more_horiz
PR24 Portal
Section05
ŚWIAT

POLSKIE RADIO 24 Tak Niemcy chcieli podbijać gospodarczo Polskę. Prof. Musiał ujawnia nowe fakty. "Cynicznie wykorzystali sytuację"

- Jest dokument, który podaje informację, że niemieccy przedsiębiorcy są zapraszani, by inwestować w Polsce, ale ma to być Polska północna, Śląsk, ale przede wszystkim należy skoncentrować się na województwie i mieście Gdańsk, ponieważ decydenci i rządzący tworzą tam właśnie proniemieckie lobby czy ugrupowania - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Bogdan Musiał, historyk.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Europa ŚWIAT serwis wschodni wojna 2022 Unia Europejska Niemcy Dorota Kania

NA ŻYWO Rosjanie atakują Siewierodonieck, trwają zacięte walki [RELACJA]

Wojska rosyjskie usiłują wedrzeć się do Siewierodoniecka w obwodzie ługańskim i w okolicy miasta trwają zacięte walki – poinformował w czwartek wieczorem szef władz obwodu ługańskiego. Serhij Hajdaj zaznaczył, że ważna trasa Lisiczańsk-Bachmut jest pod nieustannym ostrzałem sił rosyjskich i przemieszczanie się nią jest niebezpieczne. Śledzimy na bieżąco przebieg wojny na Ukrainie.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Rosja Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni RELACJA

Chiny w obliczu wojny na Ukrainie. Prof. Grochmalski: wynik istotny z punktu widzenia Tajwanu

- To miała być inna wojna, miała spowodować osłabienie zachodniej flanki NATO, co przełożyłoby się na zmniejszenie wiarygodności Stanów Zjednoczonych w polityce azjatyckiej wobec Chin i państw regionu - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Piotr Grochmalski (Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Europa ŚWIAT Rosja Ukraina serwis wschodni wojna 2022 Paweł Lekki

PR24 Prof. Gontarski: bezczynność Komisji Europejskiej ws. KPO jest bezprawnością

- Komisja Europejska dopuściła się z całą pewnością bezprawności. Jesteśmy dyskryminowani - jako gospodarka unijna - w stosunku do innych gospodarek, które do końca ubiegłego roku otrzymały stosowne zaliczki - skomentował na antenie Polskiego Radia 24 prof. Waldemar Gontarski (Europejska Wyższa Szkoła Prawa i Administracji).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Europa Unia Europejska Komisja Europejska fundusze unijne Krajowy Plan Odbudowy Polska w Unii Europejskiej

Mariusz Marszałkowski o spotkaniu szefów MSZ Polski i ZEA

Współpraca gospodarcza i rosyjska agresja na Ukrainę były głównymi tematami czwartkowego spotkania szefów MSZ Polski i Zjednoczonych Emiratów Arabskich. - ZEA są trzecim państwem, jeżeli chodzi o kwestie produkcji ropy naftowej, więc jest to gracz, który ma znaczenie na rynku surowców energetycznych, i mogą stać się alternatywą dla rosyjskich dostaw surowców - mówi w audycji "Więcej świata" Mariusz Marszałkowski z portalu BinzesAlert.pl.  
Zobacz więcej na temat:  wojna na Ukrainie Ukraina Więcej świata Jedynka Ukraina Arabia Saudyjska Zbigniew Rau Rosja ropa naftowa gaz ziemny Michał Strzałkowski ŚWIAT Europa

Pokój na Ukrainie za zdobycze terytorialne Rosji? Dr Raubo: musimy odpierać tego typu pomysły

- Będziemy słuchać takich głosów w przyszłości, niestety stronnictwo, które uznaje, że ponad głowami Ukraińców możemy niejako na mapie przesuwać strzałki i podpisywać się zamaszyście, jak to robił Stalin, niestety ta mentalność jest w środowiskach analitycznych czy politycznych w różnych częściach świata i państwach.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Europa ŚWIAT Rosja Ukraina serwis wschodni wojna 2022 Paweł Lekki

Ukraiński generał alarmuje: Rosjanie rozlokowują w Brześciu rakiety Iskander. Tuż przy polskiej granicy

Generał Ołeksij Hromow, zastępca szefa Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy poinformował, że Rosjanie rozlokowują rakiety Iskander w Brześciu na Białorusi. - To może oznaczać, że mają zamiar ostrzeliwać stamtąd zachodnią Ukrainę. Brześć jest położony nad Bugiem tuż przy granicy z Polską.  
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Ukraina Białoruś wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni granica

Kadyrow grozi Polsce. Jan Parys: rosyjska propaganda tylko utwierdza nasz patriotyzm

- Jesteśmy przyzwyczajeni do antypolskiej propagandy ze strony Rosji, ona tylko utwierdza Polaków w konieczności budowania wspólnoty atlantyckiej i wzmacniania obronności - powiedział w Polskim Radiu 24 Jan Parys, b. minister obrony narodowej, odnosząc się do słów Romana Kadyrowa, szefa Republiki Czeczeńskiej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Europa ŚWIAT Rosja Ukraina serwis wschodni wojna 2022 Antoni Trzmiel Jan Parys USA NATO

Białoruskie służby na granicy z Polską skatowały migrantów. Wstrząsające nagranie

W sieci pojawiło się wstrząsające nagranie, na którym widać, jak białoruscy pogranicznicy katują migrantów. Wszystko dzieje się tuż przy granicy z Polską. Funkcjonariusze Łukaszenki uderzają cudzoziemców pałkami i rzucają na ogrodzenie. Polska Straż Graniczna zażądała wyjaśnień od Białorusi. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Białoruś granica straż graniczna atak migracja
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem