X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Sejm

Władysław T. Bartoszewski: PSL nie wróci do negocjacji z PO

- Nie możemy sobie pozwolić, żeby PiS wygrał z opozycją ponad 7 procentami głosów. Jeden wielki blok przegra tak, jak przegrał wybory do Parlamentu Europejskiego - mówił w audycji "Gość Polskiego Radia 24" Władysław Teofil Bartoszewski, polityk sympatyzujący z Polskim Stronnictwem Ludowym. - Nasz cel to stworzyć bloki czytelne dla wyborcy - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wybory parlamentarne PSL SLD Sejm Władysław Kosiniak-Kamysz

Błażej Spychalski: wyłączna prerogatywa pana prezydenta

-  Zgodnie z art. 98 ust. 2 Konstytucji ogłoszenie terminów jest wyłączaną kompetencją prezydenta, który ważąc wszystkie racje z wielu stron sceny politycznej taką decyzję podejmie. Prezydent ma na to czas do 14 sierpnia. Oczywiście decyzja nie zapadanie w ostatnim dniu, ale do dyspozycji jest ponad miesiąc - mówił w Polskim Radiu 24 Błażej Spychalski, rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Błażej Spychalski Andrzej Duda Unia Europejska NATO Mateusz Morawiecki Antoni Trzmiel Sejm Senat

Jakub Maciejewski: Włodzimierz Czarzasty gra o zmartwychwstanie postkomunistów

- Sprzeczności ideologicznych pomiędzy Platformą Obywatelską a Sojuszem Lewicy Demkratycznej jest za dużo. Ton lidera SLD jest zaskakujący, z pozycji partii, której przyszłość jest niepewna, słyszymy żądania wobec Grzegorza Schetyny - mówił w Polskim Radiu 24 Zbigniew Parafianowicz ("Dziennik Gazeta Prawna"). O negocjacjach koalicyjnych opozycji dyskutowali również w Polskim Radiu 24 Jakub Maciejewski ("Sieci") oraz Paweł Krulikowski (reo.pl).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Stronnictwo Ludowe Platforma Obywatelska Prawo i Sprawiedliwość partia Wiosna LGBT Sejm Senat wybory parlamentarne

Samodzielny start stawia PSL poza Sejmem. Sondaż zamówiła PO

Sondaż pracowni Kantar Public przeprowadzono na zlecenie Platformy Obywatelskiej. Jego wynik wskazuje, że tylko zjednoczona opozycja może powalczyć z PiS w jesiennych wyborach parlamentarnych. Jeżeli PSL i SLD wystartują w wyborach samodzielnie, znajdą się poza Sejmem - pokazuje badanie. PO zabiega o koalicję z PSL, ale ludowcy nie chcą wspólnej listy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sejm wybory parlamentarne sondaż opozycja Platforma Obywatelska Prawo i Sprawiedliwość PSL SLD

Władysław Bartoszewski: PO jest w stanie się z nami dogadać

Po kilku tygodniach politycznych targów Polskie Stronnictwo Ludowe zadecydowało, że może przystąpić do koalicji z PO, ale tylko pod warunkiem, że nie będzie w niej partii lewicowych. Tym zaproponowano start pod własnym szyldem. - Wychodzi nam jasno z badań, że jeżeli pójdziemy do jesiennych wyborów jednym, dużym blokiem, to wynik będzie taki, jak w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego - mówił w audycji "Gość Polskiego Radia 24" Władysław Teofil Bartoszewski, polityk Polskiego Stronnictwa Ludowego. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wybory parlamentarne PSL SLD Sejm Władysław Kosiniak-Kamysz

Łukasz Rzepecki: drzwi do rozmów są dalej otwarte

- Do 15 lipca Paweł Kukiz ma czas na rozmowy, jeżeli nie dojdzie do porozumienia będziemy startować w wyborach samodzielnie. Jednak w tej chwili na 99 proc. pójdziemy do wyborów z Bezpartyjnymi Samorządowcami. Drzwi do rozmów są dalej otwarte zarówno dla PiS czy PSL – mówił w Polskim Radiu 24 Łukasz Rzepecki, poseł ruchu Kukiz’15.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Prawo i Sprawiedliwość Kukiz'15 Sejm Senat Paweł Kukiz