more_horiz
PR24 Portal
Section05
Rzeszów

Prezydent Andrzej Duda przyleciał do Rzeszowa rezerwowym samolotem. Wcześniej musiał zawrócić do Warszawy

Samolot z prezydentem Andrzejem Dudą na pokładzie wylądował w piątek o godz. 15.00 na lotnisku Rzeszów-Jasionka - Prezydentowi nie zagrażało w żadnej chwili niebezpieczeństwo. Lądowanie również odbyło się bezpiecznie. Pan prezydent Andrzej Duda udał się już do Rzeszowa alternatywnym środkiem transportu - powiedział Paweł Szot w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową komentując wcześniejsze, awaryjne lądowanie samolotu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Andrzej Duda Joe Biden w Polsce Joe Biden Rzeszów samolot

Rzeszów: zabójstwo psycholog w zakładzie karnym. Wiceszef MS: zrobimy wszystko, by wyjaśnić tę sprawę

"Jestem wstrząśnięty śmiercią funkcjonariuszki Służby Więziennej w Zakładzie Karnym w Rzeszowie" - napisał wiceminister sprawiedliwości Michał Woś. Kobieta pracowała jako psycholog. Miała zostać zaatakowana nożyczkami przez jednego z osadzonych. Wiceszef resortu zapowiedział wyjaśnienie sprawy. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo zabójstwo służba więzienna Ministerstwo Sprawiedliwości podkarpackie Rzeszów Michał Woś

"Gwarantuje podróż w czasie, będąc wciąż trendy". Beata Kuman o wystawie "Modowy Luksus"

- Wystawa "Modowy Luksus" prezentuje duży obszar czasowy ok. 150 lat luksusu w wersji historycznej, do którego odwołujemy się teraz, ponieważ obecnie powróciła moda na styl vintage czy styl art déco. Dzięki temu wystawa jest na czasie, a jednocześnie gwarantuje podróż w czasie - powiedziała w Polskim Radiu 24 kuratorka wystawy Beata Kuman.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 moda moda i uroda Rzeszów wystawa muzeum kobieta

"Tego wymaga bezpieczeństwo naszej ojczyzny". Mariusz Błaszczak o nowoczesnym sprzęcie dla Wojska Polskiego

We wtorek szef MON Mariusz Błaszczak w Rzeszowie poinformował, że w związku z przygotowywaną ustawą dotyczącą obrony ojczyzny w przyszłym roku będą jeszcze "większe wzmacniania Wojska Polskiego w najnowocześniejszy sprzęt". Dodał, że "tego wymaga bezpieczeństwo naszej ojczyzny". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mariusz Błaszczak Wojsko Polskie służby i bezpieczeństwo sprzęt regiony Rzeszów podkarpackie Ministerstwo Obrony Narodowej

Polska zasilana wodorem? Na Podkarpaciu powstaje Dolina Wodorowa

Podkarpacka Dolina Wodorowa – to nazwa stowarzyszenia, które ma zamiar spełnić ekologiczne marzenie Europy i świata o zasilaniu środków komunikacji wodorem. – Efektem inicjatywy powinno być rozwijanie nowoczesnych biznesów, które będą wykorzystywać wodór jako nośnik energii. Chcemy wykorzystać nasz potencjał, który jest związany z wykorzystaniem wodoru do napędów silników lotniczych – powiedział rektor Politechniki Rzeszowskiej prof. Piotr Koszelnik. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka Piotr Firan ekologia społeczeństwo Rzeszów podkarpackie paliwa alternatywne wodór technologie komunikacja miejska inwestycje energia Szymon Taranda

KONGRES 590 "Chcemy uruchomić ten olbrzymi potencjał". Władysław Ortyl o perspektywach rozwoju regionu podkarpackiego

- Przemyśl ma olbrzymi potencjał pod względem zasobów turystycznych i kulturowych. Jest miastem, w którym można znaleźć odbicie Krakowa i Lwowa. Chcielibyśmy, żeby ten potencjał został uruchomiony - mówił w Polskim Radiu 24 Władysław Ortyl, marszałek województwa podkarpackiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka inwestycje regiony podkarpackie Rzeszów Przemyśl

Konkurs Muzyki Polskiej im. Moniuszki. Bezkonkurencyjne Książek Piano Duo

- Często przy okazji różnych konkursów słyszy się, że jury dyskutowało nad werdyktem. Oczywiście, zawsze dyskutujemy, ale na zasadzie twórczej raczej. Natomiast w przypadku tego konkursu i tej nagrody byliśmy nader zgodni - mówił w Dwójce prof. Andrzej Tatarski, przewodniczący jury Międzynarodowego Konkursu Muzyki Polskiej w Rzeszowie w kategorii zespołów kameralnych. Zwyciężył w niej Książek Piano Duo, czyli Agnieszka Zahaczewska-Książek i Krzysztof Książek.
Zobacz więcej na temat:  muzyka klasyczna Rzeszów Jakub Jamrozek Dwójka MUZYKA

Bolid studentów z Rzeszowa z kolejnymi sukcesami. Jest naprawdę szybki

Studenci Politechniki Rzeszowskiej zdobyli aż pięć statuetek podczas zawodów na torze FS Alpe Adria w Chorwacji. - Nasz bolid przyspiesza (do setki - red.) poniżej czterech sekund. Jest to dla nas najważniejszym wskaźnikiem, zaraz po prędkości w zakrętach - mówią w Programie 1 Polskiego Radia. Na czym polega rywalizacja w Formule Student?
Zobacz więcej na temat:  Patryk Michalski studenci Rzeszów motoryzacja
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem