more_horiz
PR24 Portal
Section05
Sława Bieńczycka

Familijny Piknik "Lata z Radiem" i Ławeczka Przyjaciół Programu 1 w Stegnie

Tegoroczne "Lato z Radiem" już za półmetkiem! Ekipa radiowej Jedynki zawitała do Stegny, gdzie odbył się kolejny Familijny Piknik dla wszystkich słuchaczy - mieszkańców oraz turystów, którzy spędzają wakacje w tym bałtyckim kurorcie. W programie nie zabrakło konkursów oraz specjalnie przygotowanych aktywności dla całych rodzin, a na miejskiej plaży przy Bulwarze Radiowej Jedynki odsłonięto Ławeczkę Przyjaciół Programu 1. 
Zobacz więcej na temat:  Lato z Radiem warsztaty Roman Czejarek Sława Bieńczycka dzieci zabawa Tarnów Ostrołęka Myślenice Sieradz Stegna Legnica Jakuszyce

Letnia stolica radiowej Jedynki. "Lato z Radiem" prosto ze Stegny

Kolejnym przystankiem na trasie "Lata z Radiem" jest położona nad Morzem Bałtyckim urokliwa Stegna, która stanowi przystań morską dla rybaków i jest miejscem chętnie odwiedzanym przez turystów. W audycji nie zabrakło opowieści o lokalnych atrakcjach, regionalnej kuchni i ławeczkach Programu 1 powstałych na radiowym bulwarze. 
Zobacz więcej na temat:  Lato z Radiem Stegna Mierzeja Wiślana Sława Bieńczycka Morze Bałtyckie przyroda społeczeństwo zdrowie

"Mamy siebie - pochwalmy się Polską". Trwa "Lato z Radiem"

W tym roku ekipa "Lata z Radiem" odwiedzi dziewięć miejscowości w Polsce. Pierwszą z nich był Tarnów – gdzie zawitaliśmy już 25 czerwca. Podczas tegorocznych wakacji słuchacze radiowej Jedynki mogą liczyć na trasę reporterską oraz konkursy. Do wygrania rowery, wejściówki do wielu ciekawych miejsc, wyjątkowe koszulki i oczywiście maskotki "Lata z Radiem" – czyli Rysie. Audycji można słuchać od poniedziałku do soboty w godz. 9.00-12.00.
Zobacz więcej na temat:  Lato z Radiem Roman Czejarek Daniel Wydrych Maciej Kurzajewski Joanna Racewicz Agnieszka Kunikowska Sława Bieńczycka

"Lato z Radiem" w Ostrołęce. Familijny Piknik, wątki kurpiowskie i… nasz polski ryś

Tegoroczne "Lato z Radiem" nadal w trasie. Kolejnym przystankiem wakacyjnej akcji radiowej Jedynki jest Ostrołęka. W programie: Familijny Piknik, zabawy, konkursy i spotkania z dziennikarzami. O pojawiających się podczas Jedynkowych audycji z Ostrołęki wątkach kurpiowskich oraz o tajemnicy maskotki tegorocznej edycji, którą jest ryś, opowiedzieli w Trójce Sława Bieńczycka i Roman Czejarek.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Piotr Firan STYL ŻYCIA Raf Uzar Kurpie Ostrołęka Lato z Radiem Sława Bieńczycka Roman Czejarek dzieci ryś

Familijny piknik "Lata z Radiem" w Działoszynie. Fantastyczna zabawa ze słuchaczami [ZOBACZ WIDEO]

Za nami kolejny Familijny Piknik "Lata z Radiem". Tym razem spotkaliśmy się z naszymi słuchaczami w Działoszynie. - Możemy zobaczyć się i porozmawiać oko w oko - mówił Roman Czejarek. Dziennikarze Programu 1 i Polskiego Radia Dzieciom przygotowali wiele atrakcji, które z pewnością przypadły do gustu naszym słuchaczom. Do zobaczenia w następną sobotę w Ostrołęce!
Zobacz więcej na temat:  Lato z Radiem Roman Czejarek Sława Bieńczycka

Wszystkie drogi prowadzą do Pałacu Męcińskich. "Lato z Radiem" w Działoszynie

Lokalna legenda głosi, że gościł tutaj Stanisław August Poniatowski. Pałac Męcińskich, bo właśnie o nim mowa, to przecież najcenniejszy zabytek w tej okolicy. "Lato z Radiem" wybrało się w podróż do niezwykłego Działoszyna. Odwiedziliśmy również Załęczański Park Narodowy i Dolinę Warty.
Zobacz więcej na temat:  Lato z Radiem historia Polski natura Działoszyn Roman Czejarek Sława Bieńczycka

"Lato z Radiem" z wizytą w Tarnowie. Miasto, które tętni historią

Co Tarnów ma wspólnego z Węgrami? Dlaczego to miasto do dziś wspomina króla Władysława Łokietka? Z jakiego powodu w budynku tarnowskiego dworca kolejowego znajdują się fragmenty "Panoramy siedmiogrodzkiej" oraz czym zajmowało się Bractwo Kurkowe? "Lato z Radiem" wyruszyło do malowniczej Małopolski, żeby odnaleźć odpowiedzi na te pytania.
Zobacz więcej na temat:  Roman Czejarek Sława Bieńczycka Tarnów Lato z Radiem

Galicyjski Rynek w Sanoku. Tu poczujesz się jak w roku 1900

- To, co tu widzimy, to pokazanie w pigułce, jak kiedyś taki rynek miasteczka mógł wyglądać. Z domami, instytucjami, sklepami; z wszystkim tym, co tworzyło infrastrukturę miasteczka. W okresie staropolskim i później istniało zresztą takie kryterium, jak "miasteczko". Później całkowicie zniknęło - mówił w radiowej Jedynce dr Hubert Ossadnik z Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku.
Zobacz więcej na temat:  turystyka podkarpackie wycieczka Sanok Bieszczady muzeum góry zabytki wakacje skansen Sława Bieńczycka