X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Sebastian Kaleta

Kaleta o decyzji TSUE ws. Izby Dyscyplinarnej: to akcja polityczna przeciwko Polsce

- Unia Europejska, w tym TSUE, nie posiada kompetencji do wstrzymywania możliwości działania organów konstytucyjnych państwa członkowskiego - podkreślił w w Programie 3 Polskiego Radia wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta, komentując środowy wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej ws. Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sebastian Kaleta reforma sądownictwa Sąd Najwyższy Trybunał Sprawiedliwości UE

"Sędziowie TSUE są oderwani od rzeczywistości". Michał Wójcik o decyzji ws. Izby Dyscyplinarnej

"Dziś walczymy o życie i zdrowie ludzi. To jest dla nas najważniejsze! Sędziowie Trybunału Sprawiedliwości UE są niestety oderwani od rzeczywistości" - napisał na Twitterze wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trybunał Sprawiedliwości UE Michał Wójcik Sebastian Kaleta Piotr Müller reforma sądownictwa Sąd Najwyższy Trybunał Konstytucyjny

Sebastian Kaleta w warszawskim ratuszu. Pytał o zarobki autora "SokuzBuraka"

- Udałem się do sekretariatu pana prezydenta Rafała Trzaskowskiego, by uzyskać informacje dotyczące tego, jak wynagradzany jest autor strony "SokzBuraka" przez m.st. Warszawa. Nie zostały mi dzisiaj przekazane, jednak uzyskałem zapewnienie, że w ciągu 14 dni te informacje zostaną mi udostępnione - powiedział poseł PiS, wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sebastian Kaleta SokzBuraka Warszawa Małgorzata Kidawa-Błońska

Wiceminister: rekomendujemy zdjęcie mniej pilnych spraw z wokandy do końca marca

Będą ograniczenia w działaniu sądów. – Resort sprawiedliwości rekomenduje zdjęcie z wokandy większości spraw do końca marca – mówił w Programie 3 Polskiego Radia Sebastian Kaleta. Nie dotyczy to spraw nie cierpiących zwłoki, np. ws. aresztów. Decyzje w sprawie pracy sądów podejmują prezesi. Jak mówił gość Trójki, do resortu wpłynęły już takie zarządzenia z Gdańska i Warszawy. Zainteresowani powinni na bieżąco sprawdzać stronę internetową sądu, czy rozprawa z ich udziałem nie została odwołana.  
Zobacz więcej na temat:  Magdalena Uchaniuk-Gadowska Trójka ŚWIAT koronawirus Sebastian Kaleta Łukasz Szumowski sądownictwo

Kaleta: opozycja mówi, że wybory są niedemokratyczne. To absurd

- Głosowanie korespondencyjne w czasie [pandemii] koronawirusa, to jest metoda na to, żeby maksymalnie zabezpieczyć Polaków przed ryzykiem jakichkolwiek zakażeń - mówił w Polskim Radiu 24 wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta z Solidarnej Polski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka POLSKA Sebastian Kaleta Dorota Kania wybory w Polsce wybory prezydenckie wybory prezydenckie 2020 koronawirus Koronawirus w Polsce pandemia głosowanie korespondencyjne

Kaleta o ustawie dyscyplinującej: dane wrażliwe sędziów nie będą ujawnione

- Ujawnione zostaną dane na temat tego, w jakich stowarzyszeniach aktywnie działają konkretni sędziowie. Natomiast nie będą ujawnione żadne dane wrażliwe na temat danego sędziego - powiedział w Polskim Radiu 24 Sebastian Kaleta, wiceminister sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  Sebastian Kaleta Dorota Kania Ministerstwo Sprawiedliwości POLSKA reforma sądownictwa sądownictwo ustawa o ustroju sądów powszechnych

"To po prostu niewyobrażalne". Kaleta skomentował zachowanie Kidawy-Błońskiej na Pomorzu

Wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta wezwał szefa PO Borysa Budkę, żeby wyjaśnił, czy Platforma, bądź sztab wyborczy kandydatki na prezydenta Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, współuczestniczyli w organizacji "zadymy" podczas pobytu prezydenta Andrzeja Dudy na Pomorzu. - To jest po prostu niewyobrażalne - skomentował zachowanie Kidawy-Błońskiej, która gratulowała manifestującym.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sebastian Kaleta Małgorzata Kidawa-Błońska opozycja polityka Andrzej Duda

Twórca "SokuzBuraka" na liście płac warszawskiego ratusza. Wiceminister sprawiedliwości żąda kontroli

Wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta żąda od prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego informacji o warunkach współpracy stołecznego ratusza z założycielem portalu "SokzBuraka" Mariuszem Kozakiem-Zagozdą. Na briefingu prasowym Sebastian Kaleta zapowiedział przeprowadzenie kontroli poselskiej w tej sprawie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony mazowieckie Warszawa Rafał Trzaskowski Sebastian Kaleta SokzBuraka