X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Sejm

PE szykuje kolejną wymierzoną w Polskę rezolucję. Kuźmiuk: jesteśmy do nich przyzwyczajeni

- To tylko pokazuje stan umysłów lewej strony PE, wspomaganej przez chadecję, gdzie europarlamentarzyści z Platformy Obywatelskiej donosząc na Polskę powodują takie, a nie inne zachowanie całej frakcji EPP - mówił w Polskim Radiu 24 Zbigniew Kuźmiuk, eurodeputowany PiS.  
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sejm Unia Europejska Polska w Unii Europejskiej Parlament Europejski Mateusz Morawiecki

Dr Gajewski: nasz kraj ma zbyt duże znaczenie, by wypchnąć go z UE

- Wbrew temu, co mówi opozycja, Polski nikt nie wyrzuci z UE ani Polska z niej nie wystąpi. Jesteśmy zbyt dużą gospodarką i mamy zbyt duże znaczenie we wspólnym rynku, by nas ktokolwiek wypchnął ze wspólnoty unijnej - mówił w Polskim Radiu 24 dr Sebastian Gajewski (Centrum im. Daszyńskiego). Gośćmi "Debaty poranka" byli także Maciej Kożuszek ("Gazeta Polska") oraz Jerzy Mosoń (Fundacja FIBRE).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sejm Mirosław Skowron Unia Europejska Polska w Unii Europejskiej Parlament Europejski Mateusz Morawiecki

Antoni Macierewicz o debacie wokół muru na granicy: ten spór dotyczy niepodległości Polski

- Spór dotyczy przede wszystkim niepodległości Polski, tożsamości, praworządności i bezpieczeństwa. To są kwestie, które są rzeczywistym przedmiotem sporu i mamy bardzo jasny atak na te wartości przez poszczególne formacje - powiedział w Polskim Radiu 24 Antoni Macierewicz, były minister obrony narodowej.
Zobacz więcej na temat:  granica bezpieczeństwo imigranci w Europie Białoruś niepodległość Sejm POLSKA polityka Polskie Radio 24

Filip Kaczyński o budowie muru na granicy: powstanie tam cała nowoczesna infrastruktura

- Trzeba mówić wyraźnie o tym, że na granicy nie powstanie tylko mur, ale cała konstrukcja, która będzie miała wszystkie systemy bezpieczeństwa. To bardzo nowoczesna inwestycja, która będzie mogła skutecznie zabezpieczyć naszą granicę - podkreślił w Polskim Radiu 24 Filip Kaczyński z Prawa i Sprawiedliwości. Gośćmi "Sztuki słuchania" byli także Norbert Kaczmarczyk (Solidarna Polska), Marek Sawicki (PSL) i Marek Rutka (Lewica).
Zobacz więcej na temat:  granica bezpieczeństwo budowa imigranci w Europie Sejm straż graniczna POLSKA polityka Polskie Radio 24

"Zracjonalizuje możliwość obrony granicy". Prof. Waldemar Paruch o budowie muru

- Złudzeniem jest, że dzięki budowie muru nacisk migracyjny w ogóle zniknie. Ułatwi natomiast zabezpieczanie granicy, jej monitoring. Spowoduje, że będzie można zmniejszyć liczebność służb zaangażowanych w operację - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Waldemar Paruch z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej. Gośćmi byli również prof. Jacek Reginia-Zacharski (Uniwersytet Łódzki) i prof. Mieczysław Ryba (Katolicki Uniwersytet Lubelski).
Zobacz więcej na temat:  granica Białoruś Sejm POLSKA polityka

Budowa muru na granicy z Białorusią. Wiceszef MSZ: UE wielokrotnie deklarowała wsparcie dla działań Polski

- Unia Europejska wielokrotnie deklarowała wsparcie dla działań Polski w tej sprawie. Nie powinno być problemu z tym, żeby UE zgodziła się na współfinansowanie tego projektu. Im bardziej bezpieczna jest granica Polski, tym bardziej bezpieczna jest granica UE - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Piotr Wawrzyk (wiceminister MSZ)
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 kryzys migracyjny migracja imigranci w Europie granica Piotr Wawrzyk Sejm wojna hybrydowa

SONDAŻ PiS z dużą przewagą nad KO, trzy ugrupowania poza Sejmem. Sprawdź nowy sondaż

Na PiS - wraz z Solidarną Polską - zagłosowałoby 35 proc. badanych deklarujących udział w wyborach, na KO - 15 proc., na Polskę 2050 - 11 proc., a na Konfederację - 6 proc. Lewica, KP-PSL i Porozumienie znalazłyby się poza Sejmem - wynika z sondażu CBOS.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka partie polityczne sondaż Platforma Obywatelska koalicja obywatelska zjednoczona prawica Prawo i Sprawiedliwość Konfederacja lewica Polskie Stronnictwo Ludowe Sejm CBOS Polska 2050

Przepisy tzw. ustawy antykorupcyjnej od kolejnej kadencji Sejmu. Schreiber: reguł nie zmienia się w trakcie gry

- Szereg rozwiązań w tzw. ustawie antykorupcyjnej zacznie obowiązywać od kolejnej kadencji. Chodzi o to, żeby nie zmienić pewnych reguł w trakcie gry - mówił przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów Łukasz Schreiber, odnosząc się do głosowania w Sejmie nad poprawkami Senatu do ustawy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka korupcja Kukiz'15 Prawo i Sprawiedliwość PiS Sejm ustawa prawo Łukasz Schreiber

"Trzeba podejmować decyzje stabilizujące sytuację". Raś o budowie muru przy granicy z Białorusią

- Odchodzimy tutaj nieco od podziałów na opozycję i koalicję rządzącą. Trzeba patrzeć na rację stanu Polski i Unii Europejskiej oraz podejmować decyzje, które będą stabilizowały sytuację - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Ireneusz Raś. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 granica kryzys migracyjny migracja wojna hybrydowa Sejm służby i bezpieczeństwo Ireneusz Raś

"Inwestycja musi być transparentna". Kozłowski o budowie zabezpieczenia na granicy

- Oczywiście jestem za tą budową, natomiast uważam, że władza powinna zrobić wszystko, żeby ta inwestycja była transparentna, tak żeby także posłowie opozycji dowiedzieli się o jej szczegółach, może na niejawnym posiedzeniu Sejmu - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Kozłowski ("Fakt"). Gośćmi "Debaty poranka" byli również Mateusz Kosiński ("Tygodnik Solidarność") i Miłosz Lodowski (publicysta).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Białoruś kryzys migracyjny granica Sejm Adrian Klarenbach służby i bezpieczeństwo

Anna Kwiecień: były próby wyprowadzenia Polski z UE. Pierwszą podjął Giertych, drugą Schetyna

- Premier w Sejmie przypomniał, że były próby wyprowadzenia Polski z Unii Europejskiej. Pierwsza - pana Giertycha, który był w ogóle przeciwny wejściu do UE. Druga - pana Schetyny, który nieroztropnie nawoływał do referendum. A wiemy czym się skończyło takie referendum w Wielkiej Brytanii - powiedziała w Polskim Radiu 24 poseł PiS Anna Kwiecień. Gościem audycji był także Radosław Lubczyk, poseł klubu PSL - Koalicja Polska.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sejm polityka Unia Europejska Trybunał Konstytucyjny Polska w Unii Europejskiej Platforma Obywatelska konstytucja Roman Giertych Grzegorz Schetyna

"Nie możemy zgodzić się na marnotrawienie publicznych pieniędzy". Poseł Lewicy o budowie muru na granicy

- Zabrakło rzeczywistej debaty, nie poznaliśmy nawet projektu tego muru. Dobrze byłoby głosować za czymś, o czym wiem, jak wygląda. Przekop Mierzei Wiślanej miał pierwotnie kosztować 880 mln złotych. Dziś budżet na tę inwestycję wynosi prawie 2 mld. Boję się, że również mur na granicy będzie przynajmniej dwukrotnie droższy - mówił w Polskim Radiu 24 poseł Lewicy Marek Rutka. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Sejm Białoruś granica