more_horiz
PR24 Portal
Section05
Sąd Najwyższy

Urszula Nowogórska o ustawie prezydenckiej: poparcie PSL będzie uzależnione od przyjęcia naszych poprawek

- My od samego początku, od kiedy rozpoczął się temat ustawy prezydenckiej, mówiliśmy, że składamy trzy poprawki i nasze poparcie tego projektu będzie uzależnione od przyjęcia tych naszych poprawek - mówiła w Polskim Radiu 24 Urszula Nowogórska (PSL).
Zobacz więcej na temat:  Sąd Najwyższy POLSKA konstytucja polityka Sejm prezydent Andrzej Duda Solidarna Polska ustawa Polskie Radio 24 PSL PSL-Koalicja Polska

Kosiniak-Kamysz o Solidarnej Polsce: wstrzymuje pójście do przodu

– Chciałbym, aby prezydent bardziej pilnował swojego projektu ustawy o likwidacji Izby Dyscyplinarnej SN; miał dobre intencje, wykonał dobry ruch, ale na końcu przyjmuje poprawki Solidarnej Polski, a nie PSL – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Trójka Władysław Kosiniak-Kamysz Beata Michniewicz Krajowy Plan Odbudowy Unia Europejska Sąd Najwyższy Trójka Ukraina

Prof. Ryszard Legutko: Polska jest krajem, który uwiera elity rządzące UE

- Polska nie chce się podporządkować, ma pewną europejską tradycję moralną, której broni, te ataki będą się nasilać. Lewica jest coraz bardziej radykalna, narzuciła pewną agendę i brutalność polityczną - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Ryszard Legutko, europoseł PiS.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Polska 2050 Komisja Europejska reforma sądownictwa sądownictwo Sąd Najwyższy POLSKA Polska w Unii Europejskiej Krajowy Plan Odbudowy Dorota Kania Ryszard Legutko

Sędzia Juszczyszyn przywrócony do orzekania. Wójcik mówi o "destrukcji wymiaru sprawiedliwości"

Wiceprezes Solidarnej Polski i minister w KPRM Michał Wójcik odniósł się do uchylenia przez Izbę Dyscyplinarną Sądu Najwyższego zawieszenia w czynnościach sędziego Pawła Juszczyszyna. - To destrukcyjne i złe dla państwa, gdy jeden sędzia podważa status innego sędziego - skomentował. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sąd Najwyższy sądownictwo Michał Wójcik Ministerstwo Sprawiedliwości Paweł Juszczyszyn

Zmiany w Sądzie Najwyższym. Marek Ast o szczegółach projektu ustawy

- Na najbliższym posiedzeniu Sejmu będzie drugie czytanie ustawy o likwidacji Izby Dyscyplinarnej. Projekt, który przedłożył pan prezydent, w sumie z niedużymi zmianami, trafia w tej chwili właśnie do drugiego czytania. Mam nadzieję, że w trakcie posiedzenia uda się zakończyć pracę nad tymi przepisami - powiedział w Polskim Radiu 24 Marek Ast, poseł Prawa i Sprawiedliwości. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA reforma sądownictwa Sąd Najwyższy Marek Ast sądownictwo

Prezydencki projekt zmian w SN. Gajda: KE będzie czekała do końca procesu legislacyjnego

- Komisja Europejska będzie czekała do momentu, gdy ustawa przejdzie cały proces legislacyjny, ponieważ musi utrzymać swoje wcześniejsze stanowisko dot. braku akceptacji KPO oraz warunek ws. likwidacji Izby Dyscyplinarnej SN - mówił w Polskim Radiu 24 redaktor naczelny "Dziennika Zachodniego" Grzegorz Gajda. Gościem "Debaty dnia" był również Jakub Majmurek z "Krytyka Politycznej". 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Sąd Najwyższy Sejm Senat sądownictwo Komisja Europejska Krajowy Plan Odbudowy

Poprawki Solidarnej Polski do projektu o SN. Ziobro: gdyby ich nie przyjęto, nie poparlibyśmy ustawy

– Cała sprawa zmiany, którą prezydent uzasadnia uregulowaniem relacji z Unią Europejską, jest rezultatem tego, że UE stosuje szantaż wobec Polski – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości i prokurator generalny.
Zobacz więcej na temat:  Sąd Najwyższy sądownictwo Zbigniew Ziobro Trójka ustawa prawo Unia Europejska Komisja Europejska Bartłomiej Graczak POLSKA polityka

Zmiany w ustawie o SN. Wiceminister sprawiedliwości: mieliśmy do czynienia z szantażem ze strony UE

-  Ustawa o SN zakwestionowana przez TSUE była projektem prezydenta. Uważaliśmy, że tę zmianę trzeba było przeprowadzić bardziej stanowczo - mówił na antenie Polskiego Radia 24 wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski. Polityk Solidarnej Polski odniósł się w ten sposób do ustawy o Sądzie Najwyższym zakwestionowanej przez TSUE, co doprowadziło do zablokowania wypłaty środków w ramach Krajowego Planu Odbudowy.
Zobacz więcej na temat:  Sąd Najwyższy reforma sądownictwa sądownictwo POLSKA Unia Europejska

Negocjacje dot. projektu zmian w SN. Prezydent twardo obstaje przy fundamentalnych punktach

Andrzej Duda w wywiadzie dla "Polska Times" podkreślił, że przedstawiając projekt zmian w Sądzie Najwyższym, który przewiduje likwidację Izby Dyscyplinarnej, chciał "pomóc rządowi rozwiązać problemy wynikające z orzecznictwa europejskiego". Odnosząc się do krytycznego stanowiska Solidarnej Polski, prezydent wskazał, że nie chciałby wprowadzania poprawek do fundamentalnych punktów jego projektu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Andrzej Duda prezydent Sąd Najwyższy sądownictwo Solidarna Polska

Zmiana ordynacji wyborczej? Karczewski: nie podjęliśmy jeszcze decyzji politycznej. Analizujemy to

Senator PiS Stanisław Karczewski w Programie 3 Polskiego Radia pytany był o pomysł zmiany ordynacji wyborczej. – Będziemy walczyć o Senat. Nie podjęliśmy jeszcze żadnej politycznej decyzji. Rozpatrujemy różne pomysły – mówił w audycji "Trójkowy komentarz dnia".
Zobacz więcej na temat:  polityka PiS ordynacja wyborcza Stanisław Karczewski Senat reforma sądownictwa Sąd Najwyższy Bartłomiej Graczak Trójka

Wniosek o pieniądze na KPO. Minister Waldemar Buda: zostanie złożony w lipcu

Minister rozwoju i technologii Waldemar Buda powiedział, że formalny wniosek o przydział pieniędzy w ramach Krajowego Planu Odbudowy zostanie złożony w lipcu. Dodał, że w tym roku Polska może liczyć na 2,8 mld euro z części grantowej i 1,3 mld euro z części pożyczkowej.  
Zobacz więcej na temat:  polityka Krajowy Plan Odbudowy Unia Europejska Komisja Europejska fundusze unijne Waldemar Buda Polska w Unii Europejskiej reforma sądownictwa Sąd Najwyższy

Wniosek o pieniądze z KPO. Waldemar Buda: zostanie złożony w lipcu

Minister rozwoju i technologii Waldemar Buda powiedział, że formalny wniosek o przydział pieniędzy w ramach Krajowego Planu Odbudowy zostanie złożony w lipcu. Dodał, że w tym roku Polska może liczyć na 2,8 mld euro z części grantowej i 1,3 mld euro z części pożyczkowej.  
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Krajowy Plan Odbudowy Unia Europejska Komisja Europejska fundusze unijne Waldemar Buda Polska w Unii Europejskiej reforma sądownictwa Sąd Najwyższy GOSPODARKA

Zmiana ustawy o SN. Woś: wywróciłaby do góry nogami polski wymiar sprawiedliwości

Michał Woś, który był gościem Programu 3 Polskiego Radia, odniósł się do prezydenckich zmian w ustawie o Sądzie Najwyższym. – Gdyby ta ustawa w tym kształcie weszła w życie, to wywróciłaby do góry nogami polski wymiar sprawiedliwości – podkreślił wiceminister.
Zobacz więcej na temat:  Michał Woś Ministerstwo Sprawiedliwości Solidarna Polska sądownictwo sąd Beata Michniewicz Trójka POLSKA Sąd Najwyższy
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem