more_horiz
PR24 Portal
Section05
Ryanair

"Zagrożenie wybuchu bomby z założenia fałszywe". Jest nowy raport ws. porwania samolotu Ryanair przez Białoruś

W maju ubiegłego roku władze Białorusi dopuściły się porwania polskiego samolotu linii lotniczych Ryanair, powołując się na informację o bombie znajdującej się na pokładzie. Rada Organizacji Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego (ICAO) wydała raport, w którym stwierdziła, że nie tylko alarm, ale w ogóle zagrożenie wybuchem bomby "było z założenia fałszywe".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Mińsk Białoruś Ryanair samolot lotnictwo porwanie ONZ

У Польщі представили слідство у справі викрадення літака Ryanair Лукашенкою

Станіслав Жарин назвав державним тероризмом здійснену у травні білоруськими спецслужбами операцію із викрадення і примусової посадки літака із Романом Пратасевічом на борту 
Zobacz więcej na temat:  Білорусь Лукашенко тероризм Ryanair опозиція Раман Пратасєвіч Польща спецслужби

В Польшу бежал белорусский диспетчер, который посадил самолет Ryanair c Романом Протасевичем на борту

Бежавший в Польшу белорусский диспетчер Олег Галегов сообщил, что за инцидентом с экстренной посадкой в Минске лайнера Ryanair в мае стоит белорусское КГБ.
Zobacz więcej na temat:  Беларусь-ЕС Польша Ryanair

Szef Ryanair nazwał CPK "głupim projektem". Jest odpowiedź prezesa spółki

Michael O'Leary, szef irlandzkich linii lotniczych Ryanair, który świadczy obsługę części lotów z Polski, w wywiadzie dla portalu onet.pl powiedział, że Centralny Port Komunikacyjny jest "głupim i szalonym projektem". "Na złodzieju czapka gore" - odpowiedział prezes spółki Mikołaj Wild.
Zobacz więcej na temat:  Ryanair ŚWIAT społeczeństwo Europa centralny port komunikacyjny GOSPODARKA budowa budownictwo infrastruktura

Kuczyński: wiele wskazuje na to, że w porwanie maszyny Ryanair zaangażowane były służby rosyjskie

- Nie byłoby nic dziwnego w tym, gdyby okazało się, że białoruskie KGB ściśle współpracuje z rosyjską FSB - mówił w Polskim Radiu 24 Grzegorz Kuczyński, analityk ds. bezpieczeństwa i służb specjalnych. Gościem audycji był też red. Siarhiej Pielasa, białoruski dziennikarz pracujący w Polsce. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Polskie Radio 24 porwanie samolot Ryanair Białoruś Rosja KGB FSB

Jarosław Guzy: Łukaszenka musiał mieć przyzwolenie Putina na międzynarodową awanturę

- Jeżeli zostanie ustalona współodpowiedzialność Rosji za operację, to również Władimir Putin będzie odpowiedzialny za los zatrzymanych młodych ludzi - mówił w Polskim Radiu 24 Jarosław Guzy, komentując wymuszenie lądowania samolotu Ryanair w Mińsku i aresztowanie działacza białoruskiej opozycji. Gościem był również dr hab. Kamil Zajączkowski (Centrum Europejskie UW). 
Zobacz więcej na temat:  Białoruś Aleksander Łukaszenka Ryanair Władimir Putin ŚWIAT

Ekspert o zatrzymaniu samolotu w Mińsku: mamy do czynienia z operacją służb specjalnych

Po wymuszeniu przez białoruskie władze lądowania samolotu lecącego z Aten do Wilna i aresztowaniu lecącego nim opozycjonisty Ramana Pratasiewicza, współzałożyciela kanału NEXTA, coraz więcej państw ogłasza białoruską przestrzeń powietrzną za obszar niebezpieczny i wprowadza zakaz lotów nad Białorusią. Tak zrobiły Litwa, Łotwa i Ukraina. Nad Białorusią nie latają też samoloty węgierskiej linii Wizz Air.
Zobacz więcej na temat:  Białoruś opozycja Mińsk Aleksander Łukaszenka Unia Europejska Ryanair Michał Strzałkowski

"To absolutnie nie może pozostać bez odpowiedzi". Prezydent o zatrzymaniu samolotu w Mińsku

Wydarzenia na Białorusi związane z wymuszeniem lądowania samolotu pasażerskiego to sytuacja bez precedensu, stanowiąca złamanie zasad prawa międzynarodowego i absolutnie nie może pozostać bez międzynarodowej odpowiedzi - powiedział prezydent Andrzej Duda. Podkreślił, że dziś liczy na reakcję ze strony Unii Europejskiej.
Zobacz więcej na temat:  Azja Turcja Andrzej Duda Białoruś Ryanair samolot Unia Europejska Rada Europejska
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem