more_horiz
PR24 Portal
Section05
Scena Teatralna Trójki

Czy talent wystarczy, by przeżyć? Dramat "Brama" na Scenie Teatralnej Trójki

W słuchowisku „Brama” poznajemy historie rodzeństwa Emmy, utalentowanej malarki, i Michela, wirtuoza skrzypiec, wychowujących się w biednej, mazurskiej rodzinie. Za sprawą nauczyciela i lokalnych władz powiatowych młodzi artyści zostają stypendystami programu kształcenia nowych kadr narodowych socjalistów III Rzeszy, powstałego, by wspierać szczególnie uzdolnioną młodzież miasteczek i wsi Prus Wschodnich. Rodzeństwo zdaje egzaminy i pod koniec wakacji wyjeżdża do Królewca.
Zobacz więcej na temat:  Scena Teatralna Trójki Trójka

"Zagadka Jana K." na "Scenie teatralnej Trójki" [POSŁUCHAJ]

24 października 1892 roku w Łodzi urodził się Jan Kowalewski – bohater słuchowiska, które w jego 129. rocznicę urodzin przedstawiamy na "Scenie teatralnej Trójki". "Zagadka Jana K." została zrealizowana w 2020 roku – Roku Jana Kowalewskiego – przez Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi we współpracy z Radiem Łódź. Obchody Roku Jana Kowalewskiego, wraz ze stanowiącym ich część słuchowiskiem, nagrodzono w Konkursie na Wydarzenie Historyczne Roku 2020.
Zobacz więcej na temat:  Trójka KULTURA Scena Teatralna Trójki

"Prezydent Paderewski" na STT i festiwalu Dwa Teatry 2021

Na XX Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej czekaliśmy dwa lata. Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią odbędzie się on między 17 a 20 września i po raz pierwszy – w Zamościu. Na Scenie Teatralnej Trójki rozpoczynamy przypominanie sześciu słuchowisk wybranych do konkursu.
Zobacz więcej na temat:  Scena Teatralna Trójki KULTURA Marek Kochan Józef Piłsudski Ignacy Jan Paderewski historia Polski Trójka Barbara Marcinik

Letnie przesilenie na Scenie Teatralnej Trójki

Wyjątkowo dwa premierowe słuchowiska zaprezentuje już w najbliższą niedzielę 27 czerwca Program 3 Polskiego Radia. W programie wieczoru miniatury: "Aldwil" Mateusza Żaboklickiego z Andrzejem Mastalerzem w roli głównej oraz "Michał Anioł" Tomasza Mana z Marią Seweryn i Tomaszem Karolakiem w obsadzie. Emisja o godz. 20.05.
Zobacz więcej na temat:  Scena Teatralna Trójki Trójka Barbara Marcinik Tomasz Man Maria Seweryn Tomasz Karolak