X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
PR24 Portal
Section05
Sąd Najwyższy

Paweł Mucha: uczestnictwo w uroczystej sesji Zgromadzenia Narodowego to kwestia szacunku do wyborców

– To historyczna chwila – prezydent Andrzej Duda wybrany przy tak wysokiej frekwencji wyborczej, z tak ogromnym poparciem, inauguruje swoją drugą kadencję – mówił w Programie 3 Polskiego Radia zastępca szefa Kancelarii Prezydenta RP Paweł Mucha.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Beata Michniewicz Paweł Mucha Andrzej Duda prezydent koalicja obywatelska Sąd Najwyższy POLSKA Rafał Trzaskowski wybory prezydenckie 2020

"Chodzi o szacunek do instytucji państwa". Prof. Mieczysław Ryba o uroczystości zaprzysiężenia prezydenta RP

- Zaprzysiężenie to nie jest prywatna uroczystość prezydenta Andrzeja Dudy. To zaprzysiężenie głowy państwa, najważniejszego urzędnika w Rzeczypospolitej - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Mieczysław Ryba, historyk z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polskie Radio 24 Piotr Wąż wybory prezydenckie Andrzej Duda Prawo i Sprawiedliwość Sąd Najwyższy

"Będą mieli dobrą wymówkę". Dr Bartłomiej Machnik o wpływie pandemii na zaprzysiężenie prezydenta

- Dla samego prezydenta RP, Andrzeja Dudy, wejście w druga kadencję może nie być takie efektowne, jakie pewnie powinno być - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Bartłomiej Machnik. Politolog i ekspert ds. wizerunku z Collegium Humanum mówił o prognozowanej frekwencji podczas zaplanowanego na czwartek Zgromadzenia Narodowego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce pandemia wybory prezydenckie 2020 Andrzej Duda Rafał Trzaskowski Prawo i Sprawiedliwość Zgromadzenie Narodowe Sąd Najwyższy

Tomasz Trela: Lewica będzie na zaprzysiężeniu Andrzeja Dudy

- Szanujemy wszystkich, którzy wzięli udział w wyborach, tych, którzy wybrali Andrzeja Dudę oraz sam urząd prezydencki. Lewica będzie obecna na Zgromadzeniu Narodowym i zaprzysiężeniu prezydenta - mówił w Polskim Radiu 24 poseł Lewicy Tomasz Trela, który razem z Pawłem Lisieckim (PiS) był gościem programu "Dwie strony".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wybory prezydenckie 2020 Andrzej Duda Sąd Najwyższy Zgromadzenie Narodowe Polskie Radio 24 Dorota Kania

Rzecznik SN: ta sama Izba potwierdziła ważność wyborów prezydenckich i parlamentarnych

- Nie wydaje się, żeby w jakikolwiek sposób można było kwestionować z punktu widzenia konstytucyjnego tę problematykę - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Aleksander Stępkowski, rzecznik Sądu Najwyższego o uchwale SN uznającej wybory prezydenckie i głosach krytykujących tę decyzję.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sąd Najwyższy sądownictwo wybory prezydenckie 2020 Piotr Gociek

"Andrzej Duda nie został wybrany uczciwie". Rzecznik PO o wyniku wyborów prezydenckich

- Okoliczności wyboru prezydenta Andrzeja Dudy upoważniają nas do stwierdzenia, że nie został wybrany uczciwie. Chcielibyśmy, żeby wszystkie wątpliwości podnoszone przez tysiące ludzi w Polsce zostały rozstrzygnięte przez Sąd Najwyższy. Niestety ten sąd zawiódł – powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Jan Grabiec, rzecznik prasowy Platformy Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sąd Najwyższy sądownictwo wybory prezydenckie 2020 Piotr Gociek

Sprawa wyłaniania sędziów SN. Wiadomo, kiedy rzecznik TSUE wyda opinię

15 października rzecznik generalny Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) wyda opinię w sprawie dotyczącej sędziów, którzy nie dostali od Krajowej Rady Sądownictwa rekomendacji do zasiadania w Sądzie Najwyższym - poinformowały służby prasowe TSUE.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Unia Europejska Europa Trybunał Sprawiedliwości UE Luksemburg sądownictwo Sąd Najwyższy NSA Krajowa Rada Sądownictwa krs reforma sądownictwa

Politycy o uchwale Sądu Najwyższego ws. wyborów prezydenckich. Opozycja podzielona

Sąd Najwyższy orzekł ważność wyborów prezydenckich, w których zwyciężył prezydent Andrzej Duda. Uchwałę w tej sprawie podjęła Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych. - Sąd postąpił w sposób właściwy - mówi portalowi PolskieRadio24.pl poseł PiS Kazimierz Smoliński. - Przyjmujemy do wiadomości wyrok izby, ale wątpliwości prawne pozostają - stwierdza z kolei Michał Szczerba z PO.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Andrzej Duda Sąd Najwyższy wybory prezydenckie

Co z ważnością wyborów prezydenckich? Dziś orzeczenie Sądu Najwyższego

W południe Sąd Najwyższy będzie orzekał w sprawie ważności wyborów prezydenckich. Uchwałę w tej sprawie podejmuje Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych w pełnym składzie. W posiedzeniu wezmą udział także: przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej oraz prokurator generalny.
Zobacz więcej na temat:  Sąd Najwyższy wybory prezydenckie 2020 wybory prezydenckie wybory w Polsce sądownictwo POLSKA

Bez wpływu na wynik głosowania. Sąd Najwyższy kończy rozpoznawać protesty wyborcze

Do piątku do godz. 16 Sąd Najwyższy rozpoznał 5 tys. 66 protestów wyborczych, z których 65 uznał za zasadne, lecz bez wpływu na wynik wyborów. Ostatnie z protestów będą jeszcze rozpoznawane w sobotę, w tym m.in. protest złożony przez polityków Koalicji Obywatelskiej - przekazał zespół prasowy SN.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sąd Najwyższy wybory prezydenckie wybory prezydenckie 2020