X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
PR24 Portal
Section05
Senat

"Wybory, to rodzaj wojny". Rafał A. Ziemkiewicz o języku debaty publicznej

- Brutalność debaty publicznej w Polsce bierze się z plemiennego traktowania u nas polityki. Jesteśmy typowym krajem postkolonialnym - stwierdził Rafał A. Ziemkiewicz, publicysta tygodnika "Do Rzeczy". Okazją do rozmowy stało się wydanie najnowszej książki pisarza zatytułowanej "Cham niezbuntowany".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA pandemia wybory prezydenckie 2020 Senat Prawo i Sprawiedliwość historia Polski Rafał Ziemkiewicz literatura

"Mieliśmy poczucie, że komuniści mogą nas oszukać". Dr Andrzej Anusz o wyborach 4 czerwca 1989 roku

- Mieliśmy wtedy świadomość, że wybory 4 czerwca 1989 roku to pewien etap na drodze odzyskiwania przez Polskę niepodległości. Był to taki moment po rozmowach Okrągłego Stołu, gdy doszło do zawarcia kompromisu pomiędzy opozycją - tzw. stroną społeczną - a komunistycznymi władzami - przypomniał dr Andrzej Anusz, historyk i politolog z Instytutu Piłsudskiego, były członek Porozumienia Centrum.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA pandemia wybory prezydenckie 2020 Senat Prawo i Sprawiedliwość Lech Wałęsa historia Polski

"To zwycięstwo zostało zaprzepaszczone". Prof. Sławomir Cenckiewicz o wyborach 4 czerwca 1989 roku

- Środowisko Jacka Kuronia, Adama Michnika, Bronisława Geremka i innych zawarło umowę z komunistami. W marcu 1989 roku ustalono określony podział mandatów w związku z wyborami i to, że prezydentem zostanie gen. Wojciech Jaruzelski - przypomniał prof. Sławomir Cenckiewicz, dyrektor Wojskowego Biura Historycznego im. gen. broni Kazimierza Sosnkowskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA pandemia wybory prezydenckie 2020 Senat Prawo i Sprawiedliwość Lech Wałęsa historia Polski Sławomir Cenckiewicz

"Jarosław Kaczyński jest skupiony na realizacji celów". Michał Moskal o współpracy z prezesem PiS

- Był moment, że ograniczyliśmy liczbę osób pracujących w biurze PiS przy ul. Nowogrodzkiej (…). W tym momencie staramy się jednak pracować na pełnych obrotach - przed nami kampania wyborcza - powiedział w Polskim Radiu 24 Michał Moskal, dyrektor biura prezydialnego PiS, współpracownik Jarosława Kaczyńskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce pandemia GOSPODARKA wybory prezydenckie 2020 Radosław Fogiel Tomasz Grodzki Senat Andrzej Duda Rafał Trzaskowski Prawo i Sprawiedliwość

Ustawa wyborcza przyjęta przez Sejm. Poseł Lewicy: to jest dosyć dobre prawodawstwo

- Daje możliwość, żeby wybory odbyły się w sposób uczciwy, powszechny i równy - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia poseł Lewicy Beata Maciejewska, odnosząc się do przyjętej przez Sejm ustawy regulującej zasady wyboru Prezydenta RP. Senator PiS Włodzimierz Bernacki wyraził z kolei satysfakcję, że przyjęte przepisy nie faworyzują Rafała Trzaskowskiego. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka wybory prezydenckie 2020 Sejm Senat Magdalena Ogórek

"Komentarz dnia": przekop Mierzei Wiślanej, Rafał Trzaskowski, Senat

Gośćmi Programu 1 Polskiego Radia byli: Karol Gac ("Do Rzeczy") i Tomasz Żółciak ("Dziennik Gazeta Prawna"). Publicyści dyskutowali m.in. o przekopie Mierzei Wiślanej i innych inwestycjach w dobie koronawirusa, a także o kampanii Rafała Trzaskowskiego oraz o przyjęciu przez Senat ustawy w sprawie wyborów prezydenckich.
Zobacz więcej na temat:  Nasz komentarz Maciej Kożuszek Karol Gac Mierzeja Wiślana Rafał Trzaskowski Senat wybory prezydenckie