X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Różaniec do Granic

Inauguracja "Różańca do Granic Nieba". Abp Górzyński: poprzez modlitwę pomóc światu

Nawiązując do dzisiejszej Ewangelii z opisem ośmiu błogosławieństw, arcybiskup Józef Górzyński podkreślał, że do zrozumienia tajemnicy i wartości cierpienia konieczne jest spojrzenie na nie w perspektywie bożej. To zaś jest darem od Boga, o który trzeba prosić. Abp Górzyński przewodniczył mszy otwierającej akcję "Różaniec do Granic Nieba".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo religia Różaniec do Granic Kościół wiara Kościół katolicki aktualności katolickie

"Duch Święty zadziałał i poddał organizatorom taki temat". Ksiądz o intencji Różańca Do Granic Nieba

- Chcę przeprowadzić ludzi, wytłumaczyć po kolei, co tu zrobić, żeby to, o co proszą organizatorzy - przyjęcie nienarodzonego dziecka - dokonało się w sercu, a nie tylko na ustach, pięknych deklaracjach - powiedział w Polskim Radiu 24 ks. Teodor Sawielewicz opowiadając o celach akcji Różaniec Do Granic Nieba. 
Zobacz więcej na temat:  aborcja Wszystkich Świętych Kościół Różaniec do Granic POLSKA społeczeństwo religia

Syndrom poaborcyjny. Bodasiński: to głęboko ukryta rana w wielu polskich rodzinach

- Chcemy zaprosić wszystkich Polaków na drogę, którą przechodzą osoby chcące się zmierzyć z syndromem poaborcyjnym, czyli z zespołem emocji, stanów, które są powtarzalne i stałe dla sytuacji, kiedy w danej rodzinie jest popełniana aborcja. W wielu rodzinach to jest głęboko ukryta rana. W na tyle wielu, że dotyczy to całego społeczeństwa - powiedział w Polskim Radiu 24 Maciej Bodasiński, reżyser i współorganizator "Różańca do granic nieba". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA aborcja Tomasz Terlikowski Różaniec do Granic

„Wielka Pokuta” i „Różaniec do Granic” drogą do duchowej odnowy człowieka

Minął rok od akcji „Różaniec do Granic”. Gościem audycji „Terlikowski na Froncie” był Maciej Bodasiński, reżyser i współorganizator wydarzenia. – Liczba zapytań dotyczących kolejnej edycji była dla nas wstrząsająca i zaskakująca. Spowodowało to we mnie wielką radość, bo ponowne zainteresowanie Polaków tą akcją oznacza, że była ona dla nich żywym doświadczeniem wspólnoty, która jest bardzo potrzebna – powiedział.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Różaniec do Granic wiara religia chrześcijaństwo społeczeństwo katolicyzm

"Ukoronowanie Matki Boskiej Jasnogórskiej potrzebne Polakom"

Mijający rok w Kościele obfitował w wiele ważnych wydarzeń: 100-lecie Objawień Fatimskich, 300-lecie koronacji Matki Boskiej Jasnogórskiej oraz 140-lecie Objawień w Gietrzwałdzie. O 2017 roku w Kościele mówili w Polskim Radiu 24 Mariusz Tabulski, definitor generalny zakonu Paulinów, arcybiskup Józef Górzyński, metropolita warmiński oraz ks. Grzegorz Kurp, rzecznik warszawskiej prowincji Pallotynów.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Kościół katolicki chrześcijaństwo Różaniec do Granic objawienia fatimskie

Bulwersujący tytuł w BBC. "Kontrowersyjny dzień modlitwy"

– Polscy katolicy zorganizowali kontrowersyjny dzień modlitwy na granicach – takiego tytułu, wobec akcji "Różaniec do Granic", w swoim artykule użyło brytyjskie BBC. Co spowodowało, że dziennikarze stacji w ten sposób wypowiedzieli się o wydarzeniu, które miało miejsce w naszym kraju w sobotę? W audycji Północ-Południe komentarz Mateusza Maranowskiego, dziennikarza Polskiego Radia 24, który brał udział w akcji.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Różaniec do Granic religia wiara BBC chrześcijaństwo

"Różaniec do Granic". Modlitwa dzieci na Westerplatte

Wzdłuż liczącej 3,5 tys. km granicy Polski stanęli dziś ludzie odmawiający różaniec. Akcja "Różaniec do Granic" duchowo zmobilizowała cały kraj. Właśnie teraz, po uroczystych mszach św. rozpoczyna się odmawianie różańca na granicach, ale także w wielu miastach poza Polską. Szczególną granicą Polski jest Bałtyk - właśnie tam, na Westerplatte różaniec będą odmawiały dzieci.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Westerplatte Różaniec do Granic aktualności katolickie Gdańsk

"Różaniec do granic to wielkie wydarzenie modlitewne"

„Różaniec do granic” to po ubiegłorocznych Światowych Dniach Młodzieży 2016 największe wydarzenie modlitewne w Europie - podkreśla rzecznik prasowy Episkopatu Polski ksiądz Paweł Rytel-Andrianik. Organizatorzy szacują, że do inicjatywy przyłączy się milion osób. „Różaniec do granic” to organizowana w 320 kościołach na obrzeżach Polski modlitwa w intencji naszej ojczyzny oraz pokoju na świecie. W PR24 o ostatnich przygotowaniach do wielkiej modlitwy opowiadał Grzegorz Maciak (IAR)
Zobacz więcej na temat:  Różaniec do Granic chrześcijaństwo Fatima