more_horiz
PR24 Portal
Section05
Roman Polko

Finlandia i Szwecja dołączą do NATO? Gen. Polko: to istotne dla Polski

- Z pewnością dla Polski ma to duże znaczenie, ponieważ oznaczałoby to wzmocnienie tego kierunku działania, wzmocnienie ochrony przed Rosją na wypadek potencjalnej agresji. Tym bardziej, że z Finami i Szwedami nasi żołnierze współdziałali podczas misji pokojowych. Są to solidni żołnierze, których po prostu warto mieć przy sobie na wypadek zagrożenia - podkreślił w Polskim Radiu 24 gen. Roman Polko. 
Zobacz więcej na temat:  Ukraina Rosja wojna na Ukrainie wojna 2022 POLSKA NATO Szwecja Finlandia Roman Polko

Gen. Polko o działaniach armii rosyjskiej: dominują polityczne ambicje

- Efektów działania armii rosyjskiej nie widać, wszystko pokazuje, że to porażka Putina. Niespecjalnie będzie miał się czym pochwalić, pewnie będzie teraz dążyć do tego, by ostatecznym uderzeniem odciąć Ukrainę od Morza Czarnego i Azowskiego, ale porażka jest ewidentna - mówił w Polskim Radiu 24 gen. Roman Polko, były wiceszef Biura Bezpieczeństwa Narodowego, były dowódca GROM.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Europa ŚWIAT Rosja Ukraina serwis wschodni wojna 2022 wojsko Jerzy Jachowicz Roman Polko

TYLKO U NAS Brutalna napaść Rosji. Gen. Polko: Ukraina "kupiła" nam czas na modernizację armii

Jeśli ustawa o obronie ojczyzny wejdzie w życie w kształcie uchwalonym przez Sejm, to od przyszłego roku na armię będziemy przeznaczać 3 proc. PKB. - W obecnych warunkach to jest dobry budżet, tym bardziej, że jak widzimy, w okresie zagrożenia działa artykuł 5. NATO - mówi portalowi PolskieRadio24.pl były szef GROM generał Roman Polko.
Zobacz więcej na temat:  Rosja Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni Roman Polko wojsko Wojsko Polskie POLSKA TYLKO U NAS NASZ WYWIAD

"Przeważył czynnik ludzki". Gen. Roman Polko o sukcesach ukraińskiej armii

- Przeważył czynnik ludzki i również to, że Ukraińcy bronią własnej ojczyzny, kobiet i dzieci. Myślę, że przyczynił się do tego Putin, gdyż bombardowanie miast, ludobójstwo, powoduje wściekłość tych ludzi - mówił na antenie Programu 1 Polskiego Radia gen. Roman Polko, były dowódca GROM, komentując sukcesy ukraińskich wojsk w czasie rosyjskiej inwazji na Ukrainę.
Zobacz więcej na temat:  Roman Polko wojna na Ukrainie Ukraina konflikty międzynarodowe Rosja

Przemówienie Zełenskiego w Sejmie. Potocki: naprawdę staliśmy się bratnimi narodami

- Wołodymyr Zełenski ładnie powiedział w swoim przemówieniu o tym, że te stosunki między narodami polskim i ukraińskim nie były takie ciepłe, były momenty chłodu. Jednak teraz, po tym, co się stało, w obliczu wspólnego zagrożenia, w obliczu tego, co Polska robi dla ludności ukraińskiej, staliśmy się bratnimi narodami - mówił w Polskim Radiu 24 publicysta "Sieci" Andrzej Rafał Potocki.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Antoni Opaliński Roman Polko POLSKA Sejm NATO polityka Ukraina Rosja wojna 2022 Andrzej Duda Zgromadzenie Narodowe Wołodymyr Zełenski

Gen. Roman Polko: NATO musi się przebudować

– Europa musi budować swoje własne zdolności obronne. W Polsce powinny być stałe bazy NATO, tak jak kiedyś były w Niemczech. Ten papierowy tygrys musi być zastąpiony żelaznym tygrysem, który w krótkim czasie jest w stanie wygenerować siły – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia były dowódca jednostki specjalnej GROM gen. Roman Polko.
Zobacz więcej na temat:  serwis wschodni bezpieczeństwo ŚWIAT Ukraina Rosja Roman Polko Europa Beata Michniewicz wojna 2022

Gen. Polko: Ukraińcy obalili mit wszechpotężnej rosyjskiej armii, pokazali siłę obrony terytorialnej

- Profesjonalną rosyjską armię rozbijają ludzie, którzy kochają swoją ojczyznę, którzy chcą jej bronić i robią to z ogromnym poświęceniem. Z punktu widzenia wojskowego pokazuje to też siłę obrony terytorialnej. Ukraińcy obalili mit wszechpotężnej rosyjskiej armii - powiedział w Polskim Radiu 24 gen. Roman Polko, były szef GROM-u.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Rosja Ukraina konflikty międzynarodowe wojna na Ukrainie POLSKA wojna 2022 ŚWIAT Roman Polko

TYLKO U NAS Napięcia na wschodzie Europy. Gen. Polko ostrzega przed rosyjską dywersją w Polsce

- Jeżeli Ukraina będzie zaatakowana, to ta wojna również i w nas uderzy - powiedział w Polskim Radiu 24 były dowódca GROM gen. Roman Polko. Jesteśmy już atakowani na różne sposoby działaniami hybrydowymi, nie wykluczam, że w swoich prowokacjach, które Putin realizuje na wielu kierunkach, również i w Polsce będą organizowane jakieś działania dywersyjne. Pretekstów Putin potrafi znaleźć mnóstwo - dodał. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Antoni Trzmiel Roman Polko Rosja Ukraina Władimir Putin wojna na Ukrainie serwis wschodni infografika

USA wzmocnią wschodnią flankę NATO. Polko: sygnał dla Putina

– Władimir Putin liczył na to, że Stany Zjednoczone po porażce w Afganistanie i przy większym zainteresowaniu Tajwanem i Chinami odpuszczą wschodnią flankę NATO. Rozczarował się – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia były dowódca jednostki specjalnej GROM gen. dyw. rezerwy Roman Polko.
Zobacz więcej na temat:  serwis wschodni bezpieczeństwo służby i bezpieczeństwo ŚWIAT Ukraina Rosja Roman Polko Europa Beata Michniewicz

tylko u nas USA rozważają wzmocnienie wschodniej flanki NATO. Gen. Polko: solidarność wzięła górę

- Stany Zjednoczone solidarnie pokazują, że tym razem potencjalny atak Rosji na Ukrainę nie pozostanie bez odpowiedzi. Rosjanom nie będzie tak łatwo jak wtedy, kiedy przygotowali aneksję Krymu, zaczęli destabilizować Donbas. Solidarność europejska, amerykańska, NATO-wska wzięła górę - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 były wiceszef Biura Bezpieczeństwa Narodowego gen. Roman Polko.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Roman Polko Antoni Trzmiel Stany Zjednoczone Ameryka Unia Europejska NATO Europa Ukraina wojna na Ukrainie Rosja Władimir Putin ŚWIAT konflikty międzynarodowe Joe Biden wojsko
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem