X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Rząd RP

"Nie rozpatrywałbym tego w kontekście rozpadu koalicji". Rzecznik rządu o stanowisku Gowina

- Uważamy, że 10 maja można przeprowadzić wybory, o ile oczywiście zachowa się procedury bezpieczeństwa. W sprawie głosowania korespondencyjnego wicepremier Jarosław Gowin ma inne stanowisko, ale zobaczymy jak będzie na głosowaniu, bo projekt może ulegać zmianom - mówił rzecznik rządu Piotr Müller.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Piotr Müller Rząd RP Jarosław Gowin wybory prezydenckie polityka wybory prezydenckie 2020

W poniedziałek informacja premiera na temat sytuacji epidemicznej

Wznowienie obrad Sejmu nastąpi w poniedziałek o 10.00. Posiedzenie rozpocznie się informacją premiera na temat sytuacji epidemiologicznej w Polsce związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Posłowie zajmą się także autopoprawką PiS do projektu ustawy ws. głosowania korespondencyjnego, która zakłada, że głosowanie korespondencyjne w wyborach prezydenckich w 2020 roku będzie jedynym sposobem oddania głosu. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce Sejm Rząd RP polityka

Jarosław Gowin podał się do dymisji. Porozumienie zostaje w koalicji

Wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin podał się do dymisji. Dodał, że Porozumienie pozostaje w koalicji z PiS i Solidarną Polską. Na swoje miejsce Gowin rekomenduje minister rozwoju Jadwigę Emilewicz.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka wybory w Polsce wybory prezydenckie wybory prezydenckie 2020 Koronawirus w Polsce konstytucja Jarosław Gowin Porozumienie Jarosława Gowina Sejm rząd Rząd RP rząd Mateusza Morawieckiego

"Część partyjnych kolegów była zaskoczona jego postawą". Dr Karnkowski o dymisji Gowina

- Ryszard Petru wykreował środowisko polityczne, które po jakimś czasie go odrzuciło. Przed takim ryzykiem stoi również Jarosław Gowin - powiedział dr Krzysztof Karnkowski, socjolog. - Część z jego partyjnych kolegów była zaskoczona tym, jaką postawę przyjął w ostatnich dniach - dodał.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Jarosław Gowin POLSKA polityka Porozumienie Jarosława Gowina zjednoczona prawica koalicja Rząd RP Jerzy Jachowicz

Minister rozwoju: do końca dnia chcemy przyjąć projekty ustaw ws. "tarczy antykryzysowej"

- Pracujemy nad rozwiązaniami, które sprawią, że będziemy mogli przez ten trudny czas przejść możliwie suchą stopą. Podczas dzisiejszego roboczego spotkania Rady Ministrów omówiliśmy wszystkie elementy "tarczy antykryzysowej" - powiedziała minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Zapewniła, że jeśli będzie taka potrzeba, "tarcza antykryzysowa" zostanie rozszerzona.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce Jadwiga Emilewicz marlena maląg Tadeusz Kościński Rząd RP premier

Sejm zajmie się "tarczą antykryzysową". Rzecznik rządu: możliwe uwzględnienie postulatów opozycji

Rzecznik rządu Piotr Müller zaapelował do opozycji o konstruktywne podejście do pakietu antykryzysowego. Wyraził nadzieję, że zostanie on szybko przyjęty przez Sejm i Senat. Dodał, że jeśli poprawki przygotowane przez opozycję "będą rozsądne i z zapleczem finansowym", zostaną przyjęte.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Sejm Piotr Müller Rząd RP koronawirus Koronawirus w Polsce tarcza antykryzysowa opozycja

Rzecznik rządu o stanie nadzwyczajnym: to byłoby nie tylko przesunięcie wyborów, także szereg restrykcji

- Wprowadzenie w Polsce stanu nadzwyczajnego umożliwiłoby przesunięcie wyborów, ale z tym również wiązałby się szereg restrykcji i ograniczeń, w tym ograniczeń konstytucyjnych - wyjaśniał w TVP Info rzecznik rządu Piotr Müller.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Sejm Piotr Müller Rząd RP koronawirus Koronawirus w Polsce tarcza antykryzysowa opozycja wybory prezydenckie 2020

Adam Gaafar: rząd zdaje egzamin w sprawie zagrożenia koronawirusem

- Mamy do czynienia z czymś, co pojawiło się nagle. Rząd, póki co, zdaje egzamin. Wszystko jest realizowane zawczasu. Rządzący nie czekają na to, co się stanie, gdy epidemia się bardziej rozwinie - powiedział w Polskim Radiu 24 Adam Gaafar z portalu TVP Info. Gościem audycji był także Marcin Piasecki z "Rzeczpospolitej".
Zobacz więcej na temat:  koronawirus POLSKA Koronawirus w Polsce choroby zakaźne Rząd RP Jadwiga Emilewicz

Dr Sebastian Gajewski: rząd i inne gremia kierownicze także powinny pracować zdalnie

- Jak się okazało, pełnienie kierowniczego stanowiska państwowego nie chroni przed koronawirusem. Rząd sam musi dostosować się do tego, do czego namawia społeczeństwo, a więc wejść w tryb zdalny - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Sebastian Gajewski z Centrum Daszyńskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce Michał Woś Rząd RP ministerstwo środowiska Sebastian Gajewski Antoni Opaliński