X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
PR24 Portal
Section05
Róża Thun

Sześciu Polaków w kierownictwie komisji w PE - podsumowanie

PiS oraz PO mają po trzech wiceprzewodniczących komisji w Parlamencie Europejskim. Beata Szydło nie będzie szefową komisji zatrudnienia i spraw socjalnych. Tak wygląda podsumowanie dnia w europarlamencie, podczas którego dokonano wyboru kierownictwa wszystkich komisji. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Parlament Europejski Komisja Europejska Witold Waszczykowski Zdzisław Krasnodębski Ryszard Czarnecki Janusz Lewandowski Beata Szydło Róża Thun

J. Knap o zachowaniu B. Arłukowicza: pokazał swoją twarz

- Te osoby w tej chwili pokazały swoją twarz. To osoby, które z woli polskiego narodu zostały wybrane na parlamentarzystów. Czy będą reprezentować Polskę w europarlamencie? Wątpię - powiedział w Polskim Radiu 24 Jacek Knap z NSZZ "Solidarność". Chodzi o zachowanie Bartosza Arłukowicza, Danuty Hübner i Róży Thun podczas wręczenia zaświadczeń o wyborcze na europosła.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wybory do Parlamentu Europejskiego Bartosz Arłukowicz Danuta Huebner Róża Thun

Grzegorz Schetyna: Świętokrzyskie trzeba otworzyć

Wielką szansą dla województwa świętokrzyskiego są m.in. specjalne strefy ekonomiczne; chcemy inwestować w człowieka poprzez budowę żłobków, przedszkoli, poprzez ofertę dla przedsiębiorców - mówili w niedzielę liderzy Koalicji Obywatelskiej podczas konwencji w Skarżysku-Kamiennej.
Zobacz więcej na temat:  świętokrzyskie POLSKA Grzegorz Schetyna Katarzyna Lubnauer Barbara Nowacka Róża Thun polityka koalicja obywatelska Platforma Obywatelska Nowoczesna

Ryszard Czarnecki: "Unia ma więcej do przegrania niż Polska"

- Uważam, że porozumienie z Komisją Europejską nastąpi. Nie jest pytaniem czy, tylko kiedy. Jeśli Unia będzie ewoluować w tym kierunku co obecnie, to państwom narodowym, które dbają o suwerenność, trudno będzie się porozumieć z UE. Szczególnie, gdy będzie ona zakładnikiem Niemiec i Francji. Pozostałe kraje albo się podporządkują, albo staną się tarczą strzelnicza. Tak dzieje się w przypadku Polski – mówił w Polskim Radiu 24 europoseł PiS Ryszard Czarnecki.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska Polityka PR24 ŚWIAT Róża Thun Komisja Europejska

"Powiązanie środków UE z praworządnością formą nacisku"

- Nie ma oficjalnych deklaracji ws. powiązania środków unijnych z kwestią praworządności. To forma nacisku na niektóre państwa członkowskie - powiedział w audycji 24 Pytania europoseł PiS, były wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego Ryszard Czarnecki. Odniósł się także do europosłanki PO, Róży Thun.
Zobacz więcej na temat:  Ryszard Czarnecki Unia Europejska Prawo i Sprawiedliwość Donald Tusk Róża Thun Platforma Obywatelska

Czarnecki odwołany. „To nie był dobry dzień dla demokracji”

Europoseł PiS Ryszard Czarnecki został odwołany ze stanowiska wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego. Powodem były jego słowa o  europosłance z Platrofmy Obywatelskiej Róży Thun. 447 europosłów głosowało za odwołaniem Ryszarda Czarneckiego, 196 - było przeciw, 30 - wstrzymało się od głosu. O odwołaniu Ryszarda Czarneckiego mówił w audycji Północ-Południe prof. Zdzisław Krasnodębski, europoseł PiS.
Zobacz więcej na temat:  Ryszard Czarnecki Europarlament Parlament Europejski Róża Thun

Czarnecki odwołany. "Totalitaryzm liberalny nie zna litości"

Europoseł Prawa i Sprawiedliwości, Ryszard Czarnecki, został odwołany ze stanowiska wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego. – "Totalitaryzm liberalny" nie zna litości – oceniał w Polskim Radiu 24 Marek Król, publicysta. Na naszej antenie również komentarze Samuela Pereiry z TVP Info i Macieja Chudkiewicza z Tygodnika "Solidarność".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Europarlament Ryszard Czarnecki Parlament Europejski Marek Król Samuel Pereira Róża Thun Prawo i Sprawiedliwość Guy Verhofstadt

Ryszard Czarnecki odwołany ze stanowiska wiceszefa PE

- Postanowiłem, że nie będę wyrzekał się swoich poglądów, dalej będę uważać, że donoszenie na własny kraj do obcych mediów jest rzeczą karygodną – powiedział w audycji Północ Południe Ryszard Czarnecki. Europoseł PiS w środę został odwołany z funkcji wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego. Gościem Polskiego Radia 24 był także dr Grzegorz Gil z Uniwersytetu Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Europarlament Unia Europejska Ryszard Czarnecki Prawo i Sprawiedliwość Parlament Europejski Róża Thun