcy numer PESEL lub sugeruje, aby kliknąć na jakiś link, powinno się w głowie zapalić czerwone światło. - Najlepiej przerwać taką rozmowę i powiedzieć, że oddzwonię do banku - radzi Katarzyna Ellerik – ekspert IT.
Zobacz więcej na temat:  internet oszustwo oszustwa bezpieczeństwo w intenecie Roman Czejarek

Kierowco, pilnuj się! Na drogach coraz więcej fotoradarów

Polscy kierowcy to mają ciężko, a zapowiada się, że lżej nie będzie. Policja i GITD starają się doprowadzić do tego, żeby ograniczyć ułańską fantazję, i żeby kierujący przestrzegali nakazanych, przede wszystkim, ograniczeń prędkości. Dlatego na drogach pojawiają się nowe fotoradary, które robią zdjęcia "od tyłu" i w dodatku w wysokiej rozdzielczości.
Zobacz więcej na temat:  bezpieczeństwo na drodze motoryzacja fotoradar Główny Inspektorat Transportu Drogowego Roman Czejarek

Łamiesz przepisy na drodze? Policyjny dron może to nagrać

Policjanci mają kolejną broń do walki z piratami drogowymi. - Dron pozwala na rejestrowanie zachowań uczestników ruchu drogowego z dużej odległości, więc nic przed nim nie umknie - mówi w Programie 1 Polskiego Radia podkomisarz Michał Gaweł z Komendy Głównej Policji. Na baczności powinni się mieć również piesi oraz rowerzyści, którzy nie przestrzegają przepisów.
Zobacz więcej na temat:  Roman Czejarek społeczeństwo policja kierowca samochody

"Opierajmy się na faktach". Dr Sutkowski o szczepionkach na COVID-19

Zgodnie ze statystykami do szpitali z powodu COVID-19 trafiają prawie wyłącznie osoby niezaszczepione. Mimo to część młodych ludzi nie chce się zaszczepić. - Powodów jest bardzo dużo. Bardzo często jest to przekora, "walka pokoleń", ignorancja medyczna, nasza niewiedza oraz, bardzo rzadko, świadomy dogmat czy stan umysłu - mówi w Programie 1 Polskiego Radia dr Michał Sutkowski, prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych.
Zobacz więcej na temat:  Roman Czejarek COVID-19 koronawirus Koronawirus w Polsce szczepienia szczepienia - raport