X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Róża Światczyńska

In memoriam Teresa Żylis-Gara oraz Igor Ojstrach

W minioną sobotę (28.08) w wieku 91 lat zmarła znakomita śpiewaczka Teresa Żylis-Gara urodzona 23 stycznia 1930 roku w Landwarowie k. Wilna. Dwa tygodnie wcześniej (14.08) pożegnaliśmy Igora Dawidowicza Ojstracha, dyrygenta, skrzypka i pedagoga urodzonego w 1931 roku. W audycji "Dźwięki na 96 obrotów" przywołaliśmy wykonania tych znakomitych artystów.
Zobacz więcej na temat:  Teresa Żylis-Gara Dwójka Róża Światczyńska Piotr Metz

Bomsori Kim: Warszawa jest dla mnie jak dom

- Podczas próby przed koncertem napisałam do przyjaciółki, że czuję się tutaj jak w domu. Dawno w Polsce nie grałam, ostatnio w październiku zeszłego roku. Nie mogłam mieć koncertów w czasie pandemii, więc to dla mnie pierwszy występ od tamtego czasu - mówiła w Dwójce południowokoreańska skrzypaczka, który wystąpiła na tegorocznym Festiwalu "Chopin i jego Europa".
Zobacz więcej na temat:  Chopin i jego Europa skrzypce Róża Światczyńska Rafał Blechacz Dwójka MUZYKA

Vaclav Luks: Mozart zaglądał trochę w nuty Myslivečka

- Inspiracja muzyką Myslivečka jest u Mozarta bardzo wyraźna. Trzeba bowiem pamiętać, że Mozart był kilkakrotnie we Włoszech i za każdym razem starał się o tę samą posadę, o którą walczył Josef Mysliveček, czyli o dyrekcję Opery San Carlo w Neapolu, która była wówczas największą sceną operową we Włoszech - mówił w Dwójce Vaclav Luks.
Zobacz więcej na temat:  muzyka klasyczna dyrygent Wolfgang Amadeusz Mozart Dwójka Róża Światczyńska

Eric Lu: odczuwam łączność z kompozytorami

- W kategoriach czysto pianistycznych gram najczęściej Mozarta, Schuberta i Chopina. Z tymi trzema kompozytorami czuje się najbardziej związany i to także na poziomie osobistym - mówił w Dwójce Eric Lu, amerykański pianista, laureat XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie, znakomity artysta, którego mogliśmy słuchać podczas festiwalu "Chopin i jego Europa". 
Zobacz więcej na temat:  Chopin i jego Europa Eric Lu Róża Światczyńska Dwójka

Festiwal "Chopin i jego Europa". Recital Erica Lu z Filharmonii Narodowej

Eric Lu - amerykański pianista, laureat XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie - to kolejny znakomity artysta, którego mogliśmy słuchać podczas festiwalu "Chopin i jego Europa". Wśród dzieł, które zagrał, znalazły się m.in. "Nokturn c-moll" op. 48 nr 1 i "Wielki Polonez Es-dur" op. 22. 
Zobacz więcej na temat:  Chopin i jego Europa Eric Lu Róża Światczyńska Dwójka