more_horiz
PR24 Portal
Section05

Sejm

"Są nieuzasadnione". Rzecznik rządu o zastrzeżeniach KE dot. komisji ds. badania rosyjskich wpływów

Rzecznik rządu Piotr Müller powiedział, że "zastrzeżenia, które zostały zgłoszone przez Komisję Europejską do ustawy o powołaniu komisji ds. badania wpływów rosyjskich, są naszym zdaniem nieuzasadnione; w merytoryczny, spokojny sposób przedstawimy wszystkie argumenty, które stoją za tą komisją".
Zobacz więcej na temat:  Rosja komisja śledcza Sejm Komisja Europejska POLSKA polityka Piotr Müller

"Nie ma decyzji, czy będziemy popierać poprawki prezydenta". Müller o komisji ds. wpływów rosyjskich

W poniedziałek w Sejmie rzecznik rządu Piotr Müller mówił, że "nie ma decyzji, czy będziemy popierać poprawki prezydenta Andrzeja Dudy do ustawy o powołaniu komisji ds. badania wpływów rosyjskich". - Nie wykluczam sytuacji, że projekt prezydenta będzie przyjęty - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rosja polityka komisja śledcza Sejm ustawa Andrzej Duda Piotr Müller Prawo i Sprawiedliwość PiS

"Trzeba rozliczyć tę zbrodnię". Ewa Stankiewicz o katastrofie smoleńskiej

- Trzeba zrobić wszystko, co jest w granicach naszych możliwości by nie tylko dochodzić prawdy, ale rozliczyć tę zbrodnię. Polska jest w posiadaniu wystarczającej liczby dowodów, żeby mówić o zamachu - mówiła w Polskim Radiu 24 Ewa Stankiewicz, reżyser.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA społeczeństwo Sejm katastrofa w Smoleńsku Ewa Stankiewicz Zdzisław Krasnodębski katastrofa smoleńska

Prezydent chce zmian w komisji ds. wpływów Rosji. Dera: chodzi o zakończenie medialnych manipulacji

Jak mówił w Programie 1 Polskiego Radia Andrzej Dera, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP, Andrzej Duda zdecydował się na zaproponowanie nowelizacji do ustawy dot. komisji ds. rosyjskich wpływów w reakcji na to, co się działo w związku z przyjęciem i podpisaniem tej ustawy. - Wokół tej sprawy w przestrzeni publicznej było ogromnie dużo informacji fałszywych - ocenił.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Andrzej Dera polityka Andrzej Duda kancelaria prezydenta Rosja Sejm

Marszałek Witek w Wilnie: chcemy wzmocnić polski głos w sprawach bezpieczeństwa Europy

Przed szczytem NATO w Wilnie zorganizowano spotkanie liderów parlamentów państw Sojuszu. Bierze w nim udział marszałek Sejmu. - Cieszymy się, że przewodniczący parlamentów zostali włączeni w te ważne dyskusje dotyczące obronności i bezpieczeństwa, nie tylko w Europie, ale bezpieczeństwa globalnego - podkreśliła Elżbieta Witek
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Litwa bezpieczeństwo Sejm Elżbieta Witek NATO Wilno

Opozycja zapowiada bojkot komisji ds. wpływów Rosji. Poseł PiS: w takim wypadku powołamy jej skład w całości

- Jeśli zostanie tylko nasz klub i rzeczywiście opozycja nie zgłosi kandydatów do komisji ds. wpływów rosyjskich, to kandydatury uzupełni nasz klub i wtedy powołamy skład komisji w całości - powiedział Kazimierz Smoliński (PiS). Jak zapewnił "w lipcu komisja na pewno rozpocznie prace". Posłowie opozycji deklarują niewystawianie swoich posłów do tego gremium.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA PiS Kazimierz Smoliński Rosja Sejm

Poseł Lewicy: ustawa powołująca komisję ds. rosyjskich wpływów łamie demokratyczne zasady

- Głównym celem komisji śledczej ds. rosyjskich wpływów będzie okłamywanie ludzi. Nie tak powinno działać polskie państwo i prawo. Są instrumenty zawarte w polskiej konstytucji. Komisja mogła być powołana wcześniej, może być powołana w nowym parlamencie. Ustawa powołująca komisję kłamstwa łamie demokratyczne zasady - mówił w Polskim Radiu 24 Przemysław Koperski z Nowej Lewicy
Zobacz więcej na temat:  komisja śledcza Rosja Sejm

Rosyjskie wpływy w Polsce. Prof. Grochmalski ujawnia plan Putina

- Żyjemy w matrixie, pewne rzeczy trzeba poukładać. Trzeba mieć świadomość, że w Polsce funkcjonowała partia komunistyczna, która miała rozbudowane zasoby archiwalne i elitarne. Kluczowe tego elementy zostały wywiezione, a znacząca część dokumentów zniszczona. Putin, który się na tym znał, dostał do ręki potężne narzędzia - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Piotr Grochmalski z Akademii Sztuki Wojennej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Rosja Sejm komisja śledcza Władimir Putin