X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Ryszard Terlecki

Terlecki: nie zgadzamy się, żeby UE dyktowała, jaka formacja polityczna ma rządzić w Polsce

- Unia Europejska wymyśliła sobie, że na przykładzie Polski pokaże innym państwom członkowskim, że rządy prawicy są nieopłacalne i należy je jak najszybciej zmienić. Na taki sposób myślenia nigdy się nie zgodzimy - powiedział "Polsce Times" szef klubu PiS Ryszard Terlecki, podkreślając, że "twarda polityka wobec UE jest niezbędna". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Unia Europejska Trybunał Sprawiedliwości UE Ryszard Terlecki Prawo i Sprawiedliwość Fit for 55 Sąd Najwyższy reforma sądownictwa

Co z zatwierdzeniem polskiego KPO? Terlecki: zawetowanie Fit for 55 może być skuteczne

- Weto części zapisów pakietu "Fit for 55", to nie tylko obrona naszej gospodarki rolnej czy leśnej, ale też sposób na uświadomienie Unii, że nie opłaca się prowadzenie polityki wymierzonej w Polskę. Weto może być skuteczną bronią, choć trzeba przyznać, że jest to taka broń bardzo ostateczna - mówił w Polskim Radiu 24 wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Dorota Kania Ryszard Terlecki ŚWIAT Europa Unia Europejska Bruksela Komisja Europejska Krajowy Plan Odbudowy fundusze unijne Fit for 55 weto

"Zrobiłaby wszystko, żebyśmy stracili władzę". Terlecki o działaniach opozycji

- Po stronie opozycji nie ma ani koncepcji, ani ludzi, którzy te koncepcje mogliby tworzyć. To jest po prostu grupa interesu, która marzy o tym, żeby te interesy wróciły i żeby można je było bezkarnie i z przyzwoleniem państwa realizować - mówił w Programie 1 Polskiego Radia wicemarszałek Sejmu i szef klubu PiS Ryszard Terlecki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka opozycja Prawo i Sprawiedliwość Ryszard Terlecki wybory parlamentarne

Terlecki: czasem trzeba zacisnąć zęby i podejmować niepopularne decyzje

- To był trudny rok, zagrożeń było bardzo dużo. Były takie chwile, że znajdowaliśmy się na krawędzi czarnowidztwa, że to wszystko doprowadzi nas do rozwiązań nadzwyczajnych, krytycznych - mówił wicemarszałek Sejmu i szef klubu PiS Ryszard Terlecki, który na antenie Programu 1 Polskiego Radia podsumował miniony rok w polityce. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Prawo i Sprawiedliwość Ryszard Terlecki Małgorzata Raczyńska-Weinsberg

TYLKO U NAS Obniżka podatku VAT na żywność. Ryszard Terlecki wyjaśnia

Szef klubu PiS Ryszard Terlecki powiedział dziś, że trwają pracę nad obniżeniem stawki podatku VAT na żywność. - To bardzo poważne przedsięwzięcie, które niestety trzeba uzgodnić z Komisją Europejską - mówi wicemarszałek Sejmu zapytany o to, kiedy pojawią się stosowne przepisy. W tej sprawie rządzący będą mogli liczyć na opozycję.
Zobacz więcej na temat:  vat żywność Ryszard Terlecki Mateusz Morawiecki Prawo i Sprawiedliwość PiS

"Nie damy się wciągnąć w linię obrony Giertycha". Politycy PiS komentują doniesienia o użyciu systemu Pegasus

- Zarzuty są niepoważne - powiedział szef klubu PiS Ryszard Terlecki, odnosząc się do informacji, że Roman Giertych był inwigilowany przy użyciu systemu Pegasus. - Nie damy się wciągnąć w scenariusz linii obrony Romana Giertycha - dodała rzecznik partii Anita Czerwińska.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Roman Giertych sądownictwo Ryszard Terlecki Anita Czerwińska pegasus Stanisław Żaryn

"My nigdy nie używaliśmy pogróżek". Terlecki reaguje na słowa Tuska

W niedzielę w Warszawie podczas manifestacji przeciwko ustawie medialnej przemawiał Donald Tusk. W swoim wystąpieniu lider PO przytoczył wiersz Czesława Miłosza, który zaadresował do prezydenta Andrzeja Dudy. Do słów Donalda Tuska odniósł się wicemarszałek Sejmu. - My nigdy nie używaliśmy pogróżek wobec przeciwników - powiedział Ryszard Terlecki. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka ustawa medialna protest Donald Tusk Platforma Obywatelska PO Ryszard Terlecki Prawo i Sprawiedliwość PiS Andrzej Duda prezydent TVN

Terlecki uspokaja: ustawa medialna nie jest wymierzona w żadną stację telewizyjną

Szef klubu Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Terlecki powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że ustawa medialna nie jest wymierzona w żadną stację telewizyjną. Jak podkreśla wicemarszałek, przepisy mają na celu ochronę polskiego rynku medialnego przed napływem kapitału z krajów niedemokratycznych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka ustawa medialna Ryszard Terlecki Prawo i Sprawiedliwość media TVN discovery

"To kłopot dla polskiego parlamentaryzmu". Ryszard Terlecki o immunitecie Tomasza Grodzkiego

Jak uważa wicemarszałek Sejmu oraz szef klubu PiS Ryszard Terlecki kłopotem dla polskiego parlamentu jest to, że marszałek Senatu Tomasz Grodzki nie zrezygnował z immunitetu. Problemem jest również to, że nie wyjaśnił sytuacji, która go dotyczy. Jak powiedział wicemarszałek Sejmu jest "to przykre, ale niezaskakujące".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA immunitet Tomasz Grodzki Ryszard Terlecki sądownictwo PiS prokuratura