X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Sejm

Współpraca PiS-Lewica ws. Funduszu Odbudowy. Polacy pozytywnie o decyzji obu ugrupowań

42 proc. ankietowanych pozytywnie ocenia porozumienie Lewicy z PiS ws. głosowania nad ustawą ratyfikacyjną, a negatywnie - 25 proc.; wstrzymanie się przez KO od głosu w głosowaniu negatywnie ocenia 45 proc. - wynika z badania pracowni Social Changes dla portalu wPolityce.pl.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sondaż Prawo i Sprawiedliwość lewica Krajowy Plan Odbudowy Platforma Obywatelska fundusze unijne Sejm

Marcin Kulasek: skończyła się hegemonia PO na opozycji

- Niestety widzimy straszny atak ludzi związanych z tym ugrupowaniem na nas za poparcie ratyfikacji. Ale przypomnę, że oprócz Lewicy za ratyfikacją europejskiego Funduszu Odbudowy głosowało PSL i ugrupowanie pana Hołowni - mówił w Polskim Radiu 24 poseł Lewicy Marcin Kulasek.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach POLSKA polityka Platforma Obywatelska lewica Sejm Krajowy Plan Odbudowy fundusze ue fundusze unijne

Marek Pęk: marszałek Senatu musi liczyć się z konsekwencjami opóźniania prac nad Funduszem Odbudowy

Wicemarszałek Senatu Marek Pęk z Prawa i Sprawiedliwości powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że marszałek izby Tomasz Grodzki bierze na siebie odpowiedzialność za opóźnianie prac nad ustawą o ratyfikacji Funduszu Odbudowy. Senat ma zająć się nią 27 maja. Klub Prawa i Sprawiedliwości wnioskował na początku dzisiejszych obrad, aby nastąpiło to w tym tygodniu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marek Pęk Krajowy Program Odbudowy Senat Sejm Prawo i Sprawiedliwość Tomasz Grodzki Unia Europejska

Agnieszka Ścigaj: posłowie powinni pracować zawodowo

- Poseł to nie jest zawód. To jest pewna reprezentacja, funkcja, powierzona na jakiś czas. Uważam osobiście, że powinna być wprowadzona kadencyjność parlamentarzystów i uważam, że wszyscy powinni pracować zawodowo - mówiła w Programie 1 Polskiego Radia poseł Agnieszka Ścigaj, przewodnicząca koła Polskie Sprawy.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Magdalena Ogórek Agnieszka Ścigaj POLSKA polityka Sejm Kukiz'15 Porozumienie Jarosława Gowina Jarosław Gowin

"Jest uznany na świecie i w Europie". Raś wytypował, kogo widziałby w miejsce Budki

- List 51 parlamentarzystów to nie jest już żółta kartka, tylko pomarańczowa dla osób rządzących PO - podkreślił poseł Ireneusz Raś z Platformy Obywatelskiej. Jak dodał, jest rozczarowany obecnym liderem partii Borysem Budką i na jego miejscu widziałby europosła Radosława Sikorskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Platforma Obywatelska koalicja obywatelska opozycja Sejm Borys Budka Ireneusz Raś

"Wilcze prawo Senatu". Müller o "mrożeniu" ustawy o funduszach unijnych

- Takie wilcze prawo Senatu, by mrozić 30 dni ustawy. W jakim celu marszałek Tomasz Grodzki to robi, trudno mi powiedzieć - podkreślił we wtorek rzecznik rządu Piotr Müller, odnosząc się do kwestii terminu rozpatrzenia przez Senat ustawy ws. ratyfikacji decyzji o zasobach własnych UE.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Piotr Müller fundusze unijne Krajowy Plan Odbudowy Sejm pieniądze fundusze europejskie Krajowy Program Odbudowy Senat

Krajewski: komisja ds. służb specjalnych zajmie się kwestią monitorowania ochrony baz NATO

- W najbliższym czasie, jako komisja (ds. służb specjalnych) zajmiemy się kwestią monitorowania ochrony baz NATO i wojsk sojuszniczych na terytorium RP. (...) To jest kwestia ochrony kontrwywiadowczej, ale również to jest szerokie spektrum zagrożeń, jeśli chodzi o obecność żołnierzy zarówno NATO jak i wojsk amerykańskich na naszym terytorium, jeśli chodzi o zagrożenia, prowokacje, dezinformacje, choćby ze strony Federacji Rosyjskiej - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Jarosław Krajewski, wiceprzewodniczący sejmowej komisji ds. służb specjalnych.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Jarosław Krajewski Adrian Klarenbach Sejm Polityka zagraniczna Polski NATO wywiad służby specjalne

SONDAŻ Zdecydowana przewaga PiS, kolejny spadek KO. Sprawdź nowy sondaż

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę, to na PiS głos oddałoby 35,1 proc. badanych. Na drugim miejscu uplasowała się Polska 2050 Szymona Hołowni z blisko 20 proc. poparciem. Podium zamyka Koalicja Obywatelska (14,7 proc.), która ponownie notuje spadek - wynika z sondażu IBRiS dla Onetu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sejm polityka sondaż Prawo i Sprawiedliwość koalicja obywatelska

Sejm Dzieci i Młodzieży. Ostatnie chwile na nadesłanie prac konkursowych

O godz. 13 mija termin nadsyłania prac konkursowych, które uprawniają do wzięcia udziału w 27. sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Koordynator sesji, Alicja Gołuchowska-Smarzyńska z Wszechnicy Sejmowej powiedziała Informacyjnej Agencji Radiowej, że tegoroczny temat brzmi: "Śladami kardynała Stefana Wyszyńskiego - w poszukiwaniu drogowskazów we współczesnym świecie według wartości i ideałów Prymasa Tysiąclecia".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA młodzież Sejm

Głosowanie nad Funduszem Odbudowy. Wybranowski: politycy KO wyszli z tej akcji mocno poranieni

- Po reakcji polityków Koalicji Obywatelskiej można sądzić, że z głosowania nad Funduszem Odbudowy wychodzą mocno poranieni i osaczeni, osamotnieni. Nie do końca zdają sobie sprawę z tego, co się stało - powiedział w Polskim Radiu 24 publicysta Wojciech Wybranowski, komentując sejmowe głosowanie nad unijnym programem wsparcia po pandemii.
Zobacz więcej na temat:  Wojciech Wybranowski Polskie Radio 24 Sejm POLSKA polityka koalicja obywatelska fundusze europejskie fundusze unijne

"Pieniądze z Funduszu Odbudowy należą do Polaków". Sejm przyjął ustawę o zwiększeniu zasobów własnych UE

Sejm przyjął ustawę o Funduszu Odbudowy, czyli o zwiększeniu zasobów własnych Unii Europejskiej. Zakłada on rozdysponowanie do państw członkowskich Wspólnoty 672 i pół miliarda euro w formie zarówno dotacji, jak i pożyczek. Jest to odpowiedź Wspólnoty na kryzys wywołany pandemią koronawirusa. Dziękując posłom za przyjęcie ustawy premier Mateusz Morawiecki podkreślał, że pieniądze, które będą dzięki niej dostępne, będą pomocą dla Polaków.
Zobacz więcej na temat:  konstytucja 3 maja Andrzej Duda NATO Afganistan Polonia Sejm Henryk Sienkiewicz Unia Europejska