X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Senat

Kaczmarczyk: może czas na zmianę konstytucji i powoływanie RPO w wyborach powszechnych

- Uważam, że skoro nie umiemy się dogadać, bo w sejmie wygrywa Zjednoczona Prawica, a w Senacie opozycja, to może czas na zmianę konstytucji i powoływanie RPO w wyborach powszechnych - powiedział w Polskim Radiu 24 Norbert Kaczmarczyk z Solidarnej Polski. - Wtedy, gdybyśmy wszyscy zagłosowali za tą zmianą w konstytucji, to portem wystawiamy kandydatów i niech obywatele ocenią - dodał. Gośćmi "Sztuki słuchania" byli także Władysław Teofil Bartoszewski z PSL, Paweł Kowal z Koalicji Obywatelskiej i Bartosz Kownacki z Prawa i Sprawiedliwości. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Rzecznik Praw Obywatelskich Sejm Senat Małgorzata Raczyńska-Weinsberg Władysław Teofil Bartoszewski Paweł Kowal Bartosz Kownacki

"W interesie Polski jest zrzucenie politycznych pancerzy". Bartłomiej Wróblewski zabiega o poparcie Senatu

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Bartłomiej Wróblewski zapowiedział, że przez najbliższe dni będzie zabiegał o poparcie w Senacie. W czwartek Sejm większością głosów poparł jego kandydaturę na stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich. Zgodnie z konstytucją Sejm wybiera Rzecznika Praw Obywatelskich za zgodą Senatu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Bartłomiej Wróblewski Rzecznik Praw Obywatelskich Senat Sejm PiS

"Mamy nieaktualną konstytucję". Zbigniew Parafianowicz o problemach wokół wyboru nowego RPO

- Przecież nie jest czymś nienaturalnym, że część parlamentu jest kontrolowana przez opcję rządzącą, a druga przez opozycję. Natomiast nasza konstytucja nie przewiduje takiej sytuacji. Nakłada się na to głęboki spór polityczny i jedynym rozwiązaniem jest zmiana ustawy zasadniczej - mówił w Polskim Radiu 24 Zbigniew Parafianowicz ("Dziennik Gazeta Prawna"). Gośćmi byli również Rafał Woś ("Tygodnik Powszechny") i Wojciech Wybranowski.
Zobacz więcej na temat:  RPO Rzecznik Praw Obywatelskich Sejm Senat polityka POLSKA

Trybunał Konstytucyjny ogłosi wyrok ws. RPO. Badany jest przepis o kadencji

Trybunał Konstytucyjny ma w czwartek ogłosić wyrok w sprawie przepisu ustawy o RPO, zgodnie z którym Rzecznik Praw Obywatelskich pełni obowiązki po upływie kadencji do czasu objęcia stanowiska przez następcę. Wniosek o zbadanie konstytucyjności tej regulacji we wrześniu ub.r. złożyli posłowie PiS.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trybunał Konstytucyjny Adam Bodnar RPO Rzecznik Praw Obywatelskich polityka Sejm Senat

"Absolutnie konfrontacyjne". Wojciech Skurkiewicz o wystąpieniu Adama Bodnara w Senacie

- Peany na rzecz Adama Bodnara, które wygłaszają senatorowie koalicji rządzącej Senatem, są przedziwne. Używano takich określeń jak "najlepszy rzecznik" czy "niezłomny". A wystąpienie pana Bodnara było absolutnie konfrontacyjne - powiedział w Polskim Radiu 24 wiceszef MON i senator PiS Wojciech Skurkiewicz. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Adam Bodnar Senat Rzecznik Praw Obywatelskich

"Mam poparcie wszystkich partii Zjednoczonej Prawicy". Bartłomiej Wróblewski o sytuacji wokół wyboru RPO

- PiS i Solidarna Polska odpowiednie uchwały w tej sprawie już podjęły. Jarosław Gowin zapewnił mnie także, że jego ugrupowanie wesprze moją kandydaturę - powiedział kandydat Prawa i Sprawiedliwości na stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich, Bartłomiej Wróblewski.
Zobacz więcej na temat:  Rzecznik Praw Obywatelskich Prawo i Sprawiedliwość Solidarna Polska Porozumienie Jarosława Gowina Sejm Senat wybory POLSKA polityka Polskie Radio 24

Większe wsparcie dla opozycjonistów z okresu PRL. Jest decyzja Sejmu

Sejm przyjął dwie poprawki Senatu do ustawy zwiększającej wsparcie dla działaczy opozycji antykomunistycznej z czasów PRL. Nowelizacja zwiększa progi dochodowe, które uprawniają do jednorazowej i okresowej pomocy finansowej. Umożliwia też przyznanie przez szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych pomocy dwa razy w roku, a nie jak dotąd raz na 12 miesięcy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sejm polityka Senat emerytura