X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
PR24 Portal
Section05
Ryszard Czarnecki

Transformacja energetyczna. Ryszard Czarnecki: modyfikacja konieczna, ale w sposób naturalny

- UE dąży do tego, by zamykać kopalnie. W Wielkiej Brytanii proces likwidowania kopalń trwał od lat 50. To pokazuje, że inne kraje europejskie miały dekady na to, by dostosować się do nowej sytuacji - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Ryszard Czarnecki, europoseł PiS, odnosząc się do sytuacji związanej z polityką węglową. O sprawie mówił też Paweł Poncyljusz z Koalicji Obywatelskiej. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ryszard Czarnecki Krzysztof Świątek energetyka węgiel

Unijne sankcje na Rosję. Czarnecki: pochodna konsensusu we Wspólnocie

- Kiedy Unia Europejska przedłuża sankcje wobec Rosji - a dzieje się tak co pół roku - zawsze jest jednomyślność krajów Wspólnoty - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Ryszard Czarnecki, europoseł PiS. Gościem "Debaty Jedynki" był również Paweł Zalewski (KO).
Zobacz więcej na temat:  sankcje Rosja Ukraina Europa Unia Europejska sankcje Unii Europejskiej sankcje USA USA Marek Mądrzejewski Ryszard Czarnecki Paweł Zalewski ŚWIAT

TYLKO U NAS PE krytyczny wobec uzgodnień szczytu UE. Czarnecki: chciał pokazać, że coś znaczy

- Rezolucja Parlamentu Europejskiego nie ma żadnych formalnych konsekwencji. PE może naciskać na zwiększenie budżetu UE, co zresztą byłoby korzystne. Natomiast to tylko polityczna ocena szczytu Rady Europejskiej - tak w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl komentuje przyjętą przez PE rezolucję dotyczącą uzgodnień unijnego szczytu Ryszard Czarnecki, europoseł PiS. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Unia Europejska Europa Parlament Europejski Ryszard Czarnecki

"Im nie chodzi o praworządność, ale o środki z UE". Czarnecki o negocjacjach na unijnym szczycie

- Nie sądzę, aby sprawa praworządności była clou obecnego szczytu przywódców państw unijnych. Niektóre kraje, na przykład Holandia, podnoszą tę sprawę. Ale nie chodzi jej o praworządność na Węgrzech czy w Polsce, ale o to, że ten kraj ma największy rabat do swojej składki członkowskiej. Chce go utrzymać - powiedział w Polskim Radiu 24 europoseł PiS Ryszard Czarnecki.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Ryszard Czarnecki Unia Europejska POLSKA Polska w Unii Europejskiej fundusze unijne

Negocjacje ws. budżetu UE. Czarnecki: kraje walczą o swoje i to jest zupełnie racjonalne

- Gdy chodzi o pieniądze, to euroslogany o solidarności nie są ważne, poszczególne kraje walczą o swoje i to jest zupełnie racjonalne - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Ryszard Czarnecki, europoseł PiS. Z kolei Paweł Zalewski z KO przyznał, że "wszystkie negocjacje dotyczące pieniędzy wykazują granicę lojalności poszczególnych państw".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Antoni Trzmiel Unia Europejska Ryszard Czarnecki Paweł Zalewski polityka

"Trzaskowski, jako prezydent, doprowadziłby do chaosu". Czarnecki ostro o kandydacie KO

- Nie chcemy wojny na górze - powiedział w sobotę w Toruniu europoseł Ryszard Czarnecki (PiS). Dodał, że w II turze wyborów prezydenckich Polacy dokonają wyboru cywilizacyjnego. Ocenił, że Rafał Trzaskowski, jako prezydent, doprowadziłby do chaosu, na co - jego zdaniem - nie można pozwolić.
Zobacz więcej na temat:  wybory prezydenckie 2020 Rafał Trzaskowski POLSKA Andrzej Duda Ryszard Czarnecki polityka

Unijny szczyt poświęcony finansom. Pieniądze podzielą Europę?

– Spadły maski. Już nikt nie mówi o europejskiej solidarności, wszyscy mówią o pieniądzach – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia europoseł PiS Ryszard Czarnecki o unijnych rozmowach w sprawie podziału środków. Krytycznie o przyjmowaniu pieniędzy z UE wypowiedział się poseł Konfederacji Dobromir Sośnierz. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Unia Europejska budżet ue koronawirus Ryszard Czarnecki Beata Michniewicz

Ryszard Czarnecki: Polska jednym z największych beneficjentów programu odbudowy UE

- Jest to efekt bardzo sprawnych, skutecznych negocjacji polskich władz, wynika to także z szacunków dotyczących strat, jakie poniesie gospodarka i poszczególne kraje członkowskie UE - tak ocenił w Programie 1 Polskiego Radia eurodeputowany Ryszard Czarnecki, komentując program odbudowy przedstawiony przez Komisję Europejską.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Antoni Trzmiel Ryszard Czarnecki Unia Europejska Komisja Europejska

Czarnecki: presja międzynarodowa pomoże w sprawach odbierania dzieci Polakom w Niemczech

- Presja międzynarodowa może spowodować, że skandaliczne przypadki zabierania polskim rodzicom dzieci, czy niepozwalanie na mówienie dzieciom w języku ojczystym, nie będą się powtarzać albo będą sytuacjami bardzo rzadkimi - powiedział w Polskim Radiu 24 europoseł PiS Ryszard Czarnecki.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Ryszard Czarnecki Unia Europejska POLSKA Polska w Unii Europejskiej Niemcy

Ryszard Czarnecki: Polska wśród kilku krajów, które najmniej ucierpiały w związku z epidemią

- Polska, dzięki szybkim i mądrym decyzjom władz oraz mądrości i samodyscyplinie naszego społeczeństwa, jest wśród kilku krajów, które najmniej ucierpiały w związku z epidemią koronawirusa - powiedział w Polskim Radiu 24 europoseł PiS Ryszard Czarnecki.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Ryszard Czarnecki Antoni Opaliński Unia Europejska koronawirus POLSKA Polska w Unii Europejskiej pandemia COVID-19